Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nazareth slaví půl století existence a tetují nás přímo na mozek. (P)alba Thomase Landerse

03.11.2018
Nazareth slaví půl století existence a tetují nás přímo na mozek. (P)alba Thomase Landerse

Autor: Facebook / Dagmar Heinrich-Hoppen

Popisek: Kapela v akci. The Nazareth v srpnu letošního roku

VIDEO Padesát let na scéně a při té příležitosti vydávají skotší hard rockeři novinku, tvrdě rockující album s názvem Tattooed On My Brain, které vychází na značce Frontiers Music. Jedná se o čtyřiadvacátý studiový počin, který produkoval Yann Rouiller.

Za mikrofonem se nám představuje novic Carl Sentance, známý rockovému světu z působení v Persian Risk či bandu purpurového Dona Aireyho. Carl tak nahradil zakladatele a po více jak čtyři dekády poznávací znamení Nazareth - legendární chraplák Dana McCaffertyho. A rovněž se ihned zapojil i skladatelsky a nemalou měrou přispěl k tomu, že aktuální počin Nazareth zní svěže a je plný elementů, na které jsme za ta dlouhá léta od formace zvyklí. Ještě před vydáním samotným spatřil světlo světa ochutnávkový singl Pole To Pole, který jasně naznačil, co se bude na drážkách desky odehrávat.

Nikdy netančete s ďáblem

Never Dance With The Devil otevírá celé album hutně a razantně tak, jak je to u kapely za posledních dvacet let dobrým zvykem. A jen se po tomto dunivém kusu stihneme trochu „rozkoukat“, ihned následují titulní věc (ke které byl natočen oficiální videoklip) a State Of Emergency, které svým rychlým tempem upomínají na letité klasiky Razamanaz (1973) či Expect No Mercy (1977). Původní baskytarista Pete Agnew se nemýlil, když s lehkou nadsázkou poznamenal, že na nás z novinky dýchne i lehký závan punku.

Rubik´s Romance a What Goes Around ukazují melodickou tvář kapely, Don´t Throw Your Love Away zaujme svým orientálním motivem. Change zase pohodovými slokami, které přecházejí v burácející refrén. Push je rockec s příchutí blues a zajímavě znějící slide-kytarou. A třeba závěrečná You Call Me zase posmutnělou náladou a strukturou připomíná výtečnou When Jesus Comes To Save The World Again z desky Big Dogz (2011).

Současná sestava Nazareth

Jediným permanentním členem kapely, který své basové party nahrál na všechna studiová alba Nazareth, je její zakladatel a baskytarista Pete Agnew. Jemu na kytaru asistuje již 24 let Jimmy Murrison a bicí otlouká Peteův syn Lee, který léta působil v kapele jako bubenický technik. Když v roce 1999 zemřel původní bicmen Darrell Sweet, převzal Lee Agnew jeho post, na kterém setrval dodnes. Již zmíněný Carl Sentance působí v kapele od roku 2015 a tenhle čtyřlístek se právě podílel na natáčení aktuálního opusu.

Odkaz na minulost, ale i pohled do budoucna

Nazareth si i přes tak zásadní změnu, jako je výměna původního hlasu kapely, dokázali na Tattooed On My Brain zachovat svoji nezaměnitelnou tvář a na aktuálním počinu nalezneme vše, co od kapely jejich kalibru očekáváme. I po padesáti letech v hudební branži znějí mladicky svěže, překypují vyzrálými hudebními a aranžérskými nápady a dávají jasně na vědomí, že je s nimi potřeba počítat i do příštích let. A rovněž přitom nezapomínají ani na své kořeny a znovu nás tak upomínají na pravěk žánru, kdy i oni psali dějiny hard rocku tak, jako to ve své době činili např. Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, Uriah Heep či za oceánem Blue Öyster Cult. A pokud se chcete sami přesvědčit o současné formě kapely, nenechte si rozhodně ujít jejich vystoupení v rámci Winter Masters of Rock, které se koná 1. 12. 2018 ve zlínské sportovní hale Novesta.

Tracklist:

01. Never Dance With The Devil

02. Tattooed On My Brain

03. State Of Emergency

04. Rubik´s Romance

05. Pole To Pole

06. Push

07. The Secret Is Out

08. Don´t Throw Your Love Away

09. Crazy Molly

10. Silent Symphony

11. What Goes Around

12. Change

13. You Call Me

NAZARETH: Tattooed On My Brain – 2018  

 

Vložil: Thomas Landers

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace