Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla, je a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nejblbější agent Jejího Veličenstva se vrací. Johnny English rozesmál kinosál přesně jedenáctkrát. Premiéry Pavla Přeučila

25.10.2018
Nejblbější agent Jejího Veličenstva se vrací. Johnny English rozesmál kinosál přesně jedenáctkrát. Premiéry Pavla Přeučila

Autor: CinemArt ( i všechna fota v galerii)

Popisek: Johnny English znovu zasahuje. Již potřetí

FOTOGALERIE Poněkud pošmourné podzimní dny připadají nejen mně, ale určitě i mnoha dalším lidem tak trochu smutné, a tak bylo načase se trochu poveselit. Využil jsem tedy s chutí pozvánku na promítání třetího dílu trilogie o nejpitomějším agentu Jejího Veličenstva, Johnny Englishovi, abych se trochu odreagoval a hlavně zasmál. Během filmu Johnny English znovu zasahuje, se mi to povedlo. Dokonce 11x!

Přestože o směšné situace a veselé příhody onoho „superagenta“ není ve filmu nouze, většina z nich už je tak okoukaná, že vám maximálně nadzvedne koutky úst. Rowan Atkinson se spoléhá hlavně na své grimasy a výrazy, které už dobře známe z jeho předchozích filmů, jako například obvyklé sirky, podepírající jeho únavou se zavírající oči. Nicméně, abych jen nekritizoval, komedie je to celkem povedená a kino skutečně 11x zabouřilo smíchem. Já to opravdu počítal.

Autorům není nic svaté

Příběh je postaven na kontrastu boje stárnoucího, penzionovaného agenta Johnny Englishe se supermoderním digitálním padouchem, který chce zničit celý civilizovaný svět. Všichni tajní agenti Jejího Veličenstva jsou nepoužitelní, protože tajemný hacker odhalil jejich identitu, a tak zbyl jej ten jediný, kterého by ani ten největší idiot nepostavil jako protivníka nadmíru inteligentního zločince. Ale stane se. Agenta Englishe povolá do služby sama britská premiérka. Ta mne asi nejvíc bavila. Její představitelka, oscarová herečka Emma Thompsonová jako by z oka vypadla skutečné britské premiérce Therese Mayové, až je to k neuvěření. Typický přímý, černý britský humor z ní udělal dokonalou blbku, což by bylo v jiných kinematografiích nejspíš neodpustitelným faux pas.

Emma Thompson s gustem paroduje britskou premiérku

Jedna katastrofa stíhá druhou

Agent Johnny English, živící se na penzi jako učitel, je tedy shodou okolností jediným člověkem, který může zachránit svět. Co na tom, že jsou pro něj nejnovější technologické hračky španělskou vesnicí a před moderními, špičkovou elektronikou nabitými auty, dává přednost muzeálnímu kousku. On je přece Johnny English, a ten si poradí se vším i když mnohdy za cenu řady katastrof, kterými je film prošpikován. S heslem „digitálního padoucha můžete dopadnout jedině s analogovým přístupem“, se vydává do zdánlivě předem ztraceného boje v doprovodu svého věrného přítele Bougha, výborně představovaného Benem Millerem.

Jeden z mnoha typických ´výrazů´ Rowana Atkinsona - jiný už nebude

Nechybí ani krásná agentka

Tahle dvojice vyráží na francouzské Azurové pobřeží, kde se tajemný padouch vyskytoval naposledy. A tady začíná série neuvěřitelných kiksů agenta Englishe s mnohdy děsivými následky, které pak musí přítel Bough s obtížemi zažehnávat. Setkává se i s tajemnou přítelkyní padoucha, představovanou stále pěknou Olgou Kurylenkovou, z které se pak vyklube konkurenční tajná agentka cizí mocnosti. Netrvá to ani tak dlouho a z obou se stanou nevyhnutelně spojenci. I když Johny English udělá v každé situaci to nejhorší rozhodnutí, nakonec se vždy ukáže, že bylo nejspíše tím nejlepším.

Sexy Olga Kurylenko

Blbost vítězí nad inteligencí

Ve filmu není nouze o akční scény, odlehčené obvyklým Atkinsonovým humorem, divoké honičky i katastrofické scény obřího rozsahu, které mnohdy musí žehlit sama britská premiérka.

Ze souboje dvou velkých mozků, tedy mozku agenta Englishe a mozku nejinteligentnějšího padoucha na světě, jímž není nikdo jiný, než největší americký počítačový magnát (kdo to asi je? TA podoba), vychází kupodivu britský agent téměř vždy vítězně.

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace