Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Velká hra o miliardy. Jak to bylo s rozvodem Nicole Kidmanové a Toma Cruise? Sobota Pavla Přeučila

06.10.2018
Velká hra o miliardy. Jak to bylo s rozvodem Nicole Kidmanové a Toma Cruise? Sobota Pavla Přeučila

Autor: Facebook

Popisek: Dříve šťastný pár Cruise a Kidmanová

Pokud si myslíte, že Nicole Kidmanovou zachytil fotograf ve chvíli nezvladatelného šílenství, jste blízko pravdě. V instagramových archivech se občas najdou docela unikátní fotografie. Tahle zachycuje slavnou herečku ve chvíli, kdy odchází vítězně od svého právníka po rozvodu s Tomem Cruisem v roce 2001.

Byl to tehdy šok nejen pro Nicol Kidmanovou, ale i pro fanoušky slavného páru. Tom Cruise jí tuto nečekanou novinu oznámil pouhé tři dny před desátým výročím jejich manželství. Bulvár byl přesvědčen, že šlo ze strany Cruise o taktický tah, aby obešel kalifornský zákon, podle kterého se po 10 letech manželství dělí společný majetek na polovinu.

Porozvodová euforie Nicole Kidmanové, foto Reddit

Stáli za rozvodem scientologové?

Rozvodové řízení se táhlo několik měsíců a po rozvodu trvalo ještě tři měsíce vypořádání jejich majetku a tahanice o dvě adoptované děti Isabellu a Conora. Jejich společné jmění se odhadovalo na 300 000 000 dolarů, což je při přepočtu docela astronomická suma téměř sedmi miliard korun. Nedlouho po rozvodu se objevila řada spekulací, že za rozvodem stáli příslušníci scientologické církve, jejímž členem se Tom Cruise stal. Ti prý Cruisovi stále zdůrazňovali, že jeho manželka má na něho špatný vliv a je zdrojem velkých problémů. Scientologové prý Kidmanovou dokonce i nelegálně odposlouchávali a Toma proti ní štvali.

Láska i po rozvodu?

Pro Nicole byla Cruisova žádost o rozvod překvapením a dlouho se z toho nemohla vzpamatovat. To Tom Cruise si pečlivě připravil ve spolupráci s právníky celou řadu veřejných vystoupení, kde zdůrazňoval, že bývalou manželku stále miluje a k rozvodu dospěli po vzájemné dohodě. Zůstávají prý i nadále výbornými přáteli. „V průběhu rozvodového řízení jsem se mnohé naučil. Zjistil jsem, že změna vůbec není špatná věc a někdy se musíte rozhodnout určité věci řešit. Zjistil jsem i to, že když milovanou osobu opustíte, stále k ní cítíte úzkou vazbu a pocit, že se o ní musíte dále starat,“ prohlásil Cruise těsně po rozvodu.

Jak se obrovský majetek dělil?

Jak byl společný majetek slavného páru rozdělen, se veřejnost nikdy nedozvěděla, ale podle vyjádření obou aktérů vše proběhlo k jejich oboustranné spokojenosti. Jeden z jejich blízkých přátel však prozradil, že podstatná část majetku připadla Nicole. Z dalších zdrojů prosáklo, že Kidmanové připadl jejich dům v Los Angeles v hodnotě 200 000 000 korun a Cruise si ponechá svůj ranč v Telluride ve stejné hodnotě. Podle dohody si prý Nicole ponechala i všechny klenoty, které jí Cruise koupil, diamantové náušnice, prsteny a smaragdový náhrdelník, vše v hodnotě 11 000 000 korun. Cruisovi také zůstal byt na newyorském Manhattanu, zatímco Kidmanové jejich společný byt v australském Sydney a další v Londýně. Pár vlastnil také dvě letadla, takže nejspíš každému připadlo jedno z nich.

Svoboda jim dlouho nevydržela

Nicole Kidmanová se vdala po pěti letech svobody za country zpěváka Keitha Urbana a mají spolu dceru Sunday Rose. Druhou dceru Faith Margaret jim porodila náhradní matka. Tom Cruise si svobody dlouho neužil. Už před manželstvím s Nicole Kidmanovou byl jednou ženatý, a to s Mimi Rogersovou. Kidmanovou si vzal pouhých 10 měsíců po rozvodu. Po rozvodu s Nicole se dal ještě tentýž rok dohromady s Penelope Cruzovou a jejich vztah trval do roku 2004. O dva roky později se oženil s další herečkou, Katie Holmesovou, s kterou měl dceru Suri. Ani tohle manželství mu nevydrželo a s Katie se rozvedli v roce 2012. Také zde prý byla příčinou Cruisova přílišná závislost na scientologické církvi.

 

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace