Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Seriály, seriály, furt dokola laciné seriály. Televizní podzim na komerčních stanicích nepřekvapí. Premiéry Pavla Přeučila

30.08.2018
Seriály, seriály, furt dokola laciné seriály. Televizní podzim na komerčních stanicích nepřekvapí. Premiéry Pavla Přeučila

Foto: TV Nova

Popisek: Do krimi seriálu Dáma a Král nastupuje k Matěji Hádkovi alias Prokopu Královi a Tereze Hofové další známá tvář, Miroslav Donutil

FOTO, FOTOGALERIE Filmová star Robert Redford kdysi prohlásil: „Televize nás programuje tak, abychom se stali idioty.“ Na jeho slova jsem si vzpomněl, když jsem se tak probíral schématy televizní zábavy, kterou si na nás připravily naše tři komerční televizní stanice. Na své si samozřejmě přijdou ti, kdo milují nekonečné seriály a už se nemůžou dočkat, až si jakási Jarka vezme jakéhosi Roberta, ale ten, kdo očekával nějaké převratné novinky, bude zklamán.

Posledně jsem se věnoval podzimu v České televizi a tak je načase se podívat na „překvapení“, která nám chystají komerční stanice. Léto skončilo a na diváky se valí především nová vlna seriálů, které jsou pro komerční televize asi nejlevnějším a nejjednodušším typem pořadu, jenž si dokáže najít své věrné diváky. Musím se přiznat, že české televizní seriály nesleduji a tak mi dalo hodně práce zorientovat se v tom, co právě běží, které postavy prožívají televizní zamilovanost, které si střihnou hnusné zlouny či správné klaďasy, nebo které mají na kahánku a tragicky skončí. To, co mi v českých seriálech chybí a co nepostrádá řada zahraničních seriálů, je větší přímost, otevřenost, schopnost mluvit „jak mi zobák narostl“ či drsná politická satira.

Abych věděl, o čem mluvím, donutil jsem se shlédnout pár dílů těch nejúspěšnějších českých seriálových hitů a ony placaté postavy, vyjadřující se nesmírně opatrně, jen aby nikoho nepohoršily, rozebírající do nekonečna své niterné problémy, mi přišly všechny na jedno brdo. Nedá mi to připomenout další citát, tentokrát velkého italského filmového tvůrce Vittoria De Siky, který prohlásil: „Televize je jediný uspávací prostředek, užívaný očima.“ Ale pojďme raději ke konkrétním pořadům.

Seriálový podzim na TV Nova

Do další sezóny se vydají hrdinové kriminálního seriálu Specialisté. Potýkat se budou například s řáděním neznámého sexuálního devianta, zmizením dětí ze zábavního parku nebo vraždou nevěsty a hledáním jejího vraha přímo mezi svatebčany. Nebude chybět samozřejmě ani další už 14. sezóna nekonečné Ordinace v růžové zahradě 2. A rovněž 14. sezóna dalšího nekonečného seriálu Ulice. Na čtvrtky chystá Nova žhavou novinku, lifestylový magazín Život ve hvězdách s moderátorkou Petrou Svoboda. Pořad divákům umožní stát se sami hvězdami pořadu a splnit si své sny ve spolupráci s populárními českými celebritami a nahlédnout do zákulisí showbyznysu.

Pokračovat bude i stálice, reality show Výměna manželek. Jednou z mála dalších novinek bude pořad O 10 let mladší s Monikou Absolonovou. Představí divákům unikátní proměny různých dvojic, které změní svůj dosavadní život a omládnou o deset let. O dvojice se postará tým špičkových odborníků – např. lékařů estetické medicíny, módních stylistů, výživových poradců a dermatologů. O sobotách rozjede Nova další ročník úspěšné show Tvoje tvář má známý hlas, ve které se mimo dalších představí například Robert Jaškow, Michaela Badinková, Jan Révai či Jitka Schneiderová. Nedělní večery pak obsadí pokračování kriminálního seriálu Dáma a Král. Pokud jste se těšili na nějaké ty filmové premiéry na Nově, tak vás musím zklamat, protože je stanice zatím neprozradila.

Specialisté: Vyšetřování se opět chopí David Prachař (na snímku), Jakub Štáfek, Zuzana Kajnarová a Jan Zadražil, foto Facebook TV Nova

Prima chystá velkou zábavu pro všechny

Na Primě se pomalu stává tradicí, že se soustřeďuje na velké zábavné pořady pro celou rodinu. Zda je to dobře nebo špatně, musí posoudit diváci sami, ale vzhledem k jejich sledovanosti jde nejspíše (alespoň z hlediska úspěšného prodeje reklam) o dobrou cestu. Hlavní vlajkovou lodí podzimní sezony bude interaktivní show Jeden proti všem, startující už v sobotu 1. září. Její jedinečnost spočívá ve speciální aplikaci, díky které se mohou zapojit i diváci doma u obrazovek. Divácky atraktivní bude bezpochyby také ústřední moderátorská dvojice v podání Leoše Mareše a Libora Boučka. V živém vysílání půjde o velké peníze, až o 1,5 milionu.

Úterní a čtvrteční večery se mohou diváci těšit na nový rodinný seriál Krejzovi s Václavem Postráneckým v hlavní roli, startující 2. září. Nedělní večery budou patřit novému komediálnímu seriálu Tátové na tahu, ve kterém se dozvíme, co se stane, když si domácnost a výchovu dětí vezmou na starost muži. Se svojí již sedmou řadou, se vrací 31. srpna úspěšná show, Česko Slovensko má talent, moderovaná novou dvojicí Davidem Gránským a Lujzou Garajovou Schramekovou. Prima ukončí posledními díly kuchařskou show Ano, šéfe se Zdeňkem Pohlreichem, který už prý měl toho šaškování plné zuby. Nahradí ji čímsi podobným pod názvem Ano, šéfová s gastronomkou a podnikatelkou Jitkou Pagana a jejím synem Santem. Novými díly budou samozřejmě pokračovat i Show Jana Krause a Partička.

Hlavním tahákem Krejzových je Václav Postránecký, foto TV Prima

Barrandov ve znamení Soukupa, aneb ´Barrandov jsem já!´

Této televizní stanici sice poněkud klesla sledovanost, ale na druhé straně má své skalní příznivce, obdivující především ředitele a majitele této stanice Jaromíra Soukupa, jehož bychom mohli s klidem označit za Ferdu Mravence, práce všeho druhu. Diváci se s ním budou setkávat téměř každý den a pracovitost pana Soukupa je tak skutečně obdivuhodná. I když jeho pořady mnozí zatracují, je nutno přiznat, že jde o jedinou televizní stanici, která nebojí rýpnout do žhavých politických kauz a v živých přenosech dusit přední politické celebrity. Proti tomu jsou nedělní uspávací dýchánky Václava Moravce z žižkovské televizní věže slabým čajíčkem.

S Jaromírem Soukupem si tak užijeme Týden s prezidentem, Duel, Týden, Arénu, Kauzy, Jak dopadly kauzy či Instinkty. Aby toho nebylo málo, přibudou ještě další dva. Nedělní novinka Bez cenzury a středeční, Jaromír Soukup LIVE, diskusní pořad, ve kterém dostanou prostor lidé z publika. O zábavu se na Barrandově má postarat nová show ANO nebo NE. V nové soutěžní zábavné hře budou moci diváci poměřit své síly s celebritami. Chybět nebudou ani premiérové díly Nebezpečných vztahů a Jak to dopadlo?, moderované Honzou Musilem, Soudkyně Barbary či Soudce Alexandra.

Majitel televize Jaromír Soukup se objevuje na obrazovce prakticky denně a zdá se, že ho to ještě neunavilo, naopak, foto Facebook

 

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace