Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Souboj o diváka se odehraje mezi Marií Stuartovnou a Predátorem. Jinak je to bída. Premiéry Pavla Přeučila

23.08.2018
Souboj o diváka se odehraje mezi Marií Stuartovnou a Predátorem. Jinak je to bída. Premiéry Pavla Přeučila

Autor: CinemArt

Popisek: Nový film série Predátor režiséra Shanea Blacka přináší zpět do divočiny jižní Georgie z nejzazších koutů vesmíru výbušnou honičku. Nejsmrtonosnější lovci vesmíru nyní přicházejí silnější, chytřejší a nebezpečnější než kdykoliv předtím. Před vyhubením může lidskou rasu uchránit pouze parta šílených ex-vojáků a evoluční bioložka. Více fotek v galerii...

FOTO, FOTOGALERIE Konec období dovolených bývá v kinech ve znamení premiérových trháků, ale zdá se, že většinu jich tvůrci vypustili už během léta. Co se dá dělat, budeme muset paběrkovat.

V prvním zářijovém týdnu, 6. 9., se objeví v kinech český snímek režiséra Olmo Omerzu, nazvaný Všechno bude. Film vznikl v koprodukci s Poláky, Slováky a Slovinci.  Jde o pokus o ryze českou road movie, který se docela povedl. Dva kluci, 12 a 14 let se poněkud záhadně dostanou k autu a vyrazí zimní krajinou na svou životní jízdu. Oba chtějí něco zažít a nevědí přesně co. Cestou prožijí řadu dobrodružství a projdou i zkouškou, jak silné je jejich přátelství. Do hlavních rolí dvou rošťáků obsadil režisér neherce a dobře udělal. Jsou docela přesvědčiví. Na festivalu v Karlových Varech měl film slušný úspěch.

Všechno bude, foto CinemArt

Marie Stuartovna versus Predátor

Z nabídky dalších filmových premiér ve čtvrtek, 13. 9., mne zaujaly hned dva filmy. První z nich, nesoucí název Marie, královna skotská, je novou sondou do života Marie Stuartovny. Příběh si tak trochu pohrává s fikcí, jako například ve scéně, odehrávající se mezi Alžbětou I. a Marií Stuartovnou. Obě královny se ve skutečnosti nikdy nesetkaly a jejich styky probíhaly výhradně prostřednictvím diplomatických depeší a vyslanců. Příběh mapuje hlavně období, kdy se Marie ujímá skotského trůnu, navzdory tomu, že i ten spadá pod vládu Alžběty I. Film o souboji dvou silných žen ve světě, kde vládnou intriky, vzpoury, spiknutí a dojde i na soupeření v lásce. Zaujme především představitelka Marie Stuartovny, Saoirse Ronan (24), jejíž andělská tvář ostře kontrastuje s povahou nelítostné dračice.

Marie, královna skotská, foto CinemArt

Dalším filmem druhého zářijového týdne je už šesté pokračování hororového Predátora, nesoucí podtitul Evoluce. Mimozemští lovci lidí se vracejí silnější, chytřejší a s dalšími smrtícími schopnostmi díky tomu, že si zdokonalili DNA křížením s jinými druhy. Jejich návrat způsobí náhodou malý chlapec a lidskou rasu může zachránit jen oddíl ex vojáků spolu s učitelem a zaníceným vědcem v jedné osobě. Kdo vyhraje, je všem snad jasné už předem. Film režíroval Shane Black, který má za sebou takové kousky jako režii Iron Mana 3, scénáře tří pokračování Smrtonosné zbraně, Posledního akčního hrdiny či Posledního skauta. Protože jde o největší ´filmový trhák´, vypuštěný do kin v září, věnovali jsme mu galerii…

Po čem muži touží. Tak trochu česká scifi

Z premiér posledního zářijového týdne jsem vybral nový český film Po čem muži touží režiséra Rudolfa Havlíka. Hrdinou příběhu je charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer). Trochu šovinista a sarkastický sympaťák, na kterého ženy letí. Pracuje jako šéfredaktor pánského časopisu a jeho život je poněkud zpackaný. Po sérii černých událostí se jednoho dne ožere jako zvíře a následuje zápletka, dost obehraná v řadě zahraničních filmů.

Po čem muži touží, na snímku Jiří Langmajer, foto CinemArt

Karel si v deliriu přeje, aby se stal ženou, a když se ráno probudí, nachází se, i díky záhadné čarodějnici, v ženském těle. V této fázi jej ztělesňuje Anna Polívková. Ta o své roli říká:  „V každém člověku je obojí a jenom třeba muži se stydí nebo nechtějí ukázat tu svoji křehčí stránku.“ Karel, vlastně již Karla, se musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale vymyslet i krycí příběh pro své náhlé zmizení. A hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší.

Vložil: Pavel Přeučil

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace