Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Přestaňte jenom snít a proměňte své sny v realitu. Tahle dáma ví, jak na to

10.08.2018
Přestaňte jenom snít a proměňte své sny v realitu. Tahle dáma ví, jak na to

Autor: youtube.com

Popisek: Iva Lecká

Lidé většinou celý život jen sní, ale nikdy svá přání nedotáhnou do konce. Přitom je to snadné. Populární česká moderátorka a motivační koučka Iva Lecká prozradí, jak si namíchat koktejl, který vám bude opravdu chutnat. A s ní se v knize Koktejl štěstí, kterou vydalo nakladatelství BizBooks, podělí o svůj recept na štěstí i řada známých osobností.

Existují otázky, které občas řeší téměř každý z nás. Někdo v podstatě neustále, mnohdy až zoufale, jiný jen někdy a v souvislosti s tím, zda se mu zrovna daří, nebo nedaří. Někdo si s tím hlavu neláme vůbec. Ptáme se, přemýšlíme o tom, debatujeme, provází nás to životem. Hledáme štěstí.

Co je to štěstí? Jak najít štěstí? Kde hledat štěstí? Jak vypadá pravé štěstí? Můžeme štěstí mít všichni, nebo je to jen otázka vyvolených? Kde roste nebo kde se rodí štěstí? Jaký je to pocit, když na ně narazíme? Co všechno se v životě najednou změní? A je nutné nejprve mít štěstí a až potom prožít změnu, nebo je třeba k tomu štěstí dojít jinak, tedy změnou myšlení, změnou rozhodnutí nebo přesvědčení? Existují vůbec jednoduché rady, jak se stát barmanem svého života a namíchat si životní koktejl, který nám bude opravdu chutnat? Kniha vám přinese jistě řadu odpovědí, ale stejně tak celou řadu nových otázek. Ať už to jsou filozofické úvahy, nebo prostá fakta – štěstí existuje.

Koktejl štěstí

Každý si může dovolit ten luxus, mít to své štěstí, štěstíčko, štěstínečko! Ať už tomu říkáte jakkoli, ať už toužíte po malém, nebo větším, nebo největším štěstí na světě, můžete ho mít. Málokdo si dokáže představit, jak málo stačí k tomu, aby ho měl. Spousta lidí celý život jenom touží, ale nikdy své sny a přání nedotáhne k samotné realizaci. Přitom je to tak snadné! Skutečně, můžete si namíchat štěstí, kolik budete chtít, a to podle sobě vyhovujících ingrediencí. Jaké to jsou? Kde začít? Co udělat a co nedělat, aby se to křehké štěstí mohlo narodit?

Autor: Iva Lecká
Žánr:
osobní rozvoj
Nakladatelství:
BizBooks

Ukázka z knihy:

Všechno si důkladně promyslete

Jsou lidé, kteří o změně příliš nepřemýšlejí a jednoduše jdou do všeho po hlavě. Já to nepovažuji za nejlepší způsob, nehledě na to, že tady hraje štěstí obrovskou roli a takových střelců mezi námi mnoho není. Řada průzkumů a vědeckých studií ukazuje na to, že pokud si změnu, ke které se chystáte, dobře promyslíte a naplánujete, lépe se vám podaří ji uskutečnit. A především se vyhnete řadě problémových a neočekávaných situací. A pokud nějaké nastanou, lépe se s tím popasujete.
Jednoduše si vše proberte z různých úhlů. Zjistěte všechna pro a proti. Toho docílíte tím, že se budete ptát:
• Jaké výhody a jaké nevýhody mi může změna přinést?
• Jaké výhody mi přináší můj současný stav?
• Jaké nevýhody mi přináší můj současný stav?
• Uskutečním-li změnu, jaké budou náklady?
• Jak mohu co nejvíc zvýšit výhody, které jsou se změnou spojeny?
• Jak mohu co nejvíc minimalizovat náklady a nevýhody spojené se změnou?
• Co by na změnu řekl někdo jiný?
Rozhodně vás nechci nabádat k tomu, abyste za každou cenu konzultovali svoje rozhodnutí s někým jiným. Co vám ale může pomoci, je, že se budete pasovat do role přítele sebe sama: co byste poradili někomu jinému, kdyby se k podobné změně rozhodoval? Co si budeme povídat, když máme poradit někomu jinému, víme přesně, co bychom udělali. Zamyslete se nad tím. Pomůže vám, kdy sami sobě napíšete dopis, jako byste psali svému nejlepšímu příteli. V dopise zmiňte možná dilemata, překážky i řešení. Buďte vizionářem i kritikem. Netrapte se tím, že nevíte, jak máte začít. Prostě začněte psát. Uvidíte sami, že slova se začnou dostávat na povrch postupně, tak jak je vaše podvědomá mysl bude uvolňovat.
Pochopitelně pokud máte ve svém okolí někoho, s kým se potřebujete o svém rozhodnutí poradit, udělejte to.
Nečekejte a začněte jednat
Napište si na papír všechno, co je před vámi a co musíte udělat. Srovnejte si myšlenky a vytvořte si strategii. Vytvořte si jednoduchý seznam kroků a věcí, které jsou pro změnu nezbytné. Všechno, co vás napadne. Největší obavy a strach přicházejí právě ve chvíli, kdy nevíme, co bude, a jsme nepřipravení. To se ale vás týkat nebude. Vy se připravíte! Pak se zaměřte na to, kdy a kde vše uskutečníte….

Vložil: Adina Janovská

Tagy
kniha,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace