Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Že jsou všichni správní chlapi rozebraní? Nevěřte na duchy, stačí jen vědět, jak na to

17.04.2018
Že jsou všichni správní chlapi rozebraní? Nevěřte na duchy, stačí jen vědět, jak na to

Foto: aforismario.net

Popisek: Sherry Agrov

Leckdy poznáte pár, nad nímž kroutíte nevěřícně hlavou. Jak taková šedá myš dokázala klofnout super frajera? Sherry Agrov o tom hodně ví a také dobře poradí ve své knize Proč si muži berou potvory, kterou vydalo nakladatelství Motto.

Určitě znáte nějakého skvělého svobodného muže, který se nakonec oženil s naprosto obyčejnou dívkou. Jeho přátelé a rodina jsou naprosto zdrceni a diví se: Proč si vybral právě tuhle? Jak to proboha dokázala? Kniha je určena nejen ženám, které se vdávat chtějí, ale i těm, které by rády zažehly nové plamínky ve vztahu a manželství oživily.

Proč si muži berou potvory

Sherryy Agrov je známá americká mediální osobnost a spisovatelka. Žije v Los Angeles, má vlastní pořad na kalifornské rozhlasové stanici KRLA a pravidelně přispívá do časopisů Cosmopolitan, Glamour, Esquire, Playboy a mnoha dalších. Její prvotina Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč získala velké uznání, byla přeložena do mnoha jazyků a stala se mezinárodním bestsellerem. Stejného úspěchu dosáhlo i pokračování Why Men Marry Bitches (Proč si muži berou potvory a hodné holky zůstanou na ocet). Dámy, věřte, za přečtení určitě stojí.

Autor: Viktoria Darsane
Žánr:
skutečný příběh, román pro ženy
Nakladatelství:
Motto

Ukázka z knihy:

Pohádku o Popelce také známe všichni. Vídáme reklamy, v nichž muž zasněně navléká své vyvolené zásnubní prstýnek. Každý zažil nebo alespoň někde viděl svatbu s vyšňořenými družičkami jako z časopisu. Každý ví, jak to vypadá, když nevěsta hází kyticí. Všechny svobodné ženy se po ní vrhnou jako po nejcennější trofeji. Přesně taková je totiž představa o manželství. Je třeba se na manželství vrhnout.
Muži to všechno sledují. Vidí, že se ženy vrhají na svatbu jako predátor na oběť. V duchu si vždy odškrtnou další ukázku. Muž ví, že láska není podmínkou svatby. Když se za něj bude chtít nějaká žena provdat, ještě to neznamená, že ho i miluje. Někteří muži správně cítí, že žena je zamilovaná do svatby, případně do toho, co s sebou svatba přináší. Mají oprávněný dojem, že jejich role spočívá jen v zaplnění prázdného místa.
Tak. V tomto okamžiku jsme přešly do ženského světa a začneme z něj pohlížet na svět muže. Proto jsme přešly, nikoli přešli.
Na mužův zájem o vztah mají vliv ještě další věci. Muži se podvědomě vyhýbají vztahům, v nichž cítí, že je žena potřebuje jako dílek skládanky, aby si připadala celá, vědí, že její motivace je jiná, než by měla být. Tuší, že žena nemiluje muže proto, jaký je, ale za to, jakou roli v jejím životě sehraje pro druhé. Ve skutečnosti ovšem neplatí, že by muži měli ze svatby hrůzu a naskakovala jim z ní vyrážka. Muži chtějí milovat a chtějí se ženit stejně horlivě, jako ženy chtějí milovat a vdávat se.
Má-li však muž dospět do stadia, kdy zatouží po manželství, musí si začít říkat: „To by byla paráda, kdyby si mě vzala.“ Jenže k tomu spíše nedojde, bude-li se žena řídit tradičními výroky a radami ohledně vdavek. Není možné, aby neustále naléhala slovy: „Potřebuju vědět, jak se náš vztah vyvíjí a kam směřuje. Nechci plýtvat časem.“ Takovéto věty ženy pronášejí víceméně automaticky. Žena si možná myslí, že jí hovory o vztahu šetří čas, ve skutečnosti však trvání na nich znamená, že muž o ni ztrácí zájem. Jedná-li, jako by jí muž dlužil svůj čas a ona na něj měla výhradní právo, muž pohotově udělá čelem vzad a odchází.
Právě proto jsem napsala tuto knihu.
Budu se vás snažit vést k tomu, abyste změnila svůj názor i přístup. Uvidíte, proč byste se měla chovat tak, že se muž začne divit, proč neprahnete po manželství jako každá jiná žena. Jakmile na něj budete působit dojmem, že s toužebným výrazem nebudete dennodenně naléhat „vezmi si mě“, záhy nastane okamžik, kdy vás zahrne tolika žádostmi o ruku, že nebudete vědět, co si s nimi počít.
V knize se vám budu snažit přiblížit skutečný způsob myšlení muže. Probereme si, co mužovy činy skutečněznamenají. Uvidíte, jak čeká, že budete jednat, a jak byste spíše měla jednat. Nebudu vám vnucovat velké věci, které se dočtete v běžných knihách o vztazích. My si povíme to, co muži a potvory už vědí, ale hodné holky ještě nestihly zjistit…

Vložil: Adina Janovská

Tagy
kniha,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace