Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je to honička, být v USA jednička. Frontman Kiss kromě basy ovládá kytaru, piano, bicí a pět jazyků. Nejvíc ten svůj

08.04.2018
Je to honička, být v USA jednička. Frontman Kiss kromě basy ovládá kytaru, piano, bicí a pět jazyků. Nejvíc ten svůj

Autor: Rock and All

Popisek: Gene Simmons

FOTO VIDEO Ve včerejším pokračování jsme skončili u jeho aférek, jenže Gene Simmons se v té době stal spolu se svou skupinou Kiss světovou hvězdou první velikosti. Gene jako herec a podnikatel, jehož maniakálně pomalovaný obličej zná celý svět; přečtěte si, jak to dělá velký byznysman v hudebním průmyslu. Gene je ale mnohem více…

Jestliže v sedmdesátých letech kočíroval Kiss chlapík s dlouhým jazykem, v další dekádě se kapele začal pomaličku vzdalovat. Prvním signálem byl nepříliš povedený sci-fi příběh Kiss Meets The Phantom Of The Park (1978). V roce 1981 měl vzniknout film, z něhož zůstal jen „soundtrack“ Music From (The Elder), z dnešního pohledu jedna z nejlepších desek Kiss vůbec. Vedle několika televizních seriálů se naplno rozjela jeho filmová kariéra snímkem Runaway. Následoval Trick Or Treat, ve stejném roce Never Too Young To Die, o rok později si zahrál teroristu Malaka Al Rahima ve Wanted: Dead Or Alive a do konce desetiletí přidal ještě Red Surf.  

Osmdesátky táhnul Paul Stanley

Celá osmdesátá léta Kiss táhl Paul Stanley. Hudebně, skladatelsky, aranžérsky a i po producentské stránce. Jasně dokázal, že i bez masek a kostýmů je jejich hudba kvalitní, hitová a dokáže naplnit haly a stadiony. Když onemocněl bubeník Eric Carr, Stanley svému pokrevnímu bratrovi vyčetl, že vypadl z role Genea Simmonse. Ano, z role: Gene Simmons je jedna z mnoha divadelních rolí zatraceně chytrého a šikovného chlapa… Ten se mu po Carrově skonu s velkou pokorou veřejně omluvil a poděkoval, že nenechal skupinu umřít.

Sympatie k nacismu?

Byl to právě Gene, kdo s rozjezdem Kiss vymyslel merchandise pro fanoušky. V začátku spíše promokampaň, která měl dát lidem na vědomí, že existuje čtveřice zmalovaných maniaků, se později zvrtla do netušených rozměrů. Vychytralý Simmons zřejmě zapnul kalkulačku a logo Kiss umístil snad na všechno, co lze prodat. A asi proto bylo zmíněné logo se dvěma ostrými S a vlastně celý soubor takovým trnem v oku bývalému režimu u nás. Zdejší komunisté nejspíš ani ve snu netušili, že matka a bratr Simmonse jako jediní z rodiny přežili holocaust, a proto je více než absurdní osočovat skupinu ze sympatií k nacismu.

Každopádně Kiss měli vydat novou desku už před zhruba dvěma lety, ale zatím po ní není ani vidu ani slechu. Po pětačtyřiceti letech ale už nikomu nemusejí nic dokazovat. Haly a stadiony při jejich koncertech jsou stále plné a fandové stejně chtějí pořád dokola ty staré fláky. Gene je v poslední době i po padesáti letech aktivní kariéry nebývale činorodý. Turné s vlastním bandem pokračuje i letos, a k tomu bude ještě objíždět města s mluveným slovem.

Kiss bez makeupu

Možná nevíte, že… 

Hudba je dnes pro Simmonse pouze jedním z mnoha koníčků. Kdo někdy viděl rodinou show Family Jewels (během šesti let vzniklo více než sto šedesát dílů), jistě to pochopil. Baví ho podnikat a vydělávat, ale i rozdávat dolary ve všech možných a někdy i nemožných odvětvích. Když jsme s ním před pár lety dělali rozhovor, o muzice se moc bavit nechtěl. Během své kariéry vybudoval filmovou a produkční společnost, hudební vydavatelství, produkoval několik kapel, psal pro jiné interprety, vytvořil banku, angažoval se v televizi a několika filmech a také na poli politiky. Rovněž pravidelně přispívá na charitu. Je členem organizace ChildFund International a Mending Kids International, cestoval do Zambie ve východní Africe, kde navštívil několik dětí z více než 140, které sponzoruje.

S Paulem Stanleym je spolumajitelem fotbalového týmu LA KISS Arena a sítí restaurací Rock & Brews, vlastní časopis Gene Simmons Tongue Magazine a animovanou sérii My Dad The Rock Star. Má klíč od města Dallas a také tam je po něm pojmenovaná ulice Gene Simmons Boulevard. Rovněž má klíč od kanadského Winnipegu. Zde Kiss vystupovali poprvé mimo USA 8. února 1974 jako předkapela Michaela Quatra, o sedm let staršího bratra o několik světelných let populárnější Suzi. Cestou se jim rozbila dodávka a dle vlastních slov málem umrzli.

Ikona s kytarou ve tvaru sekery

Simmons je čestným členem představenstva Little Kids Rock, národní neziskové organizace, která pracuje na obnově a revitalizaci hudební výchovy ve znevýhodněných veřejných školách v USA. Bez zajímavosti není ani to, že Národní muzeum americké historie si považuje toho, že může ve své sbírce pečovat o Simmonsovu legendární, jím podepsanou baskytaru ve tvaru sekery. Na plaketě od muzea se píše: „Uvědomujeme si, jaký dopad má pan Simmons a jeho skupina Kiss na americkou kulturu. A to především při vytváření jedinečné a ikonické značky, kterou fanoušci po celém světě obdivují. Příběh o americkém snu pana Simmonse si zaslouží uchovat. Imigrant a syn přeživšího holokaustu využil kreativní vizi a podnikatelského ducha, aby se významně projevil v lidové kultuře našeho národa a stal se ikonickou postavou v americké hudbě a zábavě.“

A ještě? Gene Simmons kromě baskytary ovládá kytaru, piano, bicí nástroje a pět jazyků. Nejvíc ten svůj.

Bohouš Němec

O zásadní změně v časopisu Rock and All si přečtěte ZDE.

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace