Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hlavního Kissáka fanoušci zbožňují, spoustu lidí ale štve. A ženy? Jeho aféry jsou spektakulární; Liv Ullmann, Cher, Diana Ross…

07.04.2018
Hlavního Kissáka fanoušci zbožňují, spoustu lidí ale štve. A ženy? Jeho aféry jsou spektakulární; Liv Ullmann, Cher, Diana Ross…

Foto: Rock and All

Popisek: Gene Simmons

FOTO VIDEO Gene Simmons – co dodat? Fanoušci Kiss jej zbožňují, tisíce žen také, někteří ho nenávidí, dalším je k smíchu a mraky lidí mu závidí. Ale jedno je jisté. Zná ho prakticky každý. Dalo by se říci, že jeho osud je typická ukázka amerického snu. Ovšem nic není zadarmo… A protože tento nekonečný seriál vzniká ve spolupráci s časopisem Rock and All, na konci článku najdete o tomto hudebním časopisu důležitou informaci!

Narodil se 25. srpna 1949 v izraelské Haifě maďarským rodičům jako Chaim Witz. O osm let později se malý démon přestěhoval s matkou do New Yorku. Jeho otec s dalšími dětmi zůstal v Izraeli. Proč tomu tak bylo, se asi nedozvíme, ale každopádně buďme rádi. I v novém domově zůstalo vše při starém. Chudoba a přísná židovská výchova. Jenže tvrdá ruka otce chyběla a stavidla začala povolovat.

Kruté děti

Nejhorší byly začátky. Chlapec neuměl anglicky a ve škole mu to děti dávaly pořádně sežrat. Posmívaly se mu a šikanovaly jej i za vzhled. Děti umějí být kruté… Neměl kamarády, a tak hodiny a hodiny seděl doma u televize, případně koukal na kilometry komiksů a vytvářel si vlastní svět dobra a zla. Především tahle zkušenost později hnala vysokého obtloustlého mladíka za „pomstou“. Vedla ho touha ukázat všem. Změnil si jméno na Eugene Klein (rodné jméno matky).

Gene Simmons v začátcích

Rock’n‘roll a Beatles

V osmapadesátém roce poprvé slyšel rock’n’roll a tahle hudba na něj udělala velký dojem. Především Fats Domino, Little Richard a Chuck Berry. Ale zásadní zlom přišel v patnácti letech: The Beatles. Jediná kapela, kterou Simmons nekriticky uctívá a miluje. Záhy si pořídil baskytaru jako měl Paul McCartney, tedy hoferku, a hudební kariéra se začala rodit. To už si říkal Gene Klein a za sebou měl první a zřejmě poslední stav opilství. Bylo mu druhý den tak zle, že předsevzetí abstinovat mu vydrželo celý život! Jen jedinkrát se pozdějším spoluhráčům z Kiss podařilo Genea dostat. Stalo se to během turné s Rush, které si baskytarista velmi oblíbil a hýčkal. Pozval je na oslavu a oni domluveni s ostatními podstrčili oslavenci jakési koláčky. Pan Démon se později chechtal na celé kolo a nemohl se udržet na svých dlouhých nohou…

Po škole vystřídal několik zaměstnání. Jako instruktor pracoval ve škole, dělal asistenta v časopise Vogue, ale také brigádničil po nocích v tiskárně. Rovněž prodával použité komiksy, k nimž měl stejně vřelý vztah jako ke sci-fi. Dělal i podřadnější zaměstnání, to vše jen proto, aby mohl hrát v kapele. Tou první byla Lynx, později přejmenovaná na The Missing Links. Další partou byli Long Island Sound. Později se připojil ke kapele Bullfrog Bheer, s níž nahrál první demosnímek.

Osudové setkání

V roce 1970 se zformovala skupina Rainbow (nezaměňovat s pozdější Blackmoreovou družinou!). Tam se poprvé potkal s dlouhovlasým chuligánem Stanleyem Eisenem, který jej zaujal tím, že ačkoliv byl mladší o dva a půl roku, už skládal vlastní skladby. Eisen neboli Paul Stanley na to mnohem později vzpomínal takto: „Ten vysokej chlápek byl neuvěřitelně arogantní a sebejistej. Totálně mě přehlížel a choval se jako hvězda. Po zkoušce jsem šel domů a byl jsem z toho rozhozenej, ale na druhé straně mě na něm něco přitahovalo, ba až fascinovalo.“ Byla to však spíše póza nebo ochranný štít. Každopádně po několika zkouškách si padli do oka a zrodilo se bratrské pouto, ze kterého v budoucnu bude padat jeden hit za druhým.


Po roce si soubor změnil název na Wicked Lester, ale repertoár se stále pohyboval mezi rockem, folkem a popem. Však také několik skladeb, ovšem v jiných verzích, později natočili Kiss na své první desky. Tehdy si ještě Paul a Gene přivydělávali jako studioví hráči v Electric Lady Studios i coby zpěváci. Wicked Lester dokonce připravili album pro společnost Epic, ovšem z vydání nakonec sešlo. Oba jmenovaní protagonisté ale tušili, že tudy cesta nevede. Chtěli dělat tvrdší a syrovější hudbu s větším důrazem na rock’n’roll, ale se svou vizí zůstali sami. Proto na konci roku 1972 začali hledat nové spoluhráče pro vlastní skupinu. A dál ten příběh znáte…

Gene Simmons vůdce

Simmons byl od první chvíle v kapele tak trochu víc lídr. Sice autorsky nestačil na Paula Stanleye, který koncerty provázel slovem, ale co se týče vymýšlení marketingu a strategie, byl to on, kdo měl jasnou vizi. Rozhovory dával hlavně on, komunikoval s důležitými lidmi od firem a společností okolo showbusinessu. Byl chytrý, vlastně všemi mastmi mazaný, a rychle se orientoval v manažerském prostředí. Po prvních třech ukrutně hubených letech, kdy bárka jménem Kiss de facto uvízla na mělčině, to byl právě on, který stále hledal řešení, mobilizoval síly. Hnal jej ten pocit šikanovaného a vysmívaného malého kluka, kterého všichni zatracovali. Touha být viděn, slavný a bohatý je motor, který nelze jen tak zastavit.


Když se to v polovině sedmdesátých let konečně zlomilo, Gene zaměstnal polovinu třídy coby pomocníky na turné a také vyměnil obyčejná děvčata (a že jich bylo!) za herečky, zpěvačky, modelky a další umělkyně, případně bohaté a vlivné ženy. Ucupitaná Katey Sagal z Ženatý se závazky se kupříkladu objevila v roli zpívajícího křoví na Simmonsově první sólovce (1978). A podobných tam bylo více. Jako by jim chtěl něco splatit, a tak je pozval na natáčení. Možná proto je jeho deska tak rozháraná.


Zpěvačku Connie Hamzy Gene dále předal Paulovi a ten Peteru Crissovi, bubeníkovi Kiss. Stejně jako černou cvičitelku Gayle O’Connor. A to nebyly jediné ženy, o něž se Simmons dělil se Stanleym, případně dalšími muzikanty. Vedle blondýnek typu Wendy O Willims, s níž Kiss natočili skvělé album WOW (1984), šel Démon po větších kalibrech. Čtyřikrát rozvedená zpěvačka Liza Minnelli, o jedenáct let starší norská herečka Liv Ullmann, Cher, Diana Ross, kterou vystřídala kanadská modelka a současná manželka Shannon Tweed.

Gene s Cher

Pokračování zítra

Bohouš Němec

Velká změna: Redakce píše čtenářům

Vážení čtenáři, časopis Rock'n'All rozšiřuje obsah! Historii znáte. Původní redakce časopisu Rock & Pop jej založila v roce 2015 a první číslo vyšlo 28. července. Poslední ze série s rozmanitou koncepcí klasického hudebního časopisu se objevilo na stáncích v březnu. Titulní stranu obsadil symbolicky opět Frank Zappa. Teď je to Eric Clapton, kdo otevírá novou éru. Příště se můžete těšit na tuzemskou hudební legendu. S původním formátem se však loučit nemusíte! Vybrané recenze desek, reporty z koncertů a zákulisí, aktuality, témata, rozhovory a komentáře najdete také v tištěné příloze Rock'n'All Expres, která bude vkládána jako "rychlé čtení" nejen do našeho magazínu, ale také dalších prestižních titulů na trhu.  

Model "Dva v jednom" nese podle nás vyšší bibliografickou a informační hodnotu, ale představuje větší náklady na realizaci, a tak jsme bohužel museli zvýšit cenu na 149 Kč (pro předplatitele zůstává do konce roku cena původní). Využít můžete také našeho e-shopu nebo partnerského internetového obchodu alza.cz a wooky.cz. Současně dojde k významné změně na stránkách časopisu. V průběhu dubna přeneseme většinu vašich oblíbených rubrik na web. Ten projde do konce měsíce redesignem. Věříme, že vám naše produktová konstelace přiroste k srdci.

Vložil: Štěpán Cháb