Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Noví ´Dobří holubi´; jen chybí peníze. Úsměvy smutných mužů by se dotočit měly, blbostí tu vzniká dost a dost

07.03.2018
Noví ´Dobří holubi´;  jen chybí peníze. Úsměvy smutných mužů by se dotočit měly, blbostí tu vzniká dost a dost

Autor: Instagram

Popisek: Z natáčení filmu Úsměvy smutných mužů, na snímku Jaroslav Dušek

Román spisovatele Josefa Formánka vzbudil před pár lety pěkný poprask. Úspěšný spisovatel, vydavatel časopisu a cestovatel se v něm totiž přiznával k alkoholismu, se kterým se ovšem rozhodl bojovat, a to v léčebně. V knize popisuje všechny možné strany závislosti na alkoholu, včetně rizik, o kterých se běžně nemluví. Třeba o tom, že na závislost na alkoholu jde zemřít, a to i a krátkou recidivu po mnohaleté abstinenci. Josef Formánek zatím svůj boj vybojoval úspěšně. V terapii mu pomohla kniha a stejně jistě poslouží i připravovaný film režiséra Dana Svátka, ke kterému napsal i scénář.

Film má venku první trailer, který vypadá opravdu nadějně. Velmi zajímavé je už jeho obsazení. Hlavní roli totiž ztělesní lamač ženských srdcí David Švehlík, který vypadá v traileru uvěřitelně jak coby rozjetý ochlasta, tak coby abstinující alkoholik, který se léčí z alkoholismu posloucháním příběhů jiných, tak během vyprávění vlastního příběhu. Důležitou roli má také Jaroslav Dušek, uvidíme také Jardu Plesla, Tomáše Měcháčka, Ondřeje Malého, Ivana Fraňka. Ženských postav je o něco méně, film se odehrává hlavně v léčebně, ženu Davida Švehlíka ztvární Marika Šoposká, dále hraje Marika Procházková, nebo Taťjána Medvedecká, či Simona Babčáková. Obsazení je tedy par excellence a doufejme, že tak kvalitní herci budou mít co hrát.

Drželi Suchej únor

Několik herců se dokonce rozhodli držet tzv. Suchej únor, což je celorepubliková iniciativa. Ti, kdo se do ní zapojí, se rozhodnou celý měsíc abstinovat. Herec Tomáš Měcháček se nebál přiznat, že pro něj to bude velká výjimka z běžného režimu: „Posledních 22 let piju pořád, tak jako každý, možná trošku víc. Ale dát si měsíční pauzu by měla být brnkačka. I když se to asi prodraží. Pivo je přeci jenom nejlevnější nápoj v hospodě. A kdy jste naposledy nepili měsíc vy?“

Natáčelo se v léčebně v Petrohradě

Film je již nyní dotočený. Natáčení probíhalo po celé České republice. Záběry z léčebny vznikly v Psychiatrické léčebně Petrohrad, dále také ve Zlíně, v Ústí, Děčíně, ale také Otrokovicích, Slušovicích a mnoha dalších místech. S výběrem lokací zřejmě štáb nešetřil.


Jarda Dušek odejde z tohoto světa

Film by se měl objevit v kinech už na jaře. Nyní probíhají dokončovací práce – film se stříhá a ozvučuje. Pro dokončení filmu shánějí tvůrci pomocí kampaně na hithit.com ještě finance na speciální trik: „K tomu, abychom nechali utéct postavu Milana, kterého ve filmu hraje Jaroslav Dušek, je potřeba udělat složitý filmový trik, který ale vůbec není levný. Stejně jako další filmové triky v tomto filmu, které však jako triky vůbec nemají vypadat a divák by si jich vůbec neměl všimnout. Vše musí být naprosto realistické. A k tomu potřebujeme ty nejlepší specialisty a hlavně - k tomu potřebujeme vás - ty, kteří dokážou zajistit odchod Jardy Duška z tohoto světa (tedy jen v našem filmu, samozřejmě). ... a ještě něco navíc. Postava Milana se změní v areosol, vypaří se...“ slibují tvůrci. Ti potřebují vybrat 480 000, zatím mají více jak polovinu těchto financí.

Vzniknou noví Dobří holubi se vracejí?

Doufejme, že se jim na náročný trik podaří sehnat finance a my tak budeme již brzo moci zjistit, zda se film povedl. Vzniknout noví Dobří holubi? Anebo se podaří tvůrcům tento legendární film z léčebny dokonce překonat?

Vložil: Michaela Špačková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace