Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Prvotina Radky Třeštíkové znovu na pultech

05.01.2018
Prvotina Radky Třeštíkové znovu na pultech

Autor: archiv redakce

Popisek: Radka Třeštíková

Jedna z nejprodávanějších autorek současnosti, vystudovaná právnička Radka Třeštíková, dostala od nakladatelství Motto předvánoční dar v podobě reedice své prvotiny. Tou je samozřejmě román ´Dobře mi tak´, původně vydaný v roce 2014.

Pokud se někdo se spisovatelkou Radkou Třeštíkovou doposud nepotkal, stačí vzpomenout na noticku, která se objevila v říjnu loňského roku v několika médiích. „Spisovatelka Radka Třeštíková překonala s počtem prodaných výtisků své knihy Bábovky hranici 100 tisíc kusů. Stala se tak nejúspěšnější českou autorkou posledních dvou let."

Čtenáři, kteří by se s její prózou chtěli blíže seznámit, ovšem musí začít takzvaně od píky. A tou je skutečně prvotina Dobře mi tak z roku 2014.

Její obsah? Sebestředný a bezohledný malíř Boris se rozvádí se svou ženou a stěhuje se ze společného bytu ke kamarádu Viktorovi. Tento životní zlom ho nutí zamyslet se nad sebou samým a bilancovat. Boris si postupně uvědomuje všechny svoje selhání a poněkud neohrabaně se pokouší napravit chyby. Hledá cestu zpět ke svému dospělému synovi, minulost se mu ale vrací jako bumerang. V té chvíli mu navíc zkříží cestu šestnáctiletá Erika...

Poté už to šlo jako dobře namazaný stroj. V roce 2015 dokončila román To prší moře a o rok poději zmíněné Bábovky (které se dají opatřit i jako audiokniha). Posledním pomyslným zářezem do literární historie Radky Třeštíkové je "trochu jiný detektivní román" Osm.

Veškerá její próza, kterou KrajskéListy.cz samozřejmě četly, nese shodné rysy: lineární děj, jednoznačné věty, stručné popisy i dialogy a nadmíru stravitelnou formu vyprávění, do které se dá rychle vtělit. Devízou je rovněž výrazná slovní zásoba.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste nebo viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace