Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Něžné krveprolití. Eskamotër & Echo Orchestr vydávají nové album. Vznikalo dva roky a má čáku na nejeden hit

11.10.2017
Něžné krveprolití.  Eskamotër & Echo Orchestr vydávají nové album. Vznikalo dva roky a má čáku na nejeden hit

Autor: Promo foto

Popisek: Eskamotër

Slávek Hamaďák, pod svým pseudonymem Eskamotër, vydává spolu s Echo Orchestr své druhé album, které obsahuje deset skladeb. Album vychází stejně jako předchozí pod značkou hudebního vydavatelství INDIES MG.

„Nové album je oproti předchozímu Pohled do ulice jak po hudební, textové i náladotvorné stránce výrazně odlišné. Jednotlivé písně mají sevřenější „písničkovou“ formu, ubylo improvizovaných pasáží, aranžmá je nástrojově pestřejší a košatější – k akustické kytaře přibyla elektrická kytara, elektrická basa, trombón – a některé nástroje, kytary a klávesy, jsme vrstvili v odlišných aranžmá na sebe například závěrečná kytarová sóla v Něžném krveprolití, nebo klávesy v Eskamotër," říká o albu jeho autor Slávek Hamaďák.

Deset skladeb vznikalo dva roky

Nahrávka vznikala téměř dva roky a obsahuje deset autorských skladeb. Stejně jako debut Pohled do ulice natočil Eskamotër tuto novinku s personálně proměnlivým spřáteleným sdružením muzikantů Echo Orchestr, jehož hlavní oporou je hráč na klávesové nástroje a studiový zvukový mág, Tomáš Kahl.

Slávek Hamaďák alias Eskamotër průběh vzniku alba komentuje: „Repertoár, písně a texty, jsem měl z 90 % připravené ještě před natáčením alba. Nechtěl jsem se ale v ničem příliš opakovat, tak jsem pro nové písně hledal ten správný styl a formu. Někdy se hledání zdálo být až nepřiměřeně dlouhé, ale výsledek, se kterým jsem spokojený já i Echo Orchestr, snad za to stojí."

Hostuje Iva Marešová

Na albu v písni Valčík na lehkou váhu hostuje vynikající zpěvačka, Iva Marešová. Její vokály zazní i v písní Tak tohle je láska, které dominuje výrazný kytarový riff odkazující k autorově hard rockové muzikantské minulosti. Opět nechybí smyčcový tandem PALTO!, který se v písni On, živý mrtvý postaral o dramatickou symfonickou gradaci skladby.

Album otevírá titulní píseň Něžné krveprolití (ke stažení ZDE). Chytlavý refrén, moderní sound-design gradující za pomocí sól zkreslených elektrických kytar do závěrečné strhující zvukové noise katarze, vytváří z této skladby jednu z nejsilnějších celé albové kolekce.

 

 

 

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace