Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Fakt se snaží. Maká, spoří… a je sám, a tak si to dělá sám. Píše si o tom deník a sám nejspíš asi zůstane. Nebo snad ne?

31.07.2017
Fakt se snaží. Maká, spoří… a je sám, a tak si to dělá sám. Píše si o tom deník a sám nejspíš asi zůstane. Nebo snad ne?

Autor: repro/lui.cz

Popisek: Martin Váša

Je tak trochu jiný, takže najít partnera pro něj není vůbec snadné. Zvlášť když mu už při pohledu na stránky nějaké seznamky naskakuje husí kůže. Racionální i tak trochu humorné nahlédnutí do života gayů, které autor Martin Váša nazval pragmaticky Dělám si to sám, vydalo nakladatelství Motto.

Je to pilný, pracovitý a zodpovědný kluk, který se snaží ze všech sil najít své místo ve světě, jež k němu leckdy není právě vstřícný. Sedmadvacetiletý Martin se zkrátka snaží. Fakt. Na své blízké si vždy udělá čas, byť na úkor jiných blízkých. Část výplaty posílá na spořicí účet, aby ji pak před výplatou zase vybral. Má členství v posilovně a (evidentně) umí věci podat tak, že vypadají lépe, než jaké ve skutečnosti jsou… A je sám. Protože má fobii ze seznamek a nevypadá zrovna jako Andrés Sanjuan, asi sám i zůstane. Nebo ne? Najisto ví jediné: Dělá si to sám. A píše si o tom deník.

„Vždycky jsem chtěl být Carrie Bradshaw,“ prohlásil autor knihy Martin Váša v rozhovoru pro magazín lui.cz. Živí se psaním do časopisu, jeho hlavním ‘chlebodárcem‘ je momentálně příloha Lidových novin Esprit. Při psaní se nechal inspirovat neskutečnými událostmi a osobnostmi ze svého, někdy až příliš skutečného života, jen je trošku pozměnil. A jiné si zase úplně vymyslel. Celý život si psal deník, do nějž si poznamenával vše, co s ním nějak hnulo. „Vést si deník je totiž skvělá forma terapie. Vřele doporučuju všem, které z jakéhokoliv důvodu zrovna život netěší. Hodit to na papír,“ prozradil svůj recept na hledání duševní vyrovnanosti.

Dělám si to sám

„Jak název napovídá, ono poselství je, že člověk je často strůjcem štěstí svého. A že když šlápne do hovna, tak a) nejspíš není jediný, kdo do něj šlápl, a b) mu to nakonec může to štěstí i přinést. A že některé věci skutečně nejsou tak horké, jak se uvaří. To se přece říká. Také věřím v sílu myšlenky a vlastně na víru jako takovou. To vše se v „Dělám si to sám“ odráží. Není to ale žádný návod na blahobyt. Spíš připomenutí, že si spoustu věcí děláme sami a ve spoustě věcí nejsme sami,“ dodává Martin Váša.

Autor: Martin Váša
Žánr:
román, humor
Nakladatelství:
Motto

Ukázka z knihy:

Dělám si to sám

Dělám si to sám

Dělám si to sám

Vložil: Adina Janovská

Tagy
kniha,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace