Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Život je raut, na který nás ale nikdo nepozval. Nevěříte? Tak si zobněte alespoň soustíčko

16.07.2017
Život je raut, na který nás ale nikdo nepozval. Nevěříte? Tak si zobněte alespoň soustíčko

Autor: vyvarovna.com

Popisek: Hannah Saleh, Jana Pakočka a Daniela Hannová

Všechno to začalo dobrotami ve studentské menze, které inspirovaly tři úplně normální holky k založení blogu na téma, jak se slušně a pokud možno levně najíst. Nakonec byl jejich blog Vývařovna nominován na ceny Magnesia Litera v kategorii blog roku 2016! Ochutnat můžete díky tištěné verzi, kterou vydalo nakladatelství cPress.

Jsme jediný upřímný foodblog – tvrdí autorky Hannah Saleh, Jana Pakočka a Daniela Hannová. Jsme jako Sex ve městě, kdyby Carrie a spol žily v Praze na pokraji nervovýho zhroucení. Utopenec je naše makronka a pivo je naše šampaňský. Socio-kulturní souvislosti, návraty do dětství v jídelnách a před televizí, glosování nad svíčkou, ranní cesty domů se smažákem v ruce. Štěstí i smutek, doprovázející chlebíčky a bohemku. Kolik hotovek se dá zkonzumovat za třicet let? Kolik hashtagů vygeneruje euforie a deprese? Život je raut, na který nás nikdo nepozval. I přesto jsme přišly. Hannah, Jana, Daniela. Holky z vývařovny.

Mezi šesti blogy, které byly na cenu Magnesia Litera nominovány, je jejich Vývařovna určitě nejsoučasnější a zároveň i nejšílenější. Mluví ironickým stylem velkoměstských hipsterů, kteří vyhledávají dobrá jídla, dobrou kulturu a módní trendy, ale zároveň mají slabost pro vše bizarní a okrajové. A nominace na literární cenu je překvapila, když už nějakou, tak by prý spíš čekaly novinářskou.

Život je raut

Kdo z nás někdy nehltal v poklusu na ulici smažák nebo hambáče, dodnes vzpomíná s notnou dávkou zášti na některé blafy ve školní jídelně, napůl v bezvědomí hlady nepohrdl oschlým chlebíčkem na stojáka, nebo si nezavdal něčeho, co nemá s vínem ani zbla společného? Tenhle blog ale není žádný receptář. Prostě je o životě, v němž se bez krmě neobejdeme. Je reálný, krutý, tvrdý, ale určitě stojí za to.

Autor: Hannah Saleh, Jana Pakočka, Daniela Hannová
Žánr: hobby, moderní žena, eseje
Nakladatelství: cPress

Ukázka z knihy:

Život je raut

Život je raut

Život je raut

Život je raut

Život je raut

Vložil: Adina Janovská

Tagy
kniha,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace