Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Adresář Ondřeje Suchého

Adresář Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Český fotograf skládá poklonu přírodě a světu

25.04.2017
Český fotograf skládá poklonu přírodě a světu

Foto: repro Youtube.com

Popisek: Z vernisáže titulu Stromy světa - Tomáš Míček

Fotograf Tomáš Míček připravil neopakovatelný zážitek. Ten si díky nakladatelství Slovart může dopřát každý. Unikátní série jeho snímků (rozdělených do několika celků) zachycuje (ne)skutečné kouzlo naší planety. Navíc nestylizovaně, naprosto volně, přirozeně.

V Ostravě narozený Tomáš Míček (doposud vydal kolem třiceti knih v jedenácti jazycích) se převážně zaměřuje na osaměle stojící stromy. Svými fotografickými knihami již potěšil celou řadu čtenářů. Téměř mystickým způsobem v nich zachytil „přítomnost" stromů a jejich kouzlo. Svůj intuitivní přístup přitom kombinuje s dokonalostí technické fotografie.

Původním podnětem k tomuto dobrodružství bylo estetické okouzlení, úžas nad mnohotvárnou rozmanitostí a výrazovou silou stromů - ať už se jednalo o urputné pletence řeckého olivovníku, obří sekvoje v Kalifornii, podivné africké baobaby, nebo o australské žlutokapy, jež vypadají, jako by ani nebyly z tohoto světa. Jako fotograf se často soustředí na úžasné detaily, jako jsou struktura stromové kůry či síťovitá spletitost kořenů, aby pak přišel s téměř abstraktními snímky, jež odhalují „tkáň" přírody.

Díky péči Slovartu se čtenáři mohli doposud seznámit právě s výše popsanými "Stromy světa" a titulem "Magické kameny". KrajskéListy.cz navíc měly možnost prolistovat i nejnovější "dílo", kterým jsou "Magická místa země". Rozsahem velmi specifický titul (26 x 36 centimetrů) obsahuje stovky fotografií, jež právě díky úžasnému formátu vyzní naplno. Snímky jsou navíc po editorské stránce velice čistě zpracovány a naruší je žádný text. O podrobnostech fotografií si tak můžete přečíst (rovněž v angličtině a němčině) ke konci úchvatného titulu.

Vložil: Zdeněk Svoboda