Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

... v koši nekončí! Ani v tom virtuálním na obrazovce

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sestra miluje otce rodiny, kamarádka má dokonce se ženáčem syna. Karin se ale něco takového stát nemůže. Nebo ano?

20.04.2017
Sestra miluje otce rodiny, kamarádka má dokonce se ženáčem syna. Karin se ale něco takového stát nemůže. Nebo ano?

Autor: cas.sk

Popisek: Slovenská spisovatelka Karin Krausová

Milostný trojúhelník je stejně starý jako lidstvo samo a mnohem častější, než si je společnost vůbec ochotná připustit. Jak ale tuto situaci prožívají ženy, které se zapletou se zadanými muži? Jsou opravdu jen bezcitné zlatokopky? Do jejich duší nahlédla Karin Krausová v knize Vesmír je ženatý, kterou vydalo nakladatelství Motto.

Milostný vztah s mužem, který je ženatý, nebo má dokonce děti? Něco takového se přece nedělá. Většina žen a dívek byla tak přinejmenším vychovaná. Pak se ale něco zvrtne… S přibývajícími lety totiž dojde nejedna mladá žena k závěru, že ti opravdoví chlapi, kteří za něco stojí, jsou zkrátka už dávno rozebraní. Jenže co s tím, když vám srdce ukradne ten, který má doma milující manželku, a navíc třeba ještě několik potomků? Jde mu opravdu jenom o vás a vážně vás tak miluje, nebo si po vašem boku jen tu a tam odskočí do světa, který je bezstarostný, plný citu, vášní a zábavy? Může mít takový vztah vůbec nějakou budoucnost? A pokud se vám nakonec přece jen podaří vztah ke společné budoucnosti posunout, může vůbec být tak pohádková, jak jste si ji vysnila, když za sebou navždy povleče přívažek rozbité předchozí rodiny?

Lea, sestra hlavní hrdinky Karin, miluje ženatého muže. Karinina nejlepší kamarádka Soňa má dokonce se ženáčem syna. Obě jsou pravidelně terčem Karininých sarkastických poznámek o tom, jak s nimi jejich milenci manipulují a využívají je. Úspěšná, samostatná a střízlivě uvažující Karin je přesvědčená, že jí se něco takového nemůže stát. A i kdyby ano, byl by to pouze nezávazný vztah, čistě fyzická záležitost bez hlubších citů, bez budoucnosti. Jenže pak se seznámí s Petrem a musí sama sobě připustit, že to, čemu se celá léta posmívala, potkalo i ji. Akorát že kamarádkám musí lhát, že je svobodný a bez závazků.

Vesmír je ženatý

Autor: Karin Krausová
Žánr:
román, čtení pro ženy
Nakladatelství:
Motto

Ukázka z knihy:

Letištní hala se netvářila nijak. Já zoufale a Soňa, jako by nebylo nic přirozenějšího v životě než můj právě chystaný odlet do Londýna.
Práci jsem si našla přes internet. Hledáme guvernantku ke třem dětem. Anglický jazyk nutný. Tak zněl inzerát.
Jednoho bezvýznamného uterý jsem s gestem klavíristky položila svých deset pečlivě pěstěných prstů na klávesnici notebooku a napsala obratem odpověď.
Mám kladný vztah k dětem, ke koním a k Eltonu Johnovi. Dokážu si přeložit jeho texty bez pomoci slovníku.
Karin
Upřímně řečeno, nečekala jsem odpověď. Zareagovat na takovýhle bonmot bych byla schopná pouze já, moje přítelkyně Soňa a ještě pár týpků se smyslem pro dobře pěstovanou imageovou a nezávaznou komunikaci na stránkach Facebooku.
Odpověď však překvapivě přišla.
Obratem.
V podobě minidotazníku, který jsem vyplnila a vrátila po deseti minutách na adresu přímo do Londýna.
Po několika e-mailech a jednom telefonátu od mého budoucího zaměstnavatele bylo vše domluvené. Přiletím desátého února na letiště Luton v Londýně letem F 345. Pan Cook na mě bude čekat spolu se svými třemi dětmi, abych prý s nimi byla v kontaktu od první chvíle svého příjezdu do Velké Británie.
Občas dělám v životě hlouposti, ale tahle bude medailová, blesklo mi hlavou, když jsem si sedala k okénku v letadle vedle štíhlé blondýnky. Blondýnky se špatně odbarvenými vlasy a s řídkými řasami.
Každý člověk dělá v životě hlouposti, ať už si to přizná nebo ne. Za hloupost většinou považujeme každý něco jiného, a tak jejich přesná definice není jednoznačná, utěšovala jsem se alibisticky. Pohodlně jsem se usadila a sledovala letušku, která nacvičenými pohyby demonstrovala, jak ustát pád letadla a za pomoci čeho částečně nebo zcela přežít. Vždycky jsem při pohledu na letušky, které dělaly tuto povinnou gymnastiku, pochybovala, jestli to jejich představení má pro pasažéry nějaký smysl. Pokud by opravdu došlo k nějaké katastrofě, nastala by nekontrolovatelná panika. Byla bych první, kdo by ji svou slušně hysterickou výbavou udržoval až do úplného konce. A co je na tom nejhorší, bylo by nás víc.
Letuška docvičila, letadlo nabralo rychlost a odlepilo se od asfaltu startovací dráhy. Zamířilo o něco blíž ke „království nebeskému“ a já měla strašnou chuť položit někomu tam nahoře aspoň pár otázek. V té chvíli jsem však byla na toho, kdo to tam má celé pod palcem, pořádně naštvaná.
Proč mi to udělal?

Vložil: Adina Janovská

Tagy
kniha,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace