Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Odborník na kouzelné tvory se chtěl v New Yorku zdržet jenom krátce. Jenže vzápětí nastanou nečekané potíže…

20.03.2017
Odborník na kouzelné tvory se chtěl v New Yorku zdržet jenom krátce. Jenže vzápětí nastanou nečekané potíže…

Autor: techinsider.io.com

Popisek: Slavná autorka ještě slavnější kouzelnické série J. K. Rowling

Sotva byste našli u nás domácnost, v níž by se J. K. Rowlingová nezabydlela přinejmenším jedním exemplářem knih z kouzelného světa Harryho Pottera. Nyní k nim můžete přidat další. Nakladatelství Albatros vydává původní scénář k filmu Fantastická zvířata a kde je najít, výtvarného ducha zase potěší originální omalovánky.

Fantastická zvířata a kde je najít

Další vskutku velkolepé dobrodružné vyprávění vám doslova vezme dech. Jsme v New Yorku a píše se rok 1926… Místo a čas, kde činy hrstky lidí… a zvířat… utvářejí osudy mnoha dalších. Odborník na kouzelné tvory Mlok Scamander totiž právě dorazil do města a chce se zdržet jen krátce. Jenže když se mu ztratí jeho kouzelný kufřík a několik fantastických zvířat se rozprchne po městě, na potíže je zaděláno…

Podle původní bradavické učebnice od Mloka Scamandera napsala J. K. Rowlingová scénář filmu Fantastická zvířata a kde je najít. Autorka milovaných a celosvětově úspěšných knih o Harrym Potterovi se zde představuje poprvé jako scenáristka. Příznivce její bezedné představivosti na každičké stránce potěší charakteristický humor, neuvěřitelně propracovaný kouzelnický svět i hluboké porozumění lidem všeho druhu, ať už nosí kouzelnickou hůlku, nebo ne.

Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastická zvířata a kde je najít (v anglickém originálu Fantastic Beasts and Where to Find Them) je fantasy film, spin-off k filmové sérii o Harry Potterovi. Režie se ujal David Yates, který režíroval také poslední čtyři filmy série. Česká premiéra se uskutečnila 17. listopadu 2016. Děj se odehrává na podzim roku 1926, zhruba sedmdesát let před dobou potterovské série, takže se v něm postavy Harryho Pottera, Rona Weasleyho ani Hermiony Grangerové nevyskytují. Hlavní postavou je Mlok Scamander, jenž teprve píše knihu o kouzelných tvorech Fantastická zvířata a kde je najít, která se později objeví v potterovských příbězích. S kufříkem, plným kouzelných zvířat, přijede do New Yorku, kde je chov kouzelných zvířat kvůli utajování kouzelnické společnosti zakázán. Jako první mu již v bance uteče hrabák, poté co si s ním  mudla Jacob Kowalski omylem prohodí kufry, vyrazí do ulic velkoměsta další. A na obrovský průšvih, vážně ohrožující další existenci kouzelnického světa, je zaděláno.

Autor: J. K. Rowlingová
Žánr:
fantasy, dobrodružství
Nakladatelství:
Albatros

Ukázka z knihy:

Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastická zvířata a kde je najít

Harry Potter: Kouzelná místa a postavy

Kouzelnému světu Harryho Pottera a tajemných postav, které ho obklopují, již vdechli barevnost filmaři. Možná ho ale vidíte trošku jinak. Vdechněte mu vlastní pojetí a současně se znovu podívejte na známá místa. Originální omalovánky menší milovníky legendární série určitě zabaví, rozhodně nejdou ale určeny pouze jim. Proč nevrít do ruky pastelky či barvy, přestože už je vám o nějaký ten pátek víc. Tyhle stránky vám totiž poskytnou chvíle mimořádného uvolnění a pohody.

Harry Potter: Kouzelná místa a postavy

Originální omalovánky pro malé i velké vás provedou Bradavicemi i Příčnou ulicí, nahlédnete s nimi ke Gringottům i k Dursleyovým. Je jen na vás, jaké odstíny tomuto světu vdechnete. Jako inspirace vám opět poslouží nádherné skicy a barevné záběry z filmů.

Autor: J. K. Rowling
Žánr:
hrací knížka
Nakladatelství:
Albatros

Vložil: Adina Janovská

Tagy
kniha,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace