Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Z 9 statečných, ucházejících se o Pražský hrad, zbyli 2; čeká nás druhé kolo

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Uznejte sami – znáte jiného životního parťáka, který stále rozdává dobrou náladu a pohodu? A že občas něco provede... I to je vlastně zábava

03.01.2017
Uznejte sami – znáte jiného životního parťáka, který stále rozdává dobrou náladu a pohodu? A že občas něco provede... I to je vlastně zábava

Autor: Plus

Popisek: Pes Blůma na cestě k dokonalosti

Provádějí lotroviny, občas máme pocit, že nám vlastně ničí život, a přesto bez nich nemůžeme být. S nimi je totiž svět mnohem bohatší, vlídnější a mírumilovnější. A hlavně – milují nás takové, jací jsme, nekladou si žádné podmínky či požadavky a je s nimi neustále legrace. I když někdy… Ti, kteří to dobře znají, se s těmito dvěma knížkami báječně pobaví, a neználkům zase prozradí, o co všechno přicházejí.

Pes Blůma na cestě k dokonalosti

Kdo ho nezná, ať ho pozná. Blůma totiž není jen tak nějaký pes. Má svou hlavu a taky srdce na pravém místě. A protože ví, že starého psa už novým kouskům nenaučíš, rozhodl se neponechat nic náhodě ani zamlada. Vydal se na cestu k dokonalosti, a jak jinak než s klasiky, známými i neznámými. Pes Blůma konečně vychází poprvé česky! Půvabné a veselé ilustrace Emmy Chichester Clarkové doplňují moudré citáty a dělají z knížky ideální dárek nejen pro milovníky rozpustilých psů...

Pes Blůma na cestě k dokonalosti

Autor: Emma Chichester Clark
Žánr:
humor, obrázková kniha
Nakladatelství:
PLUS

Ukázka z knihy:

Pes Blůma na cestě k dokonalosti

Pes Blůma na cestě k dokonalosti

Hotel U Zvířátek – Čich na záhady

Někdo tu čichá záhadu… Magda a Karlík se v hotelu U Zvířátek starají o nejrůznější mazlíčky – psy, kočky, králíky, ptáky, křečky a další zvířátka. Ale v noci se po chodbách ozývají podivné zvuky, a žádný z jejich hostů je na svědomí nemá! Co by to jen mohlo být? Potom přijde do hotelu policejní bígl v penzi jménem Watson, který má dokonalý čuch na všechny nesnáze. Podaří se dětem s jeho pomocí přijít na kloub první velké záhadě?

Hotel U Zvířátek

Autor: Kate Finchová, John Steven Gurney
Žánr:
příběhy o zvířatech, dobrodružství
Nakladatelství:
cPress

Ukázka z knihy:

V lesním pokoji na druhém konci chodby spalo pět psů. Čtyři z nich teď také klidně oddechovali. Magda přejela světelným paprskem celý pokoj, který díky stromům na tapetách vypadal jako hluboký, tichý les. Afghánsky chrt Affie a bobtailka Judy sebou šili, jak ve snech divoce dováděli. Čivava Čiko a labrador Amber proti tomu hlasitě chrápali.
„Daisy je vzhůru!“ Magda namířila svítilnu na malého west highland teriéra, který býval v hotelu U Zvířátek častým hostem. Fenka měla hlavu nakloněnou ke straně a pozorně naslouchala tomu podivnému zvuku.
„Huf!“ ňafla Daisy tiše, když uviděla dvojčata.
„Pssst!“ Magda se vkradla do pokoje a natáhla ruku k Daisy do ohrádky, aby ji utišila. Nechtěla, aby fenka vzbudila všechny ostatní psy! A kdyby začala hlasitě štěkat, probudila by se i mamka a taťka a Šafránka – a také Magdino štěňátko, Amigo, který spal ve svém koši dole v kuchyni. Daisy olízla Magdě ruku a odcupitala zpátky do pelíšku. Magda se vrátila ke Karlíkovi, který už tiše našlapoval dál po chodbě.
Zzzzz-vrrrr…
Odkud ten zvuk vůbec může přicházet?
Karlík zastavil u malého kuchyňského výtahu a přiložil ucho ke dvířkům.
„Nahoře je to určitě slyšet víc,“ řekl Magdě. „Pojďme se podívat do pokoje na půdě!“
„Ale tam jsou přece jen ti malí chlupáči,“ namítla Magda. „Většinou je tam úplné ticho.“
Dvojčata se vydala po špičkách do schodů. Karlík otevřel dveře do staré herny, která teď byla vymalovaná tak, že vypadala jako louka. Zvenčí sem dopadalo stříbřité světlo úplňku. A v něm dvojčata spatřila, že veškerá zvířátka ve všech dvanácti budkách rozesetých po celém pokoji jsou čilá jako rybičky! V některých boudičkách bylo víc než jedno zvířátko, protože většina hostů sem přicházela ve skupinkách po dvou nebo po třech. Když Magda s Karlíkem vešli dovnitř, pět králíčků právě poskakovalo po zemi, osm pískomilů okusovalo své cereální tyčinky a šest morčat si tiše pohvizdovalo.
Vrrrr-zzzz…
„Jde to támhle z toho rohu!“ zvolal tiše Karlík s namířeným prstem.
Potichu přešli hernu až k vícepatrovému domečku pro křečky. „To je Zvonečka, Narciska a Fazolka!“ vydechla Magda a ukázala na tři zakrslé křečky, které toho dne ubytovali v hotelu. Vesele uháněli ve svých otočných kolotočích a míhali přitom nožkama tak rychle, že vypadaly jako rozmazané šmouhy.
Karlík a Magda se na sebe usmáli. Největší randál dělají v hotelu U Zvířátek ti nejmenší hosté!

Hotel U Zvířátek

Vložil: Adina Janovská

Tagy
kniha,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace