Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Stačí chvilka nepozornosti a z krásné nové věci je nepotřebný krám. Dokáže skřítek Překlep zastavit stárnutí? A kdo nakonec získá Křišťálový Prdlajs?

27.11.2016
Stačí chvilka nepozornosti a z krásné nové věci je nepotřebný krám. Dokáže skřítek Překlep zastavit stárnutí? A kdo nakonec získá Křišťálový Prdlajs?

Foto: Albatros

Popisek: Překlep a Škraloup

I děti mají smysl pro humor, takže si rozhodně zaslouží mít se čemu zasmát. Díky roztomilému příběhu, kterému nechybí nadsázka, se dozvědí, co je podstatou nepořádku, s nímž marně bojujeme. A až začne být za oknem tak nevlídně, že si raději výlet odpustíte, můžete společně vyrazit za nejznámějšími památkami alespoň s pastelkami v ruce.

Překlep a Škraloup

Pozor – návykové čtení! Vydavatelství Albatros přichází s příběhem, vysvětlujícím ‘polopatě‘ podstatu všeho nepořádku v ilustracích, kterým rozhodně nechybí pořádná dávka humoru a nadsázky. Všimli jste si, že věci stárnou? No samozřejmě, vždyť toho si nejde nevšimnout. Stačí jen chvilku nedávat pozor a z věci, která před chvíli zářila novotou, je rázem starý, nepotřebný krám. Ale kdo za to může?

Překlep a Škraloup

Představte si, že někde mezi námi žijí drobná stvoření, která mají veškeré stárnutí na starosti. A nemyslete si, je to pěkná fuška! Překlep, jehož specialitou jsou chyby v knížkách, však jednoho dne zjistí, že lidem často pokažená nebo zestárlá věc velkou radost neudělá, a tak se vydává na dobrodružné putování k samotnému Zubu Času. Podaří se mu zastavit stárnutí? Kdo získá Křišťálový Prdlajs? A jakou roli v tom všem hraje mluvící hovnivál?

Autor: Tomáš Končinský, Barbora Klárová, Daniel Špaček
Žánr:
pohádka, obrázková kniha, humor pro děti
Nakladatelství:
Albatros

Ukázka z knihy:

Nejdřív se vám představím:
Jmenuju se Překlep.
Může se to ale psát třeba i Přelkep. Nebo Přpelek. Anebo taky třeba Ppeeřlk. Ale to se dá už jen těžko přečíst a ještě hůř vyslovit, hehe. No zkuste si schválně sami zjistit, kolik různých podob může mít vaše vlastní jméno. Budete zírat. Překlepy jsou totiž fakt zábava!
Ale zpátky ke mně – jsem skřítek entropík. Asi si říkáte, co teda jako tropím, když jsem ten entropík. Ale to naše pojmenování pochází ze slova entropie, což znamená v podstatě vytváření nepořádku. Profesor Štoček, o kterém vám povím později, vysvětluje entropii mnohem složitěji, ale já vám to řeknu jednoduše: Entropie je, jako když hrajete pexeso a nikdy nenajdete žádné dvojičky, naopak se vám všechny kartičky ještě někam ztratí. Což jsou mimochodem taky pravidla entropexesa, ve kterém jsem zrovna loni vyhrál celoškolní soutěž. Ve ztrácení kartiček jsem totiž hodně dobrej! Prostě entropie je zmatek a nepořádek, který vidíte všude kolem sebe, a o který se právě staráme my, skřítci entropíci.
Já teda chodím teprve do třetí třídy ZŠSV, základní školy pro stárnutí věcí, ale zároveň už občas pomáhám tátovi při jeho práci v knihovně. Bere mě tam jednou týdně na brigádu. Těším se, až dodělám školu a pustím se do své vlastní práce úplně bez dozoru. Akorát mě místo knihoven mnohem víc láká internet a programování. Táta o tom ale nechce ani slyšet. Celý život pracuje jenom s knihami a počítačům ani za mák nerozumí. Ze všeho nejradši by byl, kdybych se chytil nějakého slavného spisovatele, protože by se pak moje práce dostala ke čtenářům po celém světě. Jako jo, mít překlep v nějaké hrozně slavné knížce je určitě fajn, ale co je to třeba proti překlepu v programu, který používá deset milionů lidí? Ale tohle tátovi nevysvětlíte, takže s ním zatím jen jednou týdně chodím do knihovny, kde mám na starosti překlepy a zmatky v knížkách, novinách a časopisech. Jak to dělám? Sledujte, předvedu:

 Překlep a Škraloup

Výlety po Česku

Cestovatelské relaxační omalovánky pro celou rodinu přijdou vhod, až bude venku počasí fakt na draka, takže by se na výlet vydal jen úplný šílenec. S půvabnou publikací nakladatelství Fragment a pastelkami ale můžete procestovat fakt celou Českou republiku. Vydejte se na nejkrásnější místa a vybarvěte si je podle své fantazie. Navštívíte Lednici, Pražský hrad, Pravčickou bránu, Pálavu, Lipno a mnoho dalších hradů, zámků, přírodních monumentů či věhlasných měst.

Výlety po Česku

Při vybarvování si úžasně odpočinete a zklidníte myšlení, odplavíte pryč starosti a stres. A kdo ví, možná vás naše omalovánky inspirují natolik, že se na některá místa vypravíte a poznáte jejich krásu na vlastní oči!

Autor: ilustroval Bohumil Fencl
Žánr:
omalovánky, výtvarné umění
Nakladatelství:
Fragment

Ukázka z knihy:

Výlety po Česku

Výlety po Česku

Výlety po Česku

Vložil: Adina Janovská

Tagy
kniha,