Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak verbuje Islámský stát mladé Evropany do „svaté války“? Kolotoč psychologických triků, manipulací i výhrůžek…. Novinářka pátrá na síti a zpočátku rutinní práce se mění v noční můru. A pak už jde o život

21.11.2016
Jak verbuje Islámský stát mladé Evropany do „svaté války“? Kolotoč psychologických triků, manipulací i výhrůžek…. Novinářka pátrá na síti a zpočátku rutinní práce se mění v noční můru. A pak už jde o život

Foto: pixabay.com

Popisek: Islám, ilustrační foto

Skutečný příběh odvážné francouzské novinářky, která se pokusila získat cenné informace o náborových praktikách. Knihu Džihád: V kůži bojovníka Islámského státu vydalo nakladatelství cPress.

Internet a sociální sítě jsou 'lovištěm' náborových specialistů Islámského státu, kteří přesvědčují mladé lidi ze západní Evropy, aby konvertovali k islámu, opustili své domovy a připojili se ke „svaté válce“ proti nevěřícím. Třicetiletá francouzská novinářka, vystupující pod pseudonymem Anna Erelle, respektive její fiktivní internetová identita jménem Mélodie, se rozhodne pátrat v hlubinách kyberprostoru za účelem rozkrytí této mašinerie. Záhy její falešnou facebookovou identitu kontaktuje jakýsi Bilel, který se ji snaží přesvědčit k odjezdu do syrského Rakká. Začíná kolotoč psychologických triků, manipulací i výhrůžek a zpočátku rutinní novinářská práce se mění v noční můru. Obzvlášť poté, co vyjde najevo, že ji oslovil Abú Bilel al-Firanzi, pravá ruka nejhledanějšího muže světa, Abú Bakr al Bagdádího.

Anna denně usedá k počítači v hidžábu a dželabě a předstírá zamilovanost, aby z několikanásobného vraha vytáhla informace, po kterých francouzské tajné služby a policie dlouho prahnou. Bilel se po několika hovorech přes Skype rozhodne s Mélodie oženit a Anna předstírá, že se za ním vydá do Sýrie. Čím déle ale svou roli hraje, tím víc se zaplétá do nebezpečné hry. Když nakonec Mélodie do Sýrie nedorazí, začne jít Anně doslova o život. Bilelovým sladkým řečem je definitivní konec. Místo nich nepřestává zvonit telefon z neznámých syrských a tureckých čísel, neustále jí někdo vyhrožuje. Bilel na ni vyhlásí fatvu, tedy výzvu k fyzickému odstranění jakýmkoliv muslimem. A tak se autorka dodnes skrývá pod pseudonymem.

Džihád: V kůži bojovníka Islámského státu

Anna Erelle poutavě líčí nejen svůj příběh, ale i reálie ze života v Islámském státu. Zajímá vás, proč se bojovníci ISIS můžou přerazit, jen aby získali evropskéi konvertitky? Jak vlastně vypadá den běžného bojovníka Daeš? A jak vlastně nábor mladičkých evropských muslimů probíhá? To vše Anna odhalila nejen během dlouholetého psaní o rodinách evropských islámských bojovníků, ale i díky rozhovorům s mezinárodním teroristou. V knize kombinuje své nejniternější a intimní pocity v těžkých chvílích s kritickými postřehy z fungování Islámského státu, takže si vychutnáte nejen napínavý příběh, ale dozvíte se i spoustu konkrétních informací.

Z děsivého příběhu, založeného na skutečných událostech, vás zamrazí. Z nebezpečné mašinérie Islámského státu, z lehkosti, s jakou lze vymýt mozek a zmanipulovat čerstvě konvertované mladé Evropany, i z vytrvalosti, s níž dokáže podvedený terorista ničit své oběti život.

Autor: Anna Erelle
Žánr:
politika, military
Nakladatelství:
cPress

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace