Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kdo z vás na to má… Topolánek si užívá ve Špindlu. Mochito za 1900, voda za 130 korun

31.12.2013
Kdo z vás na to má… Topolánek si užívá ve Špindlu. Mochito za 1900, voda za 130 korun

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Expremiér Mirek Topolánek

Expremiér Topolánek a expremiér Nečas mají docela jiné starosti. Zatímco se ten druhý připravuje na soudní stání, ten první si užívá s dalšími politiky ve Špindlerově Mlýně.

Jsou místa, kde nehraje roli, jestli v politickém spektru stojíte na levici nebo na pravici. Server Blesk.cz zastihl bývalé, ale stále vlivné politiky z různých stran na předsilvestrovské párty ve Špindlerově Mlýně. Nad sklenkou alkoholu si tam rozuměli a dobře se bavili například Mirek Topolánek z ODS se sociálním demokratem Karlem Březinou nebo pražským kmotrem Tomášem Hrdličkou.

Blesk.cz přinesl řadu fotografií, které dokazují, že zatímco před médii se tito politici nesnášejí, přou nebo dokonce vylučují, že by spolu měli něco společného, na párty v soukromí vyhlášeného podniku si rozumějí a žádné rozpory není vidět.

Ve Špindlerově Mlýně se před Silvestrem sešla partička bývalých vlivných politiků. Zábavě prý kraloval expremiér Mirek Topolánek a společnost měl z různých politických stran. Ve známém podniku Silver Rock za účinkování kapely Chinaski nechyběl například údajný kmotr Tomáš Hrdlička (ODS), ani bývalý sociálnědemokratický ministr Karel Březina nebo jeho expartnerka Gabriela Kloudová, která našla uplatnění v hnutí Hlavu vzhůru Jany Bobošíkové. Lidovce v této „partičce“ prý zastupoval neúspěšný kandidát do sněmovny Jan Wolf.

Radost a pohoda

Fotografie Blesku.cz jasně ukazují veselou a přátelskou atmosféru a zábavu plnou úsměvů a občerstvení a sklenic vína. Na nich se společnost nedělí podle politické příslušnosti, naopak, vše v družné zábavě napovídá o vřelých a bezproblémových vztazích.

Na závěr Blesk.cz cituje ředitelku podniku Lenku Hrubou, která se chlubí tím, že tito politici patří k pravidelným hostům podniku. „Jsme hrdí, že jsme nejlepší, a tak k nám chodí tito nejlepší lidé,“ řekla.

A co přesně si pánové mohou v klubu vychutnat? Tak například oblíbené Mochito ve velké sklenici za necelé dva tisíce, neperlivou vodu za 130 korun anebo Fantu za lidových 45 korun.

Teď už ho politika nezajímá

Špindlerův Mlýn přitom není útočištěm jen pro kdysi významné politiky. Právě v tomto horském středisku se sešli například Václav Klaus a Janem Fischerem, případně osobnosti z českého šoubyznysu. Důvody jsou nasnadě. Právě zde je prý totiž zaručena publicita. Mnohé ze slavných tváří tak Špindlerův Mlýn vyhledávají účelově jen proto, aby se o nich druhý den psalo. V případě bývalého premiéra Topolánka to například vyšlo téměř s minutovou přesností.

Mirek Topolánek 1. dubna 2010 rezignoval na post volebního lídra ODS kvůli skandálním výrokům pro časopis LUI. Jeho pravomoci tehdy přešly na pověřeného místopředsedu a volebního lídra pro parlamentní volby 2010 Petra Nečase. Na post předsedy strany pak oficiálně rezignoval 13. dubna 2010, den po zasedání výkonné rady. Od září 2011 je Topolánek předsedou výkonné rady Teplárenského sdružení České republiky. Od října 2011 je předsedou dozorčí rady Elektrárny Opatovice.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace