Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Obrana soukromé nemocnice: Smrt a souvislosti

13.09.2013
Obrana soukromé nemocnice: Smrt a souvislosti

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Ilustrační foto

V minulých dnech se kolem soukromé Česko-německé horské nemocnice ve Vrchlabí vytvořilo účelově negativní mediální klima. Objevují se případy, které se nestaly, objevují se spekulace, které zavádějí, upozorňuje jednatel společnosti Jaroslav Fiala.

„Mediální masáž začala to případem pana Janďourka. I statnému 130kg chlapovi se může zastavit srdíčko, jak konstatovala lékařka vrchlabské nemocnice při stanovení příčiny smrti. S tím se manželka, ale hlavně média, nechtěla smířit. Dokonce vyprovokovala policii k tomu, aby z nemocnice odvezla zdravotní dokumentaci. Tedy listiny podléhající lékařskému tajemství a ošetřené zvláštním zákonem, podle kterého je takový postup nezákonný. Možná proto, aby se k ní vybraní novináři mohli dostat. Zase protiprávně. A kauza byla na světě. Cui bono? Komu ku prospěchu?, klade si otázku Fiala.

Snaha o poškození nemocnice

Zdravotní pitva podle jednatele prokázala, že příčina smrti pana Janďourka byla stanovena správně.  Spekulace médií o příčinách smrti, však obestřely vrchlabskou nemocnici čímsi nepatřičným. Posloužila dehonestace špitálu konkurenci? Nebo média ovládaná jednou nebo druhou politickou stranou posloužila k neférovému politickému boji? A stále se probouzejí i média ovládaná třetí (čtvrtou) politickou stranou, aby si i jejich chlebodárci přišli na své.

„Jako statutární zástupce společnosti jsem oprávněn prohlásit, že …snaha o poškození nemocnice se minula účinkem a budeme postupovat proti protiprávním krokům velmi razantně cestou práva," uzavírá jednatel.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace