Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

„Špitál smrti“: Muže nadopovali, přikurtovali, za pár hodin zemřel, porodník „utrhl“ miminku hlavu… Ředitelem je zemanovec Dryml

02.09.2013
„Špitál smrti“: Muže nadopovali, přikurtovali, za pár hodin zemřel, porodník „utrhl“ miminku hlavu…  Ředitelem je zemanovec Dryml

Foto: stránky nemocnice

Popisek: Česko-německá horská nemocnice Krkonoše ve Vrchlabí

Policie obvinila jednu osobu z trestného činu usmrcení z nedbalosti v Česko-německé horské nemocnice Krkonoše ve Vrchlabí. Další dva případy podezřelých úmrtí pacientů policie pro podezření ze zanedbání povinné péče prověřuje. Co se přesně ve Vrchlabí stalo?

Tyto informace sdělil mluvčí hradecké krajské policie Jan Čížkovský. Ředitelem nemocnice je senátor za SPO-Z Vladimír Dryml. Ten ovšem obvinění označil za nepravdivá a křivá. Policie podle něj jedná účelově.

Tři policií vyšetřované případy se podle Čížkovského staly loni a letos. „Vyšetřujeme je na základě oznámení fyzických osob o úmrtích v nemocnici," řekl. Již obviněné osobě v případě odsouzení hrozí až šest let vězení. Přitěžuje jí, že údajně porušila důležitou povinnost vyplývající z jejího zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce. Další bližší informace k obviněné osobě a k vyšetřování policie podle mluvčího zatím poskytovat nebude.

Nadopovali ho a nevšímali si ho

Jednoho z pacientů personál údajně nadopoval a přivázal k lůžku, muž později zemřel. Ze smrti manžela viní soukromou vrchlabskou nemocnici Henryka Jandourek, jak napsal jako první  iDnes.cz. Paní Jandourek, aby mohla na operaci, domluvila se tam, že jejího muže přijmou na oddělení následné péče. Po necelých dvou týdnech jí oznámili, že zemřel. Žena se kvůli tomu obrátila na policii. Je totiž přesvědčená, že jejího muže v Česko-německé horské nemocnici Krkonoše týrali. Upozornil na to reportér pořadu Na vlastní oči televize Nova.  „Jednou do telefonu volal: Prosím tě, zavolej policii, protože mě násilím přivazují k posteli a gumují mi mozek," popsala TV Nova Henryka Jandourek. Podle ní nemocnice jejího muže dopovala léky, pracovníci mu také brali telefon. Stejně tak i jeho hodinky.

O stejných praktikách hovoří i policie. „V průběhu hospitalizace pravděpodobně docházelo ke zhoršování zdravotního stavu a pravděpodobně mu bylo podáváno velké množství sedativ, patrně aby nerušil personál různými žádostmi, dále docházelo k jeho násilnému připoutání k lůžku," píše se v odůvodnění k policejní prohlídce. Policisté prohlídku provedli na začátku srpna. A nařídili také pitvu. Při ní vyšlo najevo, že Jiří Jandourek nezemřel na srdeční selhání srdce, jak uvedla nemocnice, ale na prasklý žaludeční vřed. Podle Novy personál nemocnice kurtoval i další pacienty na oddělení následné péče. „Prověřujeme už třetí případ podezření na zanedbání lékařské péče," sdělila také hradecká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Dryml: Jde o politický boj

O dalším případu informuje Blesk: Porodník, který loni „utrhl“ při porodu novorozenci hlavu, byl obviněn z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Rodiče tragicky zesnulého miminka podali na Česko-německou horskou nemocnici Krkonoše ve Vrchlabí žalobu. S obzvláště brutální smrtí svého děťátka se dodnes nemohou smířit. Nemocnice měla podobné problémy i v minulosti. V roce 1999 musela vysvětlovat policii smrt dvou pacientů. Ti údajně zemřeli, protože nebyli včas převezeni do nemocnice s lepším vybavením. Komise pak rozhodla, že za smrt pacientů nemůže.

Podle Drymla je spojování případů účelové a cílem vyšetřování je pošpinění nemocnice a jejích zaměstnanců. „Obvinění ještě nic neznamená. O vině nebo nevině může rozhodovat pouze nezávislý soud. Ten neproběhl. Jako ředitel budu nemocnici bránit," řekl  Dryml. Kauza jej prý má politicky poškodit, a to v souvislosti se začínající předvolební kampaní. Nicméně senátor se více zajímá o politiku, než o svůj špitál. K tragickým událostem v nemocnici se vyjádřil jen krátce - dle očekávání vše popřel. Zato obeslal redakce s prohlášením, beroucím si na paškál personální politiku konkurenční ČSSD:

Tisková zpráva MUDr. Vladimíra Drymla  - Trhák

Před minulými volbami vsadila ČSSD také na známé sportovce. Jiří Paroubek měl šťastnou ruku, která však sociální demokracii do Strakovy akademie dveře neotevřela. Tak se trhnul. Do Lva. A s ním i hokejová legenda Jiří Šlégr, aby po zkušenosti z politiky v české kotlině se za krátký čas raději vrátil zpátky na litvínovský led.

K dalšímu, tentokrát cyklistického trháku, se odhodlal v minulých dnech další z bývalých vynikajících sportovců, dnes senátor, Jozef Regec. Ujel rozhádanému pelotonu sociální demokracie k SPOZ. O té jednou Miloš Zeman prohlásil, že je to ta správná sociální demokracie. A asi to tak bude.

Regecův přestup k zemanovcům zkritizoval lídr ČSSD Bohuslav Sobotka s tím, že přeběhlictví je nutno odmítnout jako podvod na voličích. Nemůže to být tak trochu obráceně ? Že senátor byl zvolen díky tomu, že lidé ho znají jako člověka, kterého stojí za to podpořit ho do vrcholné funkce ? Nebo je to i o tom, že stávající předseda Sobotka neumí stmelit stranu, v jejímž čele stojí ? Protože naprosto bezprecedentní je, aby v demokratické  straně na sebe podávali trestní oznámení členové demokratické  strany pro nedemokratické  sestavení kandidátky do poslanecké sněmovny. A to je momentálně ten největší trhák v ČSSD. A zdá se, že nebude poslední. U obvodního soudu pro Prahu 1 už je dnes podána další žaloba šestice sociálních demokratů z Mohelnice, kteří nejsou spokojeni se způsobem projednání nominací. Otázkou je, kdy se ten trhák zastaví. Že by pořekadlo o ne zrovna čerstvé rybě a její hlavě došlo svého naplnění?

Česko-německá horská nemocnice Krkonoše o sobě píše

„Česko-německá horská nemocnice Krkonoše se nachází přímo ve městě Vrchlabí, které je centrem horské rekreační oblasti střední části Krkonoš. Nemocnice byla do 28. 2. 1997 státní nemocnicí. Od 1. 3. 1997 je soukromým zdravotnickým zařízením. Od té doby byly provedeny změny týkající se redukce počtu lůžek a personálu. Zavedeny byly také nové západní metody vedení a řízení. Nejmodernější nemocniční počítačový systém dovoluje zlepšení vykazování zdravotních výkonů pro pojišťovny i přesnou a okamžitou kontrolu hospodaření na všech ambulancích i lůžkových odděleních. Vedení nemocnice klade důraz na osobní zodpovědnost každého zaměstnance za vykonanou práci, efektivnější využití všech přístrojů i zavádění nových léčebních a vyšetřovacích metod ze zahraničí do českého zdravotnictví. Jde zejména o nové způsoby porodů do vody v porodnictví, vyšetřovaní v gastro-enterologii pomocí v současnosti nejmodernějších přístrojů OLYMPUS a vyšetřování pomocí spirálního CT nejnovější generace při úrazech. Velký důraz je kladen na systém vzdělávání a vedení nemocnice finančně motivuje zaměstnance k zvyšování odborných znalostí.“ Mimochodem, kromě této sebechvály mají stránky nemocnice též rubriku Napsali o nás. Není asi překvapením, že kliknete-li na ni, zeje prázdnotou.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová