Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co všechno je za odmítnutím penziónu Modřín pohostit Zemana? Pravda teď vyšla najevo

12.08.2013
Co všechno je za odmítnutím penziónu Modřín pohostit Zemana? Pravda teď vyšla najevo

Foto: webové stránky penzionu

Popisek: Penzion Modřín

Kancléř prezidenta ČR Vratislav Mynář vyvrací informace serveru Lidových novin a také iDnes.cz. Podle něj rozhodně není pravda, že by penzion Modřín ve Velké Úpě odmítl pohostit prezidenta republiky Miloše Zemana a jeho doprovod během víkendového výstupu na Sněžku. „Je to celé hloupost. Ten penzion takovouto informaci dementuje,“ řekl Mynář Parlamentním listům.

Servery iDnes.cz a Lidovky.cz totiž přinesly informaci, že penzion Modřín ve Velké Úpě předem odmítl pohostit prezidenta republiky Miloše Zemana a jeho doprovod během víkendového výstupu na Sněžku. Ten se koná v rámci tradiční Svatovavřinecké pouti. Jako důvod vedení penzionu uvedlo Zemanovy levicové názory.

„Nelíbí se nám prezidentovy názory, nejsme jeho voliči, naopak tu máme velké slevy pro pravicově smýšlející seniory. Ať si to klidně udělá nějaký konkurenční podnik," vysvětlil iDnes.cz majitel podniku Ondřej Palla.

„Neztotožňujeme se s jeho názory a jeho projev nás uráží. Jeho volební kampaň byla nesnesitelná a celkově sympatizujeme spíš s Karlem Schwarzenbergem. Ať to udělá někdo jiný, nám to radost neudělá," řekla pak údajně serveru Lidovky.cz manažerka penzionu Anežka Pollová.

Penzion Modřín přitom podle serveru Lidovky.cz láká na svých stránkách na slevu pro pravicově smýšlející seniory. Miloš Zeman tak splňuje jen jednu podmínku, a proto byla tamním personálem prezidentská výprava čítající dohromady 70 lidí odmítnuta.

Mynář: Je to hloupost

„Je to celé hloupost. Kdybyste zavolali do penzionu Modřín, tak vám řeknou, že nic takového nenastalo,“ uvedl ale pro ParlamentníListy.cz překvapivě šéf prezidentské kanceláře Vratislav Mynář.

„Oni to dementují. Na základě informací, které mám z tiskového odboru, přímo od paní ředitelky, neboť ona to zjišťovala, tak ten zmiňovaný penzion Modřín to dementuje. Tvrdí, že to není pravda, a že by nikdy nic takového neudělali. Chtějí prý po Lidových novinách, aby to dementovaly,“ uvedl dále Mynář.

Neví ale, jak je možné, že pro obě média, tedy Lidovky.cz a iDnes.cz, se vyjadřovali jak majitel penzionu, tak i jeho manažerka a byly tam od nich i přímé citace.

„To já vůbec nechápu,“ uvedl Mynář pro Parlamentní listy.cz

Podle mluvčí Hradu Hany Burianové pozval už kvůli „odmítnutí“ penzionu Modřín hlavu státu starosta Pece pod Sněžkou na oběd na Luční boudu. Burianová serveru Lidovky.cz v jeho článku, který vyšel v pátek brzy ráno, také zdůraznila, že prezidentská kancelář oficiálně žádné místo nerezervovala a o odmítnutí v penzionu Modřín nic neví.

Jak redakci Parlamentních listů.cz upozornili čtenáři, k celé věci se vyjadřuje na svém blogu i podnikatelka Jana Kolářová, která uvádí, že majitelku penzionu Pallovou zná a hovořila s ní. K článku serveru Lidovky.cz uvádí následující skutečnosti...

Zpráva ze zákulisí

„Ta poslední zpráva vzbudila značný ohlas, i díky tomu, že Lidovky, které s ní přišly, ji nepodaly úplně po pravdě. Z lidovkové verze vyplývalo, že majitelé odmítli oficiální žádost Hradu a že tak udělali přes to, že ve slabší letní sezóně se hodí každý strávník. Pravda je však taková, že dotaz byl místní, paní Pallová odpověď v tu chvíli nijak nehrotila a jejich penzion žádnou slabší letní sezónu nemá, protože je i tak plný lidí. Zpráva však byla na světě a tepala prázdninovým internetem. Volal Hrad a argumentoval tím, že před tím nevolal a paní Pallová potvrdila, že nevolal a že taky nikomu neříkala, že volal - že kdyby prezident přišel jen tak, obsloužili by ho, ale když byli dotázáni, zda chtějí mít v domě sedmdesátičlennou prezidentskou výpravu, projevili svůj občanský postoj a řekli, že ne. Volalo či psalo několik lidí, které takový občanský postoj potěšil a pak mnohem více lidí, které nepotěšil a měli pocit, že to nutně musí Pallovým sdělit - jedna SMS za všechny: "Abyste vztekem a žalem nepřestala snášet, modrá slípko s TOP vejci." Mluvila jsem pak s paní Pallovou, protože máme společného kamaráda a překvapilo mě, že nenávistné vzkazy nebyly tím, co by jí na reakci nejvíc zarazilo. Víc ji překvapilo to, kolik známých jim řeklo, že jsou fakt odvážní, ačkoliv jí samotné to nijak odvážné nepřipadá. Háček je však v tom, že Anežka Pallová není Anežka, ale Agnieszka. Žije tu, podniká a platí daně dvacet let, a protože - jak sama říká - je homo politicus a chce tu i volit, má zažádáno o české občanství. Vyrůstala však v Polsku v době Solidarity, její kamarádi byli z politických důvodů nuceni k emigraci a na projevení občanského postoje - dokonce v zemi, která je svobodná - nevidí nic zvláštního.“

Olga Böhmová, Parlamentní listy.cz

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Anička Vančová