Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Krkonošská Stezka má za sebou rok a devět novinek. Na příští rok chystá překvapení, nejpopulárnější je ale veverčák Emil

03.09.2018
Krkonošská Stezka má za sebou rok a devět novinek. Na příští rok chystá překvapení, nejpopulárnější je ale veverčák Emil

Foto: www.stezkakrkonose.cz

Popisek: Stezka korunami stromů se nachází v srdci majestátních lesů Krkonošského národního parku

FOTO Stezka korunami stromů v Krkonoších má za sebou první rok existence. Za tu dobu ji navštívilo přes 330 000 návštěvníků. Mnoho z nich zažilo Stezku odlišně v závislosti na tom, jak na ní přibývaly nové edukativní i zábavné prvky. „Stezku neustále vylepšujeme, aby byla pro návštěvníky, kteří se k nám vracejí, stále atraktivní a aby zažili něco nového,“ říká Marie Jarkovská, ředitelka Stezky korunami stromů v Janských lázních.

Za první rok provozu se Stezka pochlubila celkově devíti novinkami a uspořádala šest tematických akcí. Jednou z nejvýraznějších novinek byl nový maskot veverčák Emil. „Hlavně děti mají Emila moc rády a fotí se s ním. K svátku navíc dostal od našeho partnera SkiResort Černá Hora – Pec koloběžku. Tu si v hlavní sezóně mohou zapůjčit také návštěvníci, a to přímo u naší Stezky,“ doplňuje s úsměvem ředitelka Stezky Marie Jarkovská.

Hlavně děti mají veverčáka Emila moc rády a fotí se s ním, foto Facebook Stezky korunami stromů Krkonoše

Co se týká materiálního vybavení, doznala Stezka také několika změn. Na vrcholu vyhlídkové věže se například objevily dřevěné lavičky, na kterých si mohou lidé po výstupu odpočinout. Nejedná se ale o nijak náročný výšlap. Zdoláním Stezky spálíte přibližně 100 kcal, což je výkon, který vyrovnáte necelým malým pivem. Tuto a další různé zajímavosti se dozvíte ze sklopných cedulek, které na Stezce nedávno taktéž přibyly a připojily se k nově nainstalovaným fotostativům, dřevěným sochám zvířat nebo edukačním zastávkám, které děti i dospělé seznamují s tím, jak vypadá pěkný les a jeho obyvatelé.

Nejsilnější zážitek mezi Stezkami v Evropě

Pro zbývající měsíce v roce 2018 a celý následující rok 2019 chystá Stezka korunami stromů v Krkonoších několik dalších novinek, které hodlá postupně odhalovat. Radana Křížová, která má na starosti strategický marketing rodiny Stezek, k tomu říká: „Na krkonošské Stezce plánujeme realizovat nové projekty. Už nyní je oproti jiným Stezkám unikátní svou podzemní jeskyní s expozicí o půdě. Na příští rok chystáme ambiciózní projekt, který zasáhne i do podoby samotné Stezky a k návštěvníkům promluví v nových souvislostech.“ Vše bude realizováno do začátku hlavní sezóny 2019, aby byly novinky představeny návštěvníkům již v den druhých narozenin Stezky.

Zdoláním Stezky spálíte přibližně 100 kcal, což je výkon, který vyrovnáte necelým malým pivem, foto www.stezkakrkonose.cz

Česko-německá spolupráce

Od 21. srpna dostává každý návštěvník za koupené vstupenky poukaz na slevu 25 Kč či jedno euro „na hlavu“ ze vstupného na dalších dvou Stezkách. Do této akce se zapojily celkově tři stezky – Krkonošská, Lipenská a v Bavorském lese v Německu. Každá stezka nabízí trochu jiný zážitek, na obou českých se můžete například dolů svézt tobogánem, v Krkonoších se díky podzemní expozici projdete doslova od kořenů až po koruny stromů a v Německu v Bavorském lese na vaši návštěvu čeká historicky první stezka korunami stromů v Evropě. Lipno zase láká na velké dětské hřiště a nedaleké Království lesa.

Stezka korunami stromů v Krkonoších má za sebou první rok existence, foto www.stezkakrkonose.cz

Komfort i před návštěvou

Po otevření Stezky v minulém roce lidé ve svých reakcích nejčastěji kritizovali fronty u vstupu Stezky při nákupu vstupenek a tato kritika byla naprosto oprávněná. „Návštěvnost v prvních dvou měsících po otevření byla nad naše očekávání,“ přiznává Marie Jarkovská, ředitelka Stezky, ale hned dodává, „proto jsme zprovoznili e-shop, kde si lidé mohou vstupenky koupit v předstihu. Při příjezdu na Stezku už pak žádnou frontu nečekají a hned mohou jít přímo na Stezku obdivovat přes 150 let staré stromy. S pomocí e-shopu chceme zvýšit zákazníkův komfort i před samotnou návštěvou Stezky. Věříme, že to lidé ocení.“

Vrací se večerní prohlídky

Velmi oblíbenou a vyhledávanou aktivitou byly první zimu také večerní prohlídky Stezky, které se pořádají pro méně početné skupiny do 25 osob s průvodcem ze Správy Krkonošského národního parku. „Osvědčily se a letos je budeme pořádat znovu. Zájemci si je však musí předem rezervovat a zaplatit na e-shopu. Setkávali jsme se totiž s neukázněnými zákazníky, kteří pak na prohlídku nedorazili. Proto rezervace předem,“ vysvětluje .

Zdroj TK

Vložil: Markéta Vančová