Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Volili jsme. Zvítězil staronový prezident Zeman.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Trutnovinky: Falešný gynekolog a ředitel školy láká z lidí peníze

06.03.2013
Trutnovinky: Falešný gynekolog a ředitel školy láká z lidí peníze

Autor: www.facebook.com

Popisek: Městská nemocnice - Dvůr Králové

Představil se jako gynekolog, ředitel základní umělecké školy či prezident hokejového klubu Bílí tygři Liberec. Ve skutečnosti je to podvodník, který se v nedalekém Dvoře Králové snažil vylákat z lidí peníze, což se mu v jednom ze tří případů podařilo. Muž si jako první vybral internetový obchod v centru města.

 „Představil se jako gynekolog z Karlových Varů. Zaměstnancům řekl, že jede s dětmi do Krkonoš a cestou přišel v nějakém obchodě o peníze. Zeptal se, kde by našel ordinaci svého kolegy a ochotní zaměstnanci se mu snažili pomoci. Muž se však zhruba za hodinu vrátil s tím, že nepořídil. Působil velmi věrohodně, po celou dobu prý „hrál na city“ a žádal o půjčku. Když nepochodil, odešel,“ popsala první případ policejní mluvčí, Ivana Ježková.

 To podvodníka neodradilo a zkusil to znovu v místní ZUŠ, tentokrát v podobě ředitele stejné školy v Liberci, přičemž použil jméno skutečného ředitele. Na chodbě školy potkal učitele a požádal ho o půjčku s tím, že přišel o všechny peníze při tankování na čerpací stanici. „Učitel kontaktoval telefonicky ředitelku školy, která ale okamžitě pojala podezření, protože jmenovaného ředitele z Liberce zná osobně. Navrhla podvodníkovi telefonicky schůzku na pumpě, na které měl o peníze přijít, a slíbila, že mu pomůže,“ uvedla Ježková.

 Když muž zjistil, že se s ředitelem liberecké ZUŠ zná, zavěsil a při odchodu ze školy požádal další učitelku o platební kartu, neúspěšně. Do třetice mu ale štěstí přálo ve firmě prodávající automobily. Představil se jako prezident libereckých hokejistů. Majiteli firmy řekl, že přišel o příruční kabelku s penězi. Protože prý vystupoval velmi věrohodně, majitel firmy mu půjčil dva tisíce korun se splatností do konce ledna, což se nestalo.

 Podvodníkem je muž ve věku 40 až 50 let, silnější sportovní postavy, vysoký asi 180 až 190 centimetrů. Měl krátce střižené, lehce prošedivělé vlasy a na sobě modrou bundu a džíny. „Muž se může pohybovat po celém území republiky a z důvěřivých lidí lákat finanční hotovost,“ varuje policejní mluvčí, která žádá veřejnost o poskytnutí jakýkoliv informace o muži (na fotografii) na linku 158 nebo na telefonní číslo 974 539 701.

(zdroj: Trutnovinky, webové stránky)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace