Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Malé Úpě se natáčel francouzský vánoční film. Zahráli si i místní. A nebylo to zdaleka poprvé

25.03.2018
V Malé Úpě se natáčel francouzský vánoční film. Zahráli si i místní. A nebylo to zdaleka poprvé

Autor: 2media

Popisek: Krajina pod sněhem a malebná vesnička, pro francouzský štáb základ

FOTOGALERIE Kouzlu Malé Úpy, druhé nejvýše položené obce v České republice, podléhají turisté i filmaři. Právě v těchto dnech je dějištěm natáčení další ze série oblíbených francouzských romantických vánočních komedií Coup de foudre.

Francouzský štáb pracuje březnu především v okolí barokního kostela svatého Petra a Pavla z roku 1789, který je srdcem a symbolem Malé Úpy. Jednu z hlavních rolí ztvárnila okouzlující Barbara Cabrita, kterou čeští diváci znají z několika epizod seriálu Kriminálka Paříž nebo komedie Zlatá klícka z roku 2013. V náležitě idylickém příběhu svou roli sehrají nejen exteriéry malebné horské vesničky, ale coby komparzisté také místní obyvatelé.

V hlavní roli... Malá Úpa

Každý rok odjinud, od nás už dvakrát

Produkce francouzské televize TF1 si pro natáčení vánočních komedií z cyklu Coup de foudre pro každý rok vybírá unikátní lokality po celém světě. Úvodní díl vznikl v indickém Jaipuru, další v laponské Kiruně ve Švédsku a v Praze, v roce 2017 volba padla na polynéský ostrov Bora Bora a letos na Vánoce budou francouzští diváci sledovat příběh odehrávající se ve Vídni a Malé Úpě! Proč právě tady? „Každý, kdo u nás někdy byl, dobře ví, že je to mimořádně romantické a půvabné místo. A navíc připomíná tyrolskou vesničku, což asi není náhoda, protože původní obyvatelé Malé Úpy přišli v roce 1566 z Tyrolska, Štýrska a Korutan,“ podotýká starosta Malé Úpy Karel Engliš.

Klenot Krkonoš

Malebná Malá Úpa je právem označována za klenot Krkonoš s autentickou atmosférou, nezdecimovanou masovým turistickým ruchem. Zdejší nedotčená příroda, tradiční horská architektura a pohostinnost přilákaly filmaře už v předcházejících letech. Záběry z Malé Úpy a okolí jsou k vidění hned v několika legendárních českých filmech a seriálech. Například v seriálu My z konce světa, detektivce Holka na zabití a hned několik míst si zahrálo v komedii Hynka Bočana Smích se lepí na paty.

Vedlejší roli si pak střihne kostel svatého Petra a Pavla v Malé Úpě

Nejzajímavější? Ano, dá se to říct

Česká republika je producenty z celého světa považována za jednu z nejzajímavějších a nejvyhledávanějších filmových destinací pro natáčení. Mnoho zahraničních filmových studií i nezávislých produkčních společností mělo za posledních 20 let možnost ocenit úchvatné lokace, vysoce profesionální filmové štáby i kvalitní postprodukci – špičkové služby, kterými je Česká republika nyní známá v celém filmovém světě. Čím to je?

Malá cena, velká srdce

U producentů zahraničních štábů hraje vedle přijatelné ceny také malebnost naší republiky. Samotná Malá Úpa je jako malovaná. Nádherná stavení, která nejsou zničená moderní dobou, z které neustále dýchá duch doby. Okolní příroda, která se umí obléci do nádherného hávu jak zimním příkrovem, tak i lučními květinami a nádherné radosti ze života v letních měsících. Proto se není co divit, že si pro své vánoční vyprávění vybral francouzský štáb právě Malou Úpu.

Naše krajina je světoznámá

Profesionalita a modernost našich štábů a produkce jsou dalším lákadlem. Roli při výběru naší republiky jako dějiště světových filmových trháků hraje i snadné dorozumívání. Angličtina se, stejně jako v mnoha jiných zemích, stává vlastně druhou rodnou řečí pro čím dál více lidí. Naše filmy se sice ve světě příliš nechytají, ale naše krajina v mnohých hraje hlavní roli. Vzpomeňte jen čtvrtý Mission Impossible, poslední James Bond, nyní se točí fantasy seriál s Orlandem Bloomem na Liberecku. A takových filmů jsou desítky a desítky. Naše krajina a architektura měst i vesnic jsou pro světové filmaře jako dlouho postrádaný poklad.

Vložil: Štěpán Cháb

Galerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace