Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Cení zuby, vrčí, podívejte se sami. Janek Ledecký - záporák. Co prozradil na svou rodinu i…

24.01.2018
Cení zuby, vrčí, podívejte se sami. Janek Ledecký - záporák. Co prozradil na svou rodinu i…

Foto: Muzikál Iago

Popisek: Janek Ledecký coby Iago

FOTOGALERIE Konec klidu pro Janka Ledeckého. Od konce ledna se bude opět hrát muzikál Iago a v únoru se chystá jeho dcera Ester Ledecká na olympiádu. Táta jí s přípravou poctivě pomáhal. Na obojí se prý Janek Ledecký velmi těší.

V muzikálu Iago hraje sice zápornou postavu, které se prý nemůže nabažit: „Ještě jsem nehrál roli, kterou bych si takhle užíval. Iago je od dob Shakespeara absolutně nejlíp napsaný záporák. Navíc má výhodu, že je napsaný tak, že je zábavný,“ pochvaluje si Janek Ledecký. Jeho muzikál Iago se vrací do divadla Hybernia na konci měsíce. 

Asistoval při tréninzích

Janek Ledecký má dvě děti, na které je velmi pyšný. Dcera Ester se chystá na olympiádu, kde bude jako první v historii závodit hned ve dvou disciplínách, ve sjezdovém lyžování a také ve snowboardu. O Jankovi Ledeckém je známo, že je milovníkem hor a lyžování, ostatně také bydlí ve Špindlerově Mlýně. Tatínek Ester na její trénink osobně dohlížel: „Ester poctivě trénovala i během Vánoc a já jsem jí samozřejmě při trénincích asistoval. Počasí bylo příšerné, ale tréninky očividně kvalitní. Hned ze Špindlu jsme se přesunuli do Rakouska, kde Ester vyhrála už třetí paralelní obřák Světového poháru ve snowboardingu v sezóně,“ hlásí nadšeně Janek Ledecký. 

Jako malé děcko

Janek Ledecký pořádá vždy v předvánočním čase sérii akustických koncertů se smyčcovým kvartetem, nejinak tomu bylo i před posledními Vánoci: „V lednu, mezi závody Ester, stihnu ještě pár koncertů, co se nevešly do vánočního turné. Střídavě tak budu s Ester na horách a koncertovat. A pak už hurá do Prahy. Poslední lednový víkend mě čekají představení Iaga. Těším se jak malé děcko,“ prozrazuje Janek své plány. 

Tahle branže je nespravedlivá

Jonáš Ledecký je fešák po tatínkovi, po kterém zdědil i umělecké vlohy. Jonáš je úspěšný malíř a grafik, od toho, aby se z něj stal muzikant, ho prý táta zrazoval: „Tahle branže je hrozně nespravedlivá, tak jsem ho spíš podporoval v kreslení. Ono je to tam tedy úplně stejné, ale já se v tom nevyznám, takže mi to nedošlo. A navíc jsem věděl, že mít tohle příjmení v hudebním oboru není žádná výhoda, ale peklo,” řekl Ledecký v nedávném rozhovoru na Seznamu. 

Nemůže se dočkat koncertů s novou kytarou

Vánoce a oslavu Nového roku prožil Janek s celou rodinou: „Byli jsme po pěti letech ve Špindlu, ve velké rodinné sestavě. Dárků jsem dostal určitě víc, než zasloužím,“ prozradil Janek. Z jednoho speciálního dárku měl velkou radost: „Dostal jsem parádní červenou kytaru telecaster. Ještě jsem na tak povedenou kytaru nehrál. Už se nemůžu dočkat prvních koncertů v roce 2018,“ říká nadšeně. Silvestr se prý nesl v poklidném duchu: „S Jonášem jsme hráli na kytary, celá rodina jsme hráli aktivity a pak se z terasy dívali na ohňostroj ve Svatém Petru. Nebyla mlha, takže byl nejenom slyšet, ale i vidět.“ 

Iago mě baví stále víc

Letos prý Janka čeká spousta práce, na kterou se ale velmi těší: „Nejvíc se těším na koncerty s novou kytarou. Na Ester na závodech. Na Jonáše a jeho novou výstavu. Na to, že si zlepším řezaný oblouk na prkně. Na dobrý vítr v létě na Lefkádě. No a pak ještě pár přání, která si nechám pro sebe...a samozřejmě na Iaga, baví mě to čím dál víc!“

Kdo by to řekl, že Janek Ledecký oslavil padesátku už před pěti lety? Zpěvák pravidelně sportuje a je to na něm opravdu vidět. A dobrá kondice se mu hodí jistě i pro časté koncertování a hraní v muzikálech. Janek vystudoval ještě za socialismu právnickou fakultu, právem se však nikdy neživil. Coby zpěvák kapely Žentour se proslavil už v osmdesátých letech, ještě s dlouhými vlasy. Jeho popularita neměla nikdy sestupnou dráhu, úspěšně ji ještě přiživil muzikály, které začal sám psát. První z nich byl Galileo, následoval Hamlet a nyní hraje Iaga. V televizi se pravidelně objevoval v porotě pořadu Tvoje tvář má známý hlas, ve kterém se nebál vystoupit do půli těla svlečený. Aby také ne, jeho tělo je prostě bezchybné.

 

 

 

Vložil: Michaela Špačková