Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Za volně pobíhajícími antilopami a zebrami v elektromobilu. Zoo Dvůr Králové nabízí návštěvníkům atraktivní a ekologickou novinku

18.07.2017
Za volně pobíhajícími antilopami a zebrami v elektromobilu. Zoo Dvůr Králové nabízí návštěvníkům atraktivní a ekologickou novinku

Foto: Facebook

Popisek: Elektromobily na safari

Zoo Dvůr Králové společně s automobilkou Nissan představily na páteční tiskové konferenci nový projekt s názvem E-safari, který má podpořit využívání elektromobilů místo klasických aut. Návštěvníci tak budou mít od 18. července možnost zapůjčit si v zoo elektromobil Nissan Leaf a projet s ním safari. Navíc, ti kteří dorazí ve svém vlastním elektroautě, se mohou do safari během hlavní sezóny vydat za polovinu.

Zoo Dvůr Králové vyvíjí aktivity v mnoha ochranářských projektech zejména v Africe, tentokrát se však zaměřila na kampaň orientovanou na využití elektromobilů v České republice.

Za divokými stády cestou ekologie

„Do projektu E-safari jsme se společně s automobilkou Nissan pustili zejména proto, abychom návštěvníkům umožnili zkusit si na vlastní kůži jízdu elektromobilem, jejichž provoz je k přírodě mnohem šetrnější než jízda klasickými auty. Zvýhodněnou cenou za projížďku po safari pro ty, kteří přijedou vlastním elektromobilem, považujeme za další způsob, jak veřejnost upozornit na to, že existují environmentálně přijatelnější způsoby osobní dopravy,“ řekl k projektu ředitel dvorské zoo Přemysl Rabas.

Pro návštěvníky zoo, ale i pro ubytované hosty v Safari Park Resortu bude od 18. července každý den během hlavní sezóny k zapůjčení e-vozidlo, kterým bude možné projet safari od 9 hodin do 18 hodin a poznat z blízkosti život antilop, zeber, pakoňů a buvolů. Doba projížďky je stanovena na 50 minut. Zapůjčení vozu je pro veřejnost zdarma, hradí se pouze jízdenka do safari. Na ty, co dorazí svým vlastním elektromobilem, čeká u pokladny na vjezd do safari padesátiprocentní sleva.

„Jsme moc rádi, že jsme mohli společně se zoo a naším autorizovaným dealerem AUTO IN projekt E-safari spustit. Nissan Leaf je nejprodávanější elektromobil na světě, prodalo se jich již více než 270 000 vozů a nyní dostanou návštěvníci safari možnost si ho zdarma vyzkoušet. Ideální způsob, jak podpořit elektromobilitu. Věříme, že výhody elektromobilu, mezi které patří například bezemisní provoz a mimořádná tichost, ocení nejen návštěvníci, ale také zvířata v safari,“ uvedll k projektu Vlastimil Čepička, Country Director Nissan Sales CEE.

Počítá se i s vybudováním dobíjecích stanic

Elektromobil ujede na jedno dobití až 200 km, což pro potřeby královédvorské safari bohatě postačí. Vozidla se pak budou v ZOO dobíjet přes noc, aby byla připravená pro další den. Do budoucna však plánuje dvorská ZOO nechat vybudovat na parkovišti dobíjecí stanici, nejbližší jsou dnes například v Trutnově nebo Hradci Králové. „Máme zájem vybudovat v areálu Zoo Dvůr Králové zázemí pro rozvoj elektromobility. Mohlo by se jednat jak o interní dobíjecí stanice pro potřeby vozového parku ZOO, tak i o veřejné dobíjení pro návštěvníky safari,“ uvedla manažerka řízení produktů ČEZ ESCO Lucie Bedrníčková.

Spuštění projektu E-safari předcházela akce Den s Nissanem, která v areálu ZOO proběhla o víkendu 15. a 16. července a při které byla e-vozidla slavnostně předána zoologické zahradě do užívání. Návštěvníci si pak mohli jízdu v elektromobilu vyzkoušet. Další obdobná akce se v ZOO bude znovu konat 26. a 27. srpna.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová