Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V reportážích České televize zazněly zavádějící informace. Ze smlouvy, která byla před pěti lety ukončena, nevyplývají žádné závazky, týkající se pozemků v průmyslové zóně

19.07.2016
V reportážích České televize zazněly zavádějící informace. Ze smlouvy, která byla před pěti lety ukončena, nevyplývají žádné závazky, týkající se pozemků v průmyslové zóně

Autor: karsit.cz

Popisek: Návrh podoby výrobní haly společnosti Karsit v průmyslové zóně Zboží. První průzkumné práce v podobě geologických vrtů byly zahájeny 13. června.

Vedení města Dvůr Králové nad Labem se důrazně ohrazuje proti informacím v reportážích, které odvysílala Česká televize dne 11. července 2016 v pořadu Události v regionech (Praha) a 12. července 2016 v hlavní zpravodajské relaci Události, a zároveň chce tyto informace objasnit a doplnit.

Koncem roku 2009 se město Dvůr Králové nad Labem rozhodlo nejít cestou vlastního budování fotovoltaické elektrárny a pronajalo pozemky o výměře 36 407 m2 v průmyslové zóně Zboží v té době jedinému zájemci – společnosti Energo Group TX, s. r. o., Hradec Králové.  Nájemní smlouva, uzavřená 31. prosince 2009 na dobu určitou 25 let, vymezovala účel nájmu: podnikání ve výrobě elektrické energie – zřízení fotovoltaické elektrárny.

Podle smlouvy byly sjednány následující platby:

1. pevné roční nájemné, které byla společnost Energo Group TX, s. r. o., Hradec Králové povinna platit městu čtvrtletně s účinností od 1. ledna 2011 ve výši 45 Kč/m2/rok
2. pohyblivé nájemné, které měla společnost Energo Group TX, s. r. o., Hradec Králové platit jako podíl z objemu inkasa za prodanou elektrickou energii
3. jednorázová částka ve výši 2 200 000 Kč, kterou společnost Energo Group TX, s. r. o., Hradec Králové byla povinna zaplatit přímo na účet ČEZ, a. s., jako úhradu podílu na budoucích nákladech ČEZ, a. s., v případě realizace fotovoltaické elektrárny.

Vzhledem k tomu, že nebyl realizován účel nájmu, tedy zřízení fotovoltaické elektrárny, město v roce 2011 využilo možnost, sjednanou ve smlouvě, a od nájemní smlouvy odstoupilo. Společnost Energo Group TX, s. r. o., Hradec Králové však neuhradila nájem pozemků, vyplývající ze smlouvy (viz bod 1), a celková výše dlužné částky včetně příslušenství se vyšplhala na 561 067 Kč. V současné době je vydán pravomocný exekuční příkaz na prodej movitých věcí, dlužná částka byla předána k vymáhání 24. února 2015.

„Přestože odvysílané reportáže upozorňují na možné komplikace, týkající se prodeje pozemků v průmyslové zóně Zboží, rád bych ujistil občany města, že ze zmíněné smlouvy, která byla před pěti lety ukončena, a je tedy již neplatná, nevyplývají žádné závazky, týkající se pozemků v průmyslové zóně,“ říká královédvorský starosta Jan Jarolím.

„Město řádně uplatnilo nároky z ukončené nájemní smlouvy a je pravda, že pozemky v průmyslové zóně nejsou zatíženy žádnými právními ani věcnými vadami či závazky,“ doplňuje vedoucí právního oddělení Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem Alena Petirová.

Jednání se společností Karsit Automotive, s. r. o., Jaroměř i nadále probíhají, momentálně finišují společné přípravy smlouvy o smlouvě budoucí kupní. Kvůli jejímu schvalování bude co nejdříve, pravděpodobně na přelomu července a srpna, svoláno zastupitelstvo města.

„Žádný problém neexistuje, spolupráce pokračuje podle plánu,“ dodává František Řípa, jednatel společnosti Karsit Automotive, s. r. o., Jaroměř.

Miroslava Kameníková, tisková mluvčí

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace