Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

V neděli občas něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Koller zamrzl v roce 1989 a vede staré bitvy, navezl se do kolegy muzikanta Lou Fanánek Hagen, který k volbám nechodí, protože nemá koho volit. A co si myslí o prezidentu Zemanovi, neziskovkách, imigrantech...

15.06.2016
Koller zamrzl v roce 1989 a vede staré bitvy, navezl se do kolegy muzikanta Lou Fanánek Hagen, který k volbám nechodí, protože nemá koho volit. A co si myslí o prezidentu Zemanovi, neziskovkách, imigrantech...

Foto: archiv

Popisek: Svérázný rocker a frontman kapely Tři sestry Lou Fanánek Hagen

Lou Fanánek Hagen, vlastním jménem František Moravec, poskytl rozhovor magazínu Reportér. Zhurta se opřel do neziskových organizací, ale ani za mák nešetřil proevropské politiky nebo politiky Konvičkova typu. Nesnese prý ani jednu skupinu. Nemá prostě koho volit. Posledními dobrými politiky prý v Česku byli Václav Havel, Václav Klaus a Miloš Zeman. Poslední jmenovaný muž je prý osobou na svém místě.

„Vůbec to není tragédie, ten člověk má svoji roli, kterou hraje dobře, protože mu to ostatní umožnili. Pokud říkají a dělají do očí bijící hovadiny, tak má snadno navrch člověk s obyčejným selským rozumem, což Zeman je… Už od dávných dob, kdy jsme dělali televizní Gumáky, miluju tři politiky – Zemana, Klause a Havla. Bez ohledu na to, že byl každý z nich jiný, měli schopnost říkat zajímavé věci a navíc je říkali charakteristickým tónem, takže je v každé hospodě uměl někdo napodobit. Byli originální,“ prozradil Hagen.

Je rád, že teď žije mimo Prahu. Zachovává si tak odstup od neziskových organizací a akademiků, kteří se vzájemně utvrzují ve svých názorech. „Například mě štvou neziskovky, které se snaží dělat politiku – paraziti současné společnosti. Tady na horách potkáváte tesaře nebo zedníky, ale na pracovníka neziskovky, naštěstí, nenarazíte… Neboli já jsem rád, že teď můžu sledovat svět, který už mi připadá poněkud špatný a nesmyslný, zpovzdáli,“ pochvaloval si zpěvák.

Co vyčítá Davidu Kollerovi

Mezi tyto lidi počítá třeba Davida Kollera ze skupiny Lucie. Vyčítá mu, že brojí proti Zemanovi a Rusům, ale tím v podstatě jen dokazuje, že zamrzl někde v roce 1989 a vede staré bitvy. „Když slyším veřejně promlouvat třeba docenta politických věd Davida Kollera, tak nevím, jak vám, ale mně to připadá za hranou vkusu a moc se tomu nemůžu smát. Protože tihle lidé mají Zemana za svého fackovacího panáka. Jejich prezidentem měl být pan kníže, který by pozdvihl národ služek a lokajů do výše, ale místo něj máme hrozného a vulgárního Zemana, což je prý tragédie… No, nevím,“ podivuje se Hagen.

Má určité pochopení pro lidi, kteří se v určité části světa zvednou a hledají lepší život. Ale stejně se mu zdálo, že to uprchlíci měli až příliš jednoduché. Je proto připraven chránit především svou rodinu, pokud bude třeba. Pochybuje, že by nějaký politik vyslechl jeho obavy. Teď prý ani nechodí k volbám, protože by neměl koho volit.

Nemůžu volit nikoho, Konvičku už vůbec

„Nemůžu volit žádnou z těch současných stran, které se radikálně nepostavily proti Evropské unii ve chvíli, kdy sem začali proudit migranti. Davy lidí, kteří jsou, aniž za to mohou, posunutí oproti nám o stovky let dozadu a pravděpodobně se nikdy nenaučí žádný jazyk – to se spíš já naučím arabsky než oni německy, což není úplně vtip, protože já jsem se opravdu přihlásil na arabštinu, chodím k rodilému mluvčímu. Ale ještě hůř na mě působí ti opozičníci, kteří jsou schopní říct o nějaké skupině lidí, že patří namlít do masokostní moučky. Těch se děsím mnohem víc než blbců, co tam jsou teď,“ zhrozil se.

Tak jen dodržuje zákony a platí daně. V mládí přišel o nohu a podle všeho na české zdravotnictví nehledí nijak pozitivně. Podle vlastních slov odvádí velké peníze na zdravotním pojištění. Zdá se mu proto poměrně nespravedlivé, když si musí ještě na protézy doplácet z vlastních peněz.

Čtěte také:

Pohádkově zbohatl i díky restitucím a kolik má, to ani sám prý přesně neví. Jak ke svému majetku přišel vyhlášený parlamentní spáč, který neváhal soudit se dvanáct let se sestrou?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace