Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Opilec chtěl podpálit špitál. Vrchlabská nemocnice je v šoku: Žhář se vrátil, policie byla prý nedůsledná

24.11.2015
Opilec chtěl podpálit špitál. Vrchlabská nemocnice je v šoku: Žhář se vrátil, policie byla prý nedůsledná

Autor: nemocnicevrchlabi.cz

Popisek: Nemocnice Vrchlabí

Česko – německá horská nemocnice Krkonoše s.r.o. ve Vrchlabí byla v neděli 22. listopadu terčem útoku žháře, který zde byl krátce hospitalizován, pokusil se zapálit nemocnici a potom se dal na útěk.

Nemocnice je pohoršena nedůsledností orgánů činných v trestním řízení, protože nebyla přijata opatření k zabránění opakování žhářského útoku na nemocnici, její pacienty a zdravotnický personál, i když se žhář do nemocnice dokonce vrátil po 10 hodinách. Personál nemocnice policii uvědomil o opětovné návštěvě žháře.

„Nemocnice žádá Ministerstvo spravedlnosti a Ministerstvo vnitra, aby byla realizována urychleně opatření k ochraně života, zdraví a majetku občanů Vrchlabí, a zejména zdravotníků," uvedl Vladimír Dryml, ředitel Česko-německé horské nemocnice Krkonoše s.r.o.

Podle něho je nyní vidět, že po školách se i nemocnice začínají stávat terčem útoků narušených osobností a stát rezignuje na účinná opatření na ochranu zdravotníků a pacientů.

Jak to vidí policie

Vrchlabská nemocnice v neděli hospitalizovala sedmadvacetiletého pacienta, kterého hlídka policistů chvíli před tím zajistila pro podezření ze spáchání přestupku. Muž si stěžoval na bolesti břicha, a byl proto předán do péče lékařů. Poté, co vrchlabští policisté přijali oznámení o zahoření v nemocnici a zjistili, že muž, který je ze zapálení odpadkového koše podezřelý, utekl z nemocnice oknem, začali po něm okamžitě pátrat," tak popisuje případ policejní mluvčí Ivana Ježková.

Muže zadrželi policisté u obce Lánov a vzhledem k jeho opilosti ho převezli na Protialkoholní záchytnou stanici v Hradci Králové. Škoda předběžně vyčíslena na majetku nemocnice je v řádech desítek tisíc korun.

Požár dveří, lůžkovin, roztavení elektroinstalace - to je málo?

Nemocnice dnes vyjádřila vážné znepokojení nad výstupem tiskové mluvčí Policie Královehradeckého kraje, která se prý snaží zlehčovat případ založení požáru v nemocnici. Došlo nejen k zapálení odpadkového koše, jak informovala mluvčí policie, ale rovněž i lůžkovin, dveří, osvětlení. Žár byl dokonce tak veliký, že došlo k částečnému roztavení vodovodní baterie,  poškození obkladů a roztavení části elektroinstalace. Škoda vysoce převýší částku 100 tisíc korun," vyjmenovává podrobnosti Dryml.

Podle jeho slov bylo ohroženo 60 hospitalizovaných pacientů a nejméně 20 zdravotníků, kteří byli v té době přítomni v nemocnici. Jeden pokoj nově zrekonstruovaného chirurgického oddělení je zcela zničen a bude nejméně 3 týdny mimo provoz. Rovněž byl ohrožen majetek nejméně za 60 milionů korun," doplňuje Vladimír Dryml a zdvihá varovný prst: Pachatel úmyslně založeného požáru je přitom stále na svobodě."

Teď už spolupracuje

Dnes ráno se muž na základě předvolání dostavil na obvodní oddělení, kde ho policisté vyslechli a s největší pravděpodobností ho obviní ze spáchání trestného činu obecné ohrožení. Zda se jednalo o čin úmyslný či nedbalostní, je předmětem dalšího vyšetřování.

Muž s policisty spolupracuje a při výslechu jim mimo jiné sdělil, že začal po vystřízlivění v neděli večer zhruba kolem 22:00 shánět svoje osobní doklady, které zřejmě někde ztratil nebo zapomněl. Při tomto pátrání po dokladech se šel zeptat na i recepci nemocnice, kde dostal zamítavou odpověď. Neprodleně po tom z nemocnice odešel," uvedla k druhé části "příběhu" policejní mluvčí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace