Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Královéhradecký kraj vydražil Belveder v Peci pod Sněžkou, a to za dvojnásobek odhadní ceny. Vítěz aukce chtěl zůstat v anonymitě

18.11.2015
Královéhradecký kraj vydražil Belveder v Peci pod Sněžkou, a to za dvojnásobek odhadní ceny. Vítěz aukce chtěl zůstat v anonymitě

Autor: Královéhradecký kraj

Popisek: Belveder

VIDEO Vyvolávací cena 3 miliony korun, konečná cena 6,3 milionu korun. Tak dopadla druhá veřejná dražba krajského majetku. Tentokrát byl předmětem aukce Belveder v Peci pod Sněžkou, bývalá základní škola při ozdravovně s ubytováním. Dražbu uspořádal kraj po předchozí velmi dobré zkušenosti, navíc je takový způsob prodeje transparentní bez možnosti korupčního jednání.

Nepotřebný, ale za několik milionů

Po velkém úspěchu první veřejné dražby, kterou uspořádal Královéhradecký kraj v květnu tohoto roku, se vydražil další nepotřebný krajský majetek – objekt Belveder v Peci pod Sněžkou. Vyvolávací cena byla 3 miliony korun, objekt se nakonec vydražil za 6,3 milionu korun.

S výsledkem dražby jsme velice spokojeni. Doufali jsme, že bychom mohli Belveder vydražit minimálně za dvojnásobek odhadní ceny, což se podařilo,“ řekl krajský radní pro oblast majetku a investic Josef Dvořák.

Devět zájemců, vítězem je anonym

Dražby se zúčastnilo 9 dražitelů, kteří museli splnit zákonem stanovené podmínky a složit dopředu dražební jistotu 300 tisíc korun. Z vyvolávací ceny 3 miliony korun se vítěz, který zůstal v anonymitě, dostal na konečných 6,3 milionu přes 85 příhozů. Minimální příhoz byl 10 tisíc korun. 

Předmětem dražby byl objekt Belveder, bývalá základní škola při ozdravovně s ubytováním v Peci pod Sněžkou a přilehlé pozemky o výměře asi 770 m2. Tento objekt využívalo Sdružení ozdravoven a léčeben jako základní školu s ubytováním.

„Budova už nebyla pro tyto účely dlouho využívána, ale nachází se v lukrativní lokalitě v blízkosti sjezdovek v Peci pod Sněžkou. Proto jsme se v případě prodeje rozhodli jít opět cestou veřejné dražby. Ta je totiž nejprůhlednějším způsobem prodeje krajského majetku, postup je striktně stanoven zákonem a je zde tak téměř nulový prostor pro jakékoliv korupční jednání,“ objasnil důvody prodeje majetku radní Dvořák.

Předešlá dražba byla ještě úspěšnější

Podle něj by se měl případný zisk z dražby opět dále investovat, například do zateplování a oprav budov, které Sdružení ozdravoven a léčeben zůstanou. 

Poslední veřejnou dražbu uspořádal Královéhradecký kraj v květnu tohoto roku. Předmětem dražby byl objekt Tři hory ve Špindlerově Mlýně. Budova bývalé školy s ubytováním se vydražila za 16 a čtvrt milionu korun, přičemž vyvolávací cena byla 5 milionů korun. Získané peníze z dražby byly použity jako investice do budov Sdružení ozdravoven a léčeben, které draženou budovu pro prodej uvolnilo. 

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace