Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Královéhradecký kraj vydražil Belveder v Peci pod Sněžkou, a to za dvojnásobek odhadní ceny. Vítěz aukce chtěl zůstat v anonymitě

18.11.2015
Královéhradecký kraj vydražil Belveder v Peci pod Sněžkou, a to za dvojnásobek odhadní ceny. Vítěz aukce chtěl zůstat v anonymitě

Autor: Královéhradecký kraj

Popisek: Belveder

VIDEO Vyvolávací cena 3 miliony korun, konečná cena 6,3 milionu korun. Tak dopadla druhá veřejná dražba krajského majetku. Tentokrát byl předmětem aukce Belveder v Peci pod Sněžkou, bývalá základní škola při ozdravovně s ubytováním. Dražbu uspořádal kraj po předchozí velmi dobré zkušenosti, navíc je takový způsob prodeje transparentní bez možnosti korupčního jednání.

Nepotřebný, ale za několik milionů

Po velkém úspěchu první veřejné dražby, kterou uspořádal Královéhradecký kraj v květnu tohoto roku, se vydražil další nepotřebný krajský majetek – objekt Belveder v Peci pod Sněžkou. Vyvolávací cena byla 3 miliony korun, objekt se nakonec vydražil za 6,3 milionu korun.

S výsledkem dražby jsme velice spokojeni. Doufali jsme, že bychom mohli Belveder vydražit minimálně za dvojnásobek odhadní ceny, což se podařilo,“ řekl krajský radní pro oblast majetku a investic Josef Dvořák.

Devět zájemců, vítězem je anonym

Dražby se zúčastnilo 9 dražitelů, kteří museli splnit zákonem stanovené podmínky a složit dopředu dražební jistotu 300 tisíc korun. Z vyvolávací ceny 3 miliony korun se vítěz, který zůstal v anonymitě, dostal na konečných 6,3 milionu přes 85 příhozů. Minimální příhoz byl 10 tisíc korun. 

Předmětem dražby byl objekt Belveder, bývalá základní škola při ozdravovně s ubytováním v Peci pod Sněžkou a přilehlé pozemky o výměře asi 770 m2. Tento objekt využívalo Sdružení ozdravoven a léčeben jako základní školu s ubytováním.

„Budova už nebyla pro tyto účely dlouho využívána, ale nachází se v lukrativní lokalitě v blízkosti sjezdovek v Peci pod Sněžkou. Proto jsme se v případě prodeje rozhodli jít opět cestou veřejné dražby. Ta je totiž nejprůhlednějším způsobem prodeje krajského majetku, postup je striktně stanoven zákonem a je zde tak téměř nulový prostor pro jakékoliv korupční jednání,“ objasnil důvody prodeje majetku radní Dvořák.

Předešlá dražba byla ještě úspěšnější

Podle něj by se měl případný zisk z dražby opět dále investovat, například do zateplování a oprav budov, které Sdružení ozdravoven a léčeben zůstanou. 

Poslední veřejnou dražbu uspořádal Královéhradecký kraj v květnu tohoto roku. Předmětem dražby byl objekt Tři hory ve Špindlerově Mlýně. Budova bývalé školy s ubytováním se vydražila za 16 a čtvrt milionu korun, přičemž vyvolávací cena byla 5 milionů korun. Získané peníze z dražby byly použity jako investice do budov Sdružení ozdravoven a léčeben, které draženou budovu pro prodej uvolnilo. 

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace