Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nemocnice ve Vrchlabí, které šéfuje exsenátor Dryml, nevyšetří pacienty VZP. Pojišťovna prý dluží miliony

23.09.2015
Nemocnice ve Vrchlabí, které šéfuje exsenátor Dryml, nevyšetří pacienty VZP. Pojišťovna prý dluží miliony

Autor: archiv VD

Popisek: Vladimír Dryml

Česko-německá horská nemocnice Krkonoše s.r.o. ve Vrchlabí od 21. září zastavila plánované operace a vyšetření u pojištěnců Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Dvacet milionů v minusu?

Podle vedení zdravotnického zařízení VZP dluží nemocnici ve Vrchlabí více než 20 milionů korun za prokázanou zdravotní péči.

VZP svým jednáním ohrožuje poskytování zdravotní péče pro 35 tisíc stálých obyvatel regionu a 50 tisíc návštěvníků Krkonoš. Tento fakt je obzvláště nebezpečný před nadcházející zimní sezónou," upozorňuje Vladimír Dryml, ředitel Česko-německé horské nemocnice Krkonoše s.r.o a bývalý senátor.

Psali jsme:

Královehradečtí politici sami sobě potvrdili, že rozdělují čtvrtmiliardové dotace lékařům a nemocnicím správně. Co je to za Kocourkov? Bývalý senátor Dryml kroutí hlavou nad bruselským šimlem

https://www.krajskelisty.cz/kralovehradecky-kraj/okres-trutnov/9231-nemocnice-kde-rediteluje-byvaly-senator-udajne-zavinila-smrt-namornika-lekar-mluvil-o-politickem-spiknuti-statni-zastupitel-po-roce-a-pul-rozhodl-co-dal.htm
 

A co pacienti?

Nemocnice začala mediální kampaní informovat své pacienty, kteří jsou pojištěnci VZP, o možném vypovězení smlouvy s touto pojišťovnou. Zároveň zřídila centrum, kde nabízí pomoc se změnou zdravotní pojišťovny všem pojištěncům VZP,  kteří se chtějí i nadále v nemocnic léčit.

U pojištěnců ostatních zdravotních pojišťoven není poskytování zdravotní péče omezeno, ubezpečil Vladimír Dryml.

Vchod do hlavní budovy nemocnice

Česko-německá horská nemocnice Krkonoše se nachází přímo ve městě Vrchlabí, které je centrem horské rekreační oblasti střední části Krkonoš. Město Vrchlabí má 15 tis. obyvatel a je známé jako turistické centrum. Spádová oblast nemocnice činí asi 35 tis. obyvatel. Každý rok navštíví tuto střední část Krkonoš 8 až 10 mil. turistů. Průmyslovou část města zastupuje z větší části automobilka Škoda-auto. 

Nemocnice byla do února 1997 státní nemocnicí. Od března téhož roku  je soukromým zdravotnickým zařízením. Od té doby byly provedeny změny týkající se redukce počtu lůžek a personálu.

Seznam aktuálních pojišťoven, s nimiž nemocnice spolupracuje, najdou pacienti ZDE. 

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace