Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Zpocený Klaus s holým pupkem. Exprezidenta ztrapnili v médiích, otiskli paparazzi fotky z výstupu na Sněžku. Zemanův předchůdce se ale také obul do problému migrace

12.08.2015
Zpocený Klaus s holým pupkem. Exprezidenta ztrapnili v médiích, otiskli paparazzi fotky z výstupu na Sněžku. Zemanův předchůdce se ale také obul do problému migrace

Autor: ČT

Popisek: Václav Klaus vylezl, jako už tradičně, na Sněžku.

Poté, co výstup Václava Klause na Sněžku zmonitorovala seriózní média, která přinesla jeho poznámky k uprchlické krizi, se tématu svérázně chopil bulvární deník Blesk.

Článku vévodí fotografie zabírající více než čtvrtinu stránky, na které je Klaus zachycený těsně poté, co nejvyšší českou horu zdolal. Má silně propocené tričko a z obličeje si papírovým kapesníkem utírá pot. Druhá, menší fotografie ukazuje bývalou hlavu státu s odhaleným břichem, kterak si navléká suchou košili.

Deník poukazuje na to, že když se exprezident v loňském roce pouti na Sněžku nezúčastnil, špitalo se, že na to nemá.

Letos ovšem vynechal cestu Obřím dolem, kterou procházel v minulosti. Místo toho se nechal vyvézt autem k Luční boudě, z té musel na vrchol Sněžky jít asi čtyři kilometry do prudkého kopce. „Pro mě je to adekvátní procházka. Nějak mě letos při lyžování píchlo v koleni, tak jsem přemýšlel, jestli to nebude vadit, ale nakonec jsem si na něj ani nevzpomněl,“ řekl prý Klaus po výšlapu.

Bulvární list upozorňuje, že zatímco na většině území ČR v tu dobu panovaly teploty kolem 35 stupňů, nezvykle teplo bylo i na Sněžce, kde byla teplota okolo 20 stupňů. Citoval také kardiologa Josefa Veselku, který Klause pochválil za to, že výstup na Sněžku zvládl, i vzhledem k tomu, že prodělal náhradu kyčelního kloubu.

Klaus: Žádní uprchlíci! Prostě řekněme ne

Bývalý prezident Václav Klaus vnímá současný nápor migrantů jako zcela zásadní nebezpečí. Podle něj by evropské země měly přijmout opatření na hranicích, která by příchodu uprchlíků zamezila. Klaus to  řekl novinářům během Svatovavřinecké poutě na Sněžku.

„Evropa má jednoznačně říci, že žádní svévolně přicházející uprchlíci ne a má udělat všechna opatření na hranicích, aby sem nepřicházeli," řekl Klaus. Aktuální přístup k situaci je podle něj neskutečnou nezodpovědností politiků současných, jak v ČR, tak v Evropě. „Ty naši se lacině vymlouvají na tu Evropu," řekl Klaus. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Klaus,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace