Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Průmyslová zóna by měla přinést stovky nových pracovních míst. Podle hejtmana France to bude znamenat i zakázky pro podnikatele v dopravní infrastruktuře

15.02.2015
Průmyslová zóna by měla přinést stovky nových pracovních míst. Podle hejtmana France to bude znamenat i zakázky pro podnikatele v dopravní infrastruktuře

Autor: Královehradecký kraj

Popisek: Hejtman Franc na loňské prohlídce závodu Škoda Auto v zóně Kvasiny

V průmyslové zóně v Kvasinách v Královéhradeckém kraji by mohlo vzniknout až 1300 nových pracovních míst. Společnost Škoda Auta zde plánuje investovat v následujících třech letech do rozšíření výroby přes sedm miliard korun. Dalších zhruba 400 míst by v regionu mohli vytvořit investoři.

Nejde jen o práci, může to znamenat i zakázky pro stavaře

Vláda před pár dny odsouhlasila mandát premiérovi Bohuslavu Sobotkovi podepsat Memorandum o spolupráci mezi ČR, společností Škoda Auto a Královéhradeckým krajem a schválila usnesení o investici do rozvoje regionu. „To, že vláda dala zóně Kvasiny–Solnice zelenou, je pro kraj obrovská příležitost, které se musíme chopit,“ komentoval vládní rozhodnutí hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, podle nějž ze strany kraje není rozšíření průmyslové zóny jen o zvýšení zaměstnanosti.

 „Je to také jedinečná příležitost k financování mnoha projektů, například v rámci dopravní infrastruktury. Pro kraj to bude znamenat značný finanční náklad. V minulém případě jsme do Kvasin investovali přes 350 milionů a víc než miliardu korun poskytl stát. Pro budoucí rozšíření počítáme s podobným objemem financí,“ doplnil hejtman.

Pomohl i ministr Mládek. Laťka začíná na 15 tisících

Vládní usnesení počítá především s investicemi do nevyhovující dopravní  a technické infrastruktury na řadě míst v regionu, posílení spolupráce s obcemi, zajištění další podpory v oblasti školství či zdravotnictví. V této souvislosti se Královéhradecký kraj rozhodl i pro vybudování vlastní průmyslové zóny na podporu další ekonomické aktivity v regionu.

Do vyjednávání o škodovácké investici se od samého počátku osobně zapojili ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek i předseda vlády Bohuslav Sobotka. „Investice Škody Auto má od začátku moji plnou podporu. Věřím, že i díky ní se nám letos podaří navázat na velmi úspěšný rok 2014 – v jeho průběhu jsme podpořili celkem 149 investičních projektů, které přinesou české ekonomice přes 78 miliard korun a téměř 15 000 nových pracovních míst,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

„Velice si ceníme toho, že vláda ČR podporuje nové investiční projekty a bude s Královéhradeckým krajem investovat do regionálního rozvoje. Máme za sebou několik měsíců náročné, ale úspěšné práce,“ sdělil Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO, a .s.

Jde o atraktivního zaměstnavatele

ŠKODA AUTO je mimochodem podle únorových novinek pro studenty technických oborů opět nejatraktivnějším zaměstnavatelem. Po ukončení studia by nejraději pracovali právě v této společnosti, kterou stejně jako v loňském roce vnímají jako ideálního zaměstnavatele. Také mezi studenty ekonomických oborů je domácí automobilka velice oblíbená: v jejich hlasování skončila druhá a polepšila si proti loňskému roku o jedno místo. Výsledek vyplývá z průzkumu společnosti Universum, kterého se zúčastnilo téměř 13 400 studentů z 67 českých vysokých škol.

Závod společnosti ŠKODA AUTO v Kvasinách oslavil loni 80. výročí založení. Automobily se ve východočeském závodě vyrábějí od roku 1934, od roku 1947 z linky sjíždí vozy značky Škoda. Dnes v Kvasinách vyrábí zhruba 4200 zaměstnanců modely Superb, Yeti a Roomster. Automobilka aktuálně zaměstnává v celé České republice zhruba 25 000 lidí. Studenti technických a ekonomických oborů mohou využít nabídek odborné praxe či ve spolupráci s odborníky získat téma a podnětné rady pro svoji závěrečnou práci. V loňském roce této nabídky využilo 800 českých i zahraničních studentů.

Jak na lidi s technickými vlohami

ŠKODA AUTO se mnoha způsoby zasazuje o to, aby získala mladé lidi s technickým vzděláním. Získání kvalifikované pracovní síly v technických oborech, které je na trhu práce výrazný nedostatek, je pro průmyslové podniky velkou výzvou. Proto se firma v tomto roce například aktivně zapojila do projektu „Rok průmyslu a technického vzdělávání 2015“, který je společným zájmem Svazu průmyslu a dopravy ČR, dalších zaměstnavatelských a podnikatelských svazů, asociací, tuzemských firem a také vlády a ministerstev. „Český průmysl je zajímavý, moderní a plný inovací. Tento projekt staví atraktivitu technických oborů do popředí a ukazuje fascinující možnosti pro vzdělané a kvalifikované absolventy,“ říká Bohdan Wojnar.

Domácí automobilka spolupracuje s vysokými školami již řadu let a studentům nabízí možnost odborných stáží. Také se aktivně účastní vysokoškolských veletrhů, podporuje studentské organizace a pořádá tematické přednášky či semináře.

Absolventům pak nabízí jednoletý Trainee program nebo možnost přímého nástupu v rámci celé firmy. Trainee program startuje dvakrát do roka - vždy k začátku dubna a září v návaznosti na standardní termíny ukončení studia. Rozvojový program je určen absolventům magisterského stupně studia vysokých škol s odborným nebo manažerským potenciálem.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace