Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Deštenské zvonění na pomoc dětem. Třináct symbolických zvonů vznikne pod rukama mistra zvonaře Jana Šedy. Přijďte se podívat

28.02.2017
Deštenské zvonění na pomoc dětem. Třináct symbolických zvonů vznikne pod rukama mistra zvonaře Jana Šedy. Přijďte se podívat

Autor: atelierdestne.cz

Popisek: Ateliér zvonaře a hrnčířky v Deštném

Než se zvony naděje rozezní, čeká je ještě zrození. Symbolických třináct zvonů postupně vznikne pod rukama pana mistra zvonaře Jana Šedy v Ateliéru Zvonaře a Hrnčířky v Deštném. Tyto zvony budou především darem a další podporou veřejného projektu Josefa Zimovčáka na pomoc onkologicky nemocným dětem. Letošní již 8. ročník veřejné cyklotour Na kole dětem (31. 5. – 10. 6. 2017) napříč Českou republikou, v čele pelotonu s Josefem Zimovčákem, známým po celém světě především jeho jízdami na vysokém kole zvaném kostitřas, zamíří i do regionu Orlických hor a Podorlicka.

První zastávkou v destinaci bude právě Deštné v Orlických horách (sobota 3. 6. 2017, dojezd 3. etapy cyklotour). I zde se rozezní jeden ze zvonů z dílny pana Šedy. Zvony z Deštného ale zazvoní v řadě dalších českých měst a obcí, kudy bude projíždět peloton. Jeden ze zvonů bude zvonem putovním a bude symbolem 8. ročníku. Cyklotour nejen zahájí, ale i ukončí a na závěr bude vydražen na pomoc dětem. Dalších deset zvonů bude postupně rozvezeno do obcí a měst, která budou místy dojezdů jednotlivých etap této desetidenní veřejné tour. Jeden ze zvonů bude darován generálnímu partnerovi projektu, kterým je Škoda Auto Mladá Boleslav.

Zvonečky Deštné

Odlévání zvonů budou přístupná veřejnosti a budou probíhat pravidelně, vždy jako páteční večery se zvony až  do 17. března 2017, v čase od 18 do 20 hodin. Poslední třináctý a zároveň putovní zvon bude odlit při jarní akci Velikonoce v Deštném, která se bude konat o velikonočním víkendu 15. – 16. dubna 2017, a odlévání zvonu tak bude dalším zpestřením tradičně bohatého programu s řadou workshopů zejména pro děti. Návštěvu Ateliéru tak můžete obohatit pletením pomlázek nebo povídáním o zvonech. Zdalipak víte, proč na Zelený čtvrtek odlétají zvony do Říma a kdy se vracejí? V sobotu 15. 4. od 19hodin se uskuteční odlévání, v neděli dopoledne poté otvírání formy posledního zvonu. Vystaveno bude rovněž dvanáct již odlitých zvonů pro Na kole dětem 2017.

Na kole dětem

Každý zvon má svůj příběh. Zvony svým hlasem ohlašovaly smrt i nový život, varovaly před nebezpečím, ale vybízely i k pokoji a míru další generace. Tyto zvony mají pomoci nejen finančně (z konta rekondiční pobyty dětí aj.), ale především probudit naději, a to nejen u nemocných dětí, které potkal nelítostný soupeř v podobě vážné nemoci, ale vybídnout i ostatní k zamyšlení nad smyslem života a k radosti z pomoci jakýmkoliv směrem.

Malebnou chaloupku s ateliérem a venkovní zvonkohrou, která vydává své krásné tóny každý den vždy v celou hodinu od 10 do 18 hodin, najdete na turisticky oblíbené Staré cestě. Přijďte se podívat, jak vznikají a zvoní zvony pro zdraví dětem. Mistr zvonař vás osobně seznámí nejen s výrobou zvonů, ale i jejich posláním a životní symbolikou.

Doporučujeme rezervaci na tel. 603 204 111, protože kapacita ateliéru je omezená

Na kole dětem

Partnery projektu jsou mimo jiné i Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace