Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Volba prezidenta

Volba prezidenta

Volili jsme. Zvítězil staronový prezident Zeman.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Nábor nových členů chystá klub bojových umění Shin-Kyo v Rychnově nad Kněžnou. Vyzkoušet si karate, aikido, kondiční box, shaolin kung fu nebo tajči může opravdu každý

02.09.2016
Nábor nových členů chystá klub bojových umění Shin-Kyo v Rychnově nad Kněžnou. Vyzkoušet si karate, aikido, kondiční box, shaolin kung fu nebo tajči může opravdu každý

Autor: Shin-Kyo-RK

Popisek: Klub bojových umění Shin-Kyo v Rychnově nad Kněžnou

Nábor nových členů chystá klub bojových umění Shin-Kyo v Rychnově nad Kněžnou. Vyzkoušet si karate, aikido, kondiční box, shaolin kung fu nebo tajči může opravdu každý. Jsou to sporty určené pro děti, jejich rodiče a bez nadsázky můžeme říct i babičky a dědečky.

„Chceme, aby si široká veřejnost mohla vyzkoušet nový druh pohybu. Možná někoho překvapíme, jaké všechny svaly na těle vůbec má,“ říká šéf rychnovského Shin-Kya Martin Pohl. Klub má aktuálně sto šedesát členů, kteří se pravidelně scházejí v budově bývalé kotelny sídliště Na Trávníku v Rychnově nad Kněžnou. Prostory sportovci získali před dvaceti lety a z původně neudržovaného areálu vytvořili zázemí, které minimálně v rychnovském regionu nemá obdoby. K dispozici mají dvě velké tělocvičny s tatami včetně vybavení, sociální zařízení či nově vybudovanou klubovnu.

Klub bojových umění Shin-Kyo v Rychnově nad Kněžnou

„Snažíme se naše členy zapojit, aby byli v klubu aktivní. Proto jsme například letos společnými silami vybudovali novou klubovnu. Sami jsme bourali a stavěli. O to větší radost teď máme,“ dodává Martin Pohl. Nejmladšímu členovi Shin-Kya jsou čtyři roky, paopak nejstaršímu 62 let. Každý z členů má jinou motivaci. Někdo chodí cvičit jednou týdně, jiný každý den. Například čtrnáctiletý Václav Šrom cvičí osm let a jen za poslední tři roky zhubl deset kilogramů. „Dřív se mi spolužáci smáli, že sem tlusťoch, hlavně kvůli nim jsem na sobě pořádně zamakal,“ říká Vašek.

Klub bojových umění Shin-Kyo v Rychnově nad Kněžnou

Bojová umění nejen rozvíjejí osobnost každého sportovce, ale pomáhají i k lepší fyzické kondici, vyrovnanosti, citlivosti a v neposlední řadě také k sebeobraně. Pravidelné cvičení v Shin-Kyu může být i řešením pro rodiče neposedných a často hyperaktivních dětí. Pod vedením zkušených trenérů do sebe dostávají disciplínu, respekt a kázeň.

O klubu bojových umění Shin-Kyo se dozvíte víc při náborových ukázkách ve středu 14. září 2016  v 18 hodin v tělocvičně. Víc informací o náboru najdete na internetových stránkách www.shin-kyo.cz.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace