Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Podorlická pivní cyklostezka, která je nejdelší svého druhu v republice, bude v sobotu slavnostně otevřena na Rychnovsku. Trasa dlouhá 47 kilometrů vede mezi pivovary v Dobrušce, Rychnově a Potštejně

22.07.2016
Podorlická pivní cyklostezka, která je nejdelší svého druhu v republice, bude v sobotu slavnostně otevřena na Rychnovsku. Trasa dlouhá 47 kilometrů vede mezi pivovary v Dobrušce, Rychnově a Potštejně

Autor: pixabay.com

Popisek: Cyklisté - ilustrační foto

Pro fanoušky cyklistiky, kteří sirádi zpestří výlety na kolech nevšedními zážitky, připravil speciální nabídku Městský Podorlický pivovar. Na Pivní cyklo-tour se seznámíte s historií tří pivovarů regionu. Jednotlivé trasy různé náročnosti vedou do pivovarů v Rychnově nad Kněžnou, Dobrušce a Potštejnu.

Nejdelší pivní cyklostezka v České republice nabízí degustaci piva, spojenou s vlastní prohlídkou pivovaru. Ubytování nejdete přímo ve středobodu stezky, v hotelu Studánka.

Rychnov nad Kněžnou – pivovar Dobruška (25 km)

Od brány pivovaru se dáme vpravo do ulice Trčkova a po zhruba 300 metrech narazíme na modrou turistickou značku, po níž pokračujete a přes betonový most přejedeme řeku Kněžnu. Na křižovatce turistických cest opustíme modrou turistickou značku, která odbočuje nad vesnicí Lukavice, a odbočíme po zelené turistické značce do města Solnice. Zelená značka nás povede kolem automobilky Škoda v Kvasinách, až na náměstí v Solnici, kde značka končí.

Po ‘pivovarském‘ značení pokračujeme po hlavní silnici směrem na Dobrušku a po 300 metrech odbočíme vlevo na Byzhradec. Po dalších 200 metrech sjedeme ze silnice vpravo na místní asfaltovou komunikaci, která nás zavede do vesnice Hroška. Vesnicí projedeme po ‘pivovarském‘ značení, před výjezdem asi 200 metrů před koncem vesnice, po přejetí potoka odbočíme vlevo, směrem na Podchlumí.

Na prašné cestě se potkáme se zelenou turistickou značkou, na níž odbočíme vlevo. Po ujetí asi 300 metrů ji opustíme vpravo, mineme vysoký cihlářský komín s čapím hnízdem a dále pokračujeme po vlastním značení do Podchlumí. Zde sledujeme ‘pivovarské‘ značení po asfaltové místní komunikaci směrem na Mělčany. Krátce pojedeme po cyklistické stezce 4353, z níž po zhruba 100 metrech odbočíme vpravo do Mělčan, opět po ‘pivovarském‘ značení. Projedeme Mělčany po asfaltové silnici do Dobrušky na náměstí a dále po ‘pivovarském‘ značení k pivovaru.

Podorlická pivní cyklostezka

Pivovar Rychnov nad Kněžnou – pivovar Potštejn (17 km)

Od pivovaru odbočíme vlevo do mírného kopce, ulicí Kaštany, a pokračujeme po ‘pivovarském‘značení na okraj Rychnova nad Kněžnou, kde odbočíme do Dlouhé Vsi. Projedeme Dlouhou Vsí přes Roveň do Pekla. Dále po ‘pivovarském‘značení pokračujeme do města Vamberku. Po výjezdu z města odbočíme po asi 300 metrech vlevo po ‘pivovarském‘ značení do Merklovic.

Při výjezdu z Vamberka směr Merklovice pojedeme po turistické zelené značce, ze které odbočíme krátce za vjezdem do Merklovic u dětského hřiště vpravo a po ‘pivovarském‘ značení dojedeme do Záměle. Přejedeme železniční trať a přiblížíme se k řece k Orlici, kterou budeme sledovat proti proudu po cyklotrase 4312, která nás dovede do cíle, k pivovaru Clock v Potštejně.

Pivovar Rychnov – Letovisko Studánka (5 km)

Od pivovaru pojedeme vpravo ulicí Trčkova po vyznačené První podorlické pivní stezce, která nás dovede lesem Včelným až k Letovisku Studánka.

Víc informací najdete na webu www.podorlickapivnicyklostezka.cz.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace