Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Rozčílený policejní prezident: Ztrestal jsem bláznivého řidiče z Polska

05.04.2013
Rozčílený policejní prezident: Ztrestal jsem bláznivého řidiče z Polska

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Policejní prezident Martin Červíček

Nad bezpečností na silnicích Náchodska budou dohlížet policisté častěji než dříve. Svým podřízeným to nařídil policejní prezident Martin Červíček během své nedávné návštěvy. Sám totiž narazil na bláznivého řidiče z Polska, který ho předjížděl „nestandardním způsobem".

Královéhradecká a náchodská policie bude častěji kontrolovat dodržování rychlosti na silnicích Náchodska. Zaměří se především na silnici z České Skalice do Náchoda. Představitele krajské oblastní policie o to požádal při své nedávné návštěvě náchodské radnice policejní prezident Martin Červíček.

 

SOUVISEJÍCÍ:

Radnice v Náchodě v obležení policistů

 

Bezohlednost polských řidičů zažil policejní prezident na vlastní kůži

O bezohlednosti některých řidičů se přesvědčil policejní prezident během své cesty za svými podřízenými do Náchoda. Na mezinárodní silnici z Jaroměře dál do Polska jej v nočních hodinách riskantním manévrem ve vysoké rychlosti předjel polský řidič.

„Málem jsem havaroval, protože jeden takový, s prominutím, blázen mě v jedenáct hodin předjížděl šílenou rychlostí a zvláštním způsobem. Tak jsem jako policejní prezident na to nějak reagoval a vzpomenul jsem si, jak se provádí silniční kontrola,“ popisuje novinářům svou nedávnou zkušenost s nebezpečným řidičem Martin Červíček.

Pro polského řidiče muselo být obrovským překvapením, když se z automobilu, který nebezpečně předjížděl, vyklubal policejní vůz, který jej zastavuje a provádí silniční kontrolu. „Myslím, že byl překvapen z toho, že policie je i v takovou pozdní dobu schopná se věnovat takovým excesům na silnicích,“ uvedl novinářům policejní prezident.

Policejní prezident Martin Červíček

Kontroly se mají zaměřit na neukázněné polské řidiče

O nahněvanosti policejního prezidenta na nebezpečné řidiče svědčí fakt, že hned v pátek během setkání se starostou Náchoda Janem Birke (ČSSD), nařídil krajskému policejnímu řediteli Janu Švejdarovi a náchodskému řediteli Davidu Fulkovi, kteří se setkání také zúčastnili, aby zpřísnili a zvýšili počet dopravních kontrol na nebezpečné mezinárodní silnici. Zaměřit se přitom mají na polské řidiče. „Neexistuje, aby si tady polští řidiči dělali, co chtějí,“ zdůraznil před novináři policejní prezident.

Na nebezpečí, číhající na silnicích Náchodska, upozorňují tamní obyvatelé už dlouhou dobu. I oni souhlasí, že největším problémem jsou neukáznění polští řidiči. Nejhorší podle nich bývá situace ke konci týdne, kdy se řada Poláků vrací z Německa přes Českou republiku domů. Není prý přitom rozdíl mezi řidiči kamionů a osobních vozů, všichni se chovají stejně neukázněně.

Nejhorší bývá situace v pátek, kdy polští řidiči spěchají domů

Pro obyvatele Náchoda je velmi krizová doba v pátek, kdy mnozí řidiči kamionů spěchají, aby byli včas za hranicemi, než začne platit zákaz jízdy. V té době projíždí městem podle místních desítky polských kamionů velmi vysokou rychlostí bez dodržování jakýchkoli dopravních předpisů.

„Není tajemstvím, že porušování předpisů především polskými řidiči, a to nejen kamionů, je na denním pořádku. Jak můžeme stále tolerovat, že si tady kdejaký Polák dělá, co ho napadne a co by si u nich stěží dovolil? Co se rychlosti týče, každý den jsme v Náchodě přímými aktéry ruské rulety,“ uvedl před časem novinářům v souvislosti s dopravní situací ve městě jeden z obyvatel.

Kamil Kubáň

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace