Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Radnice v Náchodě v obležení policistů

02.04.2013
Radnice v Náchodě v obležení policistů

Autor: Město Náchod

Popisek: Společné foto účastníků setkání při příležitosti předání ocenění policistům Náchoda

Policejní prezident Martin Červíček navštívil Náchod při příležitosti udílení ocenění tamním policistům. Na programu bylo i krátké jednání mezi čtyřma očima se starostou Náchoda Janem Birke.

Spíš než obřadní síň připomínala v pátek 29. března náchodská radnice policejní služebnu. Zasloužili se o to vybraní policisté, které na radnici pozval starosta Jan Birke, aby jim udělil ocenění za přínos pro město Náchod. Při té příležitosti obdržel oficiální pozvání i policejní prezident Martin Červíček.

Martin Červíček během návštěvy náchodské rdnice

Téma diskuze: Spolupráce radnice a policie

Ten nejprve diskutoval se starostou o bezpečnosti v regionu a spolupráci náchodské policie s městskou samosprávou. Následně se oba přesunuli do obřadní síně, kde už na ně čekali zbylí hosté v čele s královéhradeckým hejtmanem Lubomírem Francem. Nevšedního setkání se zúčastnili i ředitel krajského ředitelství policie Jan Švejdar, vedoucí územního odboru Náchod David Fulka a samozřejmě policisté, kteří měli převzít ocenění.

Starosta města se rozhodl udělit ocenění jako poděkování za nadstandardní spolupráci mezi policií a radnicí. „Nesmírně si vážím spolupráce s náchodskou policií při zajištění bezpečnosti a pořádku ve městě, proto jsem se rozhodl zavést tuto tradici, kdy máme jako představitelé samosprávy možnost osobně poděkovat řadovým policistům za jejich každodenní úsilí, tvrdou práci a nasazení“, uvedl při té příležitosti Jan Birke.

Při udílení ocenění starosta nezapomněl ani na ženy

Mezi oceněnými se objevila i jedna policistka. Vrchní inspektorka služby kriminální policie a vyšetřování Jana Pecoldová se pomocí přednášek ve školkách a základních i středních školách snaží o prevenci kriminality. Zároveň s tím se potkává se seniory a upozorňuje je na možná nebezpečí, která jim hrozí v souvislosti s nejčastějšími trestnými skutky, páchanými na seniorech. Mimo jiné se dne 10. listopadu 2011 zasloužila o zjištění zásadního poznatku k případu únosu dítěte v Náchodě, který přímo vedl k vypátrání pachatelky.

Ocenění dále získali vrchní asistent obvodního oddělení Václav Stehlík, vrchní asistent obvodního oddělení Otto Tietze, asistent obvodního oddělení Tomáš Umlauf a dopravní inženýr Dopravního inspektorátu Náchod David Kult, který spolupracuje s městským úřadem a v součinnosti s ním se snaží navrhnout a následně realizovat lepší řešení problémových úseků dopravních komunikací.

Jeden z oceněných policistů se podělil s novináři o zážitky ze své dlouholeté praxe

Při té příležitosti se oceněný Václav Stehlík podělil s novináři o zážitky z jeho dlouholeté praxe. Jmenovitě popsal čtyři roky starou událost, kdy s kolegy pronásledoval zloděje ukradeného auta: „Řidič bez řidičáku, opilý a zfetovaný, nereagoval na zastavení a musel jsem mu udělat z policejního auta zátaras. Ani jsem nestihl vyskočit, když do auta v plné rychlosti narazil. Pak si člověk uvědomí, že život je pomíjivý.“ Zároveň přiznal, že si přál být policistou odmala. „Nejde jen o to chytat pachatele, ale také lidem pomáhat, naslouchat jim a jejich problémům. Tu práci dělám moc rád a ani v této těžké době bych neměnil,“ uvedl novinářům Stehlík.

Ocenění se dočkal i starosta Náchoda, který převzal z rukou krajského policejního ředitele Jana Švejdara medaili za aktivní spolupráci mezi organizačními články Městského úřadu Náchod a Policie ČR Královéhradeckého kraje v oblasti veřejného pořádku, boje s kriminalitou, mezinárodní spolupráce, tvorby koncepce a realizace jednotlivých činností.

Kamil Kubáň

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace