Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Radnice v Náchodě v obležení policistů

02.04.2013
Radnice v Náchodě v obležení policistů

Autor: Město Náchod

Popisek: Společné foto účastníků setkání při příležitosti předání ocenění policistům Náchoda

Policejní prezident Martin Červíček navštívil Náchod při příležitosti udílení ocenění tamním policistům. Na programu bylo i krátké jednání mezi čtyřma očima se starostou Náchoda Janem Birke.

Spíš než obřadní síň připomínala v pátek 29. března náchodská radnice policejní služebnu. Zasloužili se o to vybraní policisté, které na radnici pozval starosta Jan Birke, aby jim udělil ocenění za přínos pro město Náchod. Při té příležitosti obdržel oficiální pozvání i policejní prezident Martin Červíček.

Martin Červíček během návštěvy náchodské rdnice

Téma diskuze: Spolupráce radnice a policie

Ten nejprve diskutoval se starostou o bezpečnosti v regionu a spolupráci náchodské policie s městskou samosprávou. Následně se oba přesunuli do obřadní síně, kde už na ně čekali zbylí hosté v čele s královéhradeckým hejtmanem Lubomírem Francem. Nevšedního setkání se zúčastnili i ředitel krajského ředitelství policie Jan Švejdar, vedoucí územního odboru Náchod David Fulka a samozřejmě policisté, kteří měli převzít ocenění.

Starosta města se rozhodl udělit ocenění jako poděkování za nadstandardní spolupráci mezi policií a radnicí. „Nesmírně si vážím spolupráce s náchodskou policií při zajištění bezpečnosti a pořádku ve městě, proto jsem se rozhodl zavést tuto tradici, kdy máme jako představitelé samosprávy možnost osobně poděkovat řadovým policistům za jejich každodenní úsilí, tvrdou práci a nasazení“, uvedl při té příležitosti Jan Birke.

Při udílení ocenění starosta nezapomněl ani na ženy

Mezi oceněnými se objevila i jedna policistka. Vrchní inspektorka služby kriminální policie a vyšetřování Jana Pecoldová se pomocí přednášek ve školkách a základních i středních školách snaží o prevenci kriminality. Zároveň s tím se potkává se seniory a upozorňuje je na možná nebezpečí, která jim hrozí v souvislosti s nejčastějšími trestnými skutky, páchanými na seniorech. Mimo jiné se dne 10. listopadu 2011 zasloužila o zjištění zásadního poznatku k případu únosu dítěte v Náchodě, který přímo vedl k vypátrání pachatelky.

Ocenění dále získali vrchní asistent obvodního oddělení Václav Stehlík, vrchní asistent obvodního oddělení Otto Tietze, asistent obvodního oddělení Tomáš Umlauf a dopravní inženýr Dopravního inspektorátu Náchod David Kult, který spolupracuje s městským úřadem a v součinnosti s ním se snaží navrhnout a následně realizovat lepší řešení problémových úseků dopravních komunikací.

Jeden z oceněných policistů se podělil s novináři o zážitky ze své dlouholeté praxe

Při té příležitosti se oceněný Václav Stehlík podělil s novináři o zážitky z jeho dlouholeté praxe. Jmenovitě popsal čtyři roky starou událost, kdy s kolegy pronásledoval zloděje ukradeného auta: „Řidič bez řidičáku, opilý a zfetovaný, nereagoval na zastavení a musel jsem mu udělat z policejního auta zátaras. Ani jsem nestihl vyskočit, když do auta v plné rychlosti narazil. Pak si člověk uvědomí, že život je pomíjivý.“ Zároveň přiznal, že si přál být policistou odmala. „Nejde jen o to chytat pachatele, ale také lidem pomáhat, naslouchat jim a jejich problémům. Tu práci dělám moc rád a ani v této těžké době bych neměnil,“ uvedl novinářům Stehlík.

Ocenění se dočkal i starosta Náchoda, který převzal z rukou krajského policejního ředitele Jana Švejdara medaili za aktivní spolupráci mezi organizačními články Městského úřadu Náchod a Policie ČR Královéhradeckého kraje v oblasti veřejného pořádku, boje s kriminalitou, mezinárodní spolupráce, tvorby koncepce a realizace jednotlivých činností.

Kamil Kubáň

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace