Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Komplikace v dopravě: Uzavírka průsmyku Pasa

27.03.2013
Komplikace v dopravě: Uzavírka průsmyku Pasa

Autor: Archív

Popisek: Rekonstrukce silnice, ilustrační foto

Od dubna do června čeká na řidiče komplikace v podobě celkové uzavírky silnice v úseku Pasa na Broumovsku.

Od druhého dubna čeká na řidiče jedoucí z Police nad Metují do Broumova komplikace v podobě objížďky. Uzavřen bude úsek silnice zvaný Pasa. V těchto dnech lesníci provádí těžbu dřeva, která samotné rekonstrukci předchází a kvůli které platí v tomto úseku částečná uzavírka.

Průsmyk Pasa způsoboval problémy hlavně kamionům v zimním období

Průsmyk Pasa patří k nejnebezpečnějším úsekům silnice spojující Broumovsko s Náchodskem. Hlavně v zimních měsících zde mají problém převážně řidiči kamionů, kteří mnohdy uvíznou v kopci a zablokují tak dopravu na dlouhé hodiny. Také proto v rámci rekonstrukce dojde k rozšíření silnice o další jízdní pruh.

„Silnice je jedinou spojnicí mezi Náchodem a Broumovem, kudy proudí kamiony, linkové autobusy či vozy sanitek záchranářů. Proto je její význam pro celou oblast klíčový. Stavět se bude na zhruba tři a půl kilometru dlouhém úseku, který patří především v zimě k nejnebezpečnějším. Loni silničáři provedli přípravné práce a křižovatku na Jetřichov včetně 250 metrů hlavní trasy. Letos komunikaci dostaví," řekl novinářům hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Objízdné trasy povedou po silnicích třetích tříd přes okolní vesnice

„Poslední vozidla projedou ještě 2. dubna do 8. hodiny ranní a poté budou moci vjet na staveniště pouze firmy provádějící rekonstrukci a jejich zaměstnanci. V době rekonstrukce se bude souběžně pracovat na několika úsecích opravované trasy a pracovní doba bude 7 dní v týdnu 10 až 12 hodin denně,“ popsal novinářům očekávaný průběh prací starosta Broumova Milan Kotrnec.

Přestože má být stavba hotova až na podzim, řidiči musí počítat s úplnou uzavírkou pouze do konce června. Od července se úplná uzavírka změní opět v částečnou. Objízdná trasa pro osobní automobily vede přes vesnice Lachov, Bohdašín a Jetřichov. Kamiony a nákladní automobily projedou přes Jetřichov pouze ve směru na Polici nad Metují, v opačném směru bude pro ně objízdná trasa vedena přes Vernéřovice, Meziměstí a Hejtmánkovice.

Obyvatelům obcí, přes které povede objízdná trasa, se dočasné zvýšení dopravy nelíbí

Zvýšená koncentrace dopravy po dobu uzavírky se nelíbí obyvatelům dotčených obcí. Obávají se především komplikací spojených s nákladní dopravou. „Během žní tady loni spadl kombajn do příkopu, s těžkou technikou to bylo složité. Spousta lidí nadává na objížďku, ale jestli chceme jezdit jednou po pěkné cestě, musíme to vydržet,“ uvedl novinářům starosta Hejtmánkovic Václav Harasevič.

Upozornění města Broumov v souvislosti s opravou silnice

Město Broumov v souvislosti s opravou silnice vydalo zprávu, ve které upozorňuje obyvatele, že během stavebních prací nebude možné se jakkoliv pohybovat v okolí staveniště z důvodu možné nehody. V některých dnech nebude úsek průjezdný ani pro sanitky a hasiče. Radnice ve zprávě upozorňuje, že případné porušení bude řešeno ve spolupráci s Policií ČR.

Předpokládaná cena rekonstrukce, kterou realizuje Královéhradecký kraj, je vyčíslena na osmdesát sedm milionů korun. Většinu nákladů by měly pokrýt dotace z fondů Evropské unie.

 Kamil Kubáň

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace