Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Češi žijící na hranici bídy, a není jich málo, by si určitě za milion rádi sedli do vazby nebo přišli k oné morální újmě za pár milionů, říká levicový politik na konto Tluchoře a spol.

18.07.2014
Češi žijící na hranici bídy, a není jich málo, by si určitě za milion rádi sedli do vazby nebo přišli k oné morální újmě za pár milionů, říká levicový politik na konto Tluchoře a spol.

Foto: Hans Štembera

Popisek: Rebelové Tluchoř, Šnajdr a Fuksa

Exposlanci ODS Šnajdr, Tluchoř a Fuksa, takzvaní rebelové, se poté, co neuspěli na Ministerstvu spravedlnosti, budou domáhat náhrady škody soudně. Každý podle MF Dnes požaduje 48 poslaneckých platů, což vypočetli na 3 miliony korun. Kvůli stíhání v kauze Nagyová prý bylo poškozeno jejich jméno a nemohli se tak ucházet o poslanecký mandát.

Poté, co bývalí poslanci ODS Marek Šnajdr, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa neuspěli na Ministerstvu spravedlnosti, budou podle informací MF Dnes vymáhat odškodnění soudně. Jde o větev v kauze Nagyová, která sledovala, zda poslanci přijali úplatek ve formě příslibu postů ve státní správě výměnou za to, že odejdou ze sněmovny. Všichni tři strávili měsíc ve vazbě, aby je nakonec Nejvyšší soud vyňal z pravomoci orgánů činných v trestním řízení.

MF dnes přišla s informací, že exposlanci chtějí náhradu zisku za měsíc ve vazbě, náhrady za advokáta a především náhradu nemajetkové újmy. Tu vyčíslili na tři miliony korun. A jak k této částce došli? Vypočítali ji prý jako součet poslaneckých platů za čtyři roky řádného mandátu, o který se údajně kvůli poškození svého jména nemohli ucházet. To znamená, že každý z nich žádá plat za 48 měsíců.

Advokát Lukáš Trojan, který zastupuje Marka Šnajdra, připustil, že újmu naschvál stanovili poměrně vysoko. „Soudy mohou ten nárok pouze snižovat, nikoli přisoudit vyšší náhradu škody. Z toho důvodu jsme stanovili škodu na tři miliony korun,“ cituje Trojana MF Dnes.

Kolik peněz stojí mandát od lidí v ODS?

Stíhání bývalých poslanců ODS v kauze Jany Nagyové, současné manželky expremiéra Petra Nečase, bylo po zásahu Nejvyššího soudu zastaveno vzhledem k jejich poslanecké imunitě. Právníci, kteří je zastupují, ale ani chvíli nelenili a ihned podali žaloby na odškodnění, kde žádají tučné finanční částky v řádech milionů korun, píše Ing. Pavel Janeček, který kandiduje do zastupitelstva města Náchoda v Královéhradeckém kraji za KSČM. A pokračuje… 

Bývalí poslanci strany nechvalně proslulé neustálými skandály a korupcí - Petr Tluchoř, Ivan Fuksa a Marek Šnajdr - požadují peněžitou náhradu od ministerstva spravedlnosti. Svoji morální újmu spočítali na tři miliony a další milion vypočítali za vazbu včetně nákladů na právníky a neopomněli ani svůj ušlý zisk. Suma sumárum částka činí čtyři miliony korun. 

Žalobci jim dávali za vinu to, že se vzdali svých poslaneckých mandátů, aby prošel vládní daňový balíček, a to výměnou za velmi lukrativní "trafiky". Kauza možného podplácení těchto exposlanců v podstatě shodila celou Nečasovu vládu. Fyzik Petr Nečas, jeho nynější manželka Nagyová, co měla prokazatelně větší slovo než on, a Fuksův náměstek Boček, jsou stále obvinění kvůli lukrativním postům – „trafikám“. „Povedená“ trojice exposlanců nyní vystupují jako svědci tohoto případu. 

Češi žijící na hranici bídy, v dnešní době jich není málo, by si určitě za milion rádi sedli do vazby nebo přišli k oné morální újmě za pár milionů. Kolikrát si pokládám otázku, jestli je demokracie v ČR ještě přítomna.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová