Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tohle prý pomůže. Bělobrádek má dobrou radu pro své koaliční partnery a varuje před „Nečasovou kletbou“

10.04.2014
Tohle prý pomůže. Bělobrádek má dobrou radu pro své koaliční partnery a varuje před „Nečasovou kletbou“

Autor: Hans Štembera

Popisek: Pavel Bělobrádek s Bohuslavem Sobotkou

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, jenž je zároveň vicepremiérem ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) je poněkud rozladěn z toho, jak se dva silnější koaliční partneři ČSSD a ANO hádají a lidovci se řadu věcí dozvídají až z médií. Přitom to prý rozhodně není tak, že se KDU-ČSL může smát jako třetí vzadu, když se dva silnější perou. Bojí se totiž, aby to neskončilo jako za Petra Nečase. Reagoval také na otázku, kdo si více bere slovo při jednáních vlády.

Ve středu odpoledne se sešli představitelé koaliční rady, aby vyřešili spory panující ohledně zdravotnictví či finanční pomoci společnosti OKD. Na jedné straně těchto tahanic stojí Andrej Babiš (ANO) a na straně druhé ministři za ČSSD Svatopluk Němeček a Jan Mládek, kteří podle všeho mají podporu premiéra. Ale kam zmizel třetí koaliční partner - křesťanští demokraté? Jejich předseda Pavel Bělobrádek v rozhovoru pro Rádio Impuls, které vlastní Andrej Babiš, varoval, že se mu vůbec nelíbí, jak rozepře mezi ČSSD a ANO pokračují.

S oběma pány vycházím dobře, říká vicepremiér

„Nás vůbec netěší, že se naši koaliční partneři mezi sebou hádají, že si vyměňují názory přes média a někdy i ostré útoky. Myslím, že tohle bychom si měli odpustit ... Můžeme se dostat do stejné situace, jako to bylo při vyjednávání o koalici, když se nejdřív dohadují dva a pak přijdou a my jim řekneme, že na to máme jiný názor,“ varoval Bělobrádek. KDU-ČSL si je prý vědoma, že její pozice ve vládě je slabší, ale to rozhodně neznamená, že by bylo možné lidovce z koaličních jednání vynechat.

Lidovci se prý snaží na svých resortech odvést kus práce a nevedou spory v koalici. To je čistě záležitost ČSSD a ANO. Bělobrádek proto své partnery vyzývá k diskusi a také k tomu, aby se případně oprostili od osobních animozit. Sám vychází jak s Bohuslavem Sobotkou, tak Andrejem Babišem vychází dobře, ale odmítl prozradit, kdo si bere více slovo při jednáních vlády. „To nebudu komentovat, protože bych to považoval za nekorektní,“ oznámil.

„Doufám, že se ČSSD a ANO 2011 přestanou hádat a když už, tak ne přes média. To by byl velký posun,“ uzavřel své vyjádření vicepremiér.

Ve zdravotnictví peníze jsou a OKD by prý šlo také vyřešit

Na setkání s občany v hotelu Clarion v Ústí nad Labem Babiš zdůraznil, že ve zdravotnictví, o které se vede jeden z politických sporů, peníze jsou. „Zdravotní pojišťovny mají uloženo 24 miliard korun." Podotkl šéf státní kasy. 

K nějakému druhu řešení se jistě dojde i v kauze OKD, Petr Hájek si ale na webu Protiproud klade otázku, zda se toto řešení bude líbit voličům. Ve skutečnosti jde prý teď spíše o to, zda je silnější miliardář Babiš a jeho média nebo miliardář Bakala a jeho média. Podle Hájka je zjevné, že Babiš je momentálně silnější než Bakala, což znamená velmi pravděpodobný konec premiéra Sobotky. Zato Bakala se s Babišem v zákulisí dohodne a v obou mediálních domech opět zavládne klid zbraní. A tím se jen potvrdí, že současné „mediokracii“ už vůbec nejde o politiku ve smyslu hájení zájmů občanů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace