Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Město Broumov: Plánuje cyklostezku přes Pasa z Broumova do Police

07.03.2013
Město Broumov: Plánuje cyklostezku přes Pasa z Broumova do Police

Autor: www.facebook.com

Popisek: Broumov

Město Broumov plánuje stavbu cyklostezky přes Pasa z Broumova směrem na Polici nad Metují. Měla by být navazující aktivitou rekonstrukce komunikace v tomto úseku. První část stavebních prací proběhla přes letní měsíce letošního roku, další bude navazovat s ohledem na klimatické podmínky z kraje roku 2013. Nová cyklotrasa podél třetího, stoupacího pruhu zpřístupní oblast Policka přímou linkou bez nutnosti objížděk po stávajících trasách.

 „Přípravné práce jsou již řadu měsíců v běhu. V současné době je projektová dokumentace téměř ve finální podobě, aktuálně ale řešíme nemalý zádrhel. Trasu cyklostezky jsme museli na základě vzniklé kolize s trasou plynovodu přesměrovat přes sousední pozemky, které však plní funkci lesa. Vynětí těchto pozemků ze zemědělského půdního fondu bude ale finančně náročné. Jedná se zhruba o jeden a půl milionu korun,“ řekl k situaci ohledně cyklostezky místostarosta města Kamil Slezák.

 Diskuze na toto téma se vedla i na posledních dvou zastupitelstvech. Vedení města nyní stojí před otázkou, jaké finanční zdroje krom městského rozpočtu mohou využít. Poplatky za vynětí dotčených pozemků jdou státu a dotčeným obcím. Mezi nimi je i obec Jetřichov a Hony.

 „Prvním krokem bude oslovení těchto obcí a žádost o navrácení alespoň části z celkového finančního obnosu. Dále oslovíme ostatní obce v regionu, kterých se pozitivní vliv existence nové cyklotrasy bezesporu dotkne také, nevynecháme ani žádost na kraj,“ doplnil místostarosta města.

 Odpověď nám ukáže blízká budoucnost. V krajním případě, pokud by město ve svých jednáních nebylo úspěšné a finance nenašlo, hrozilo by i dočasné zastavení projektových prací.

(zdroj: Broumov-město.cz, webové stránky)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace