Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Město Broumov: Zastupitelé schválili Strategický rozvojový plán

07.03.2013
Město Broumov: Zastupitelé schválili Strategický rozvojový plán

Autor: www.facebook.com

Popisek: Broumov

Zastupitelstvo města na svém zasedání ve středu 12. prosince 2012 jednomyslně schválilo podobu Strategického rozvojového plánu města Broumova do roku 2029. Ten je jedním z klíčových dokumentů s hlubokým efektem v souladu s dlouhodobými aspekty vývoje města a jeho obyvatel.

 „Tento dokument je nástrojem, který systematicky a komplexně řeší dílčí otázky v návaznosti na dlouhodobý vývoj. Obsah strategického plánu je založený na konsensu představitelů města i jeho občanů, vychází ze sdílené představy o reálné společné budoucnosti,“ vysvětloval ve své prezentaci Ing. Lubor Hruška – Tvrdý, Ph.D., zástupce zpracovatelské firmy PROCES – Centrum pro rozvoj obcí a regionů s r.o. Zároveň zdůraznil, že se nejedná o výstup jedné skupiny. S ohledem na prezentaci různých názorů a požadavků během četných jednání vytvořených pracovních skupin jde o názorovou shodu významných subjektů působících v rámci jednotlivých oblastí ve městě. I samotný podtitulek vize města „Broumov – město s historií i budoucností“ to jen potvrzuje.

 „Díky dlouhodobě vytyčením cílům k nim můžeme postupně menšími krůčky a dosažením krátkodobých plánů dojít. Pokud bychom žádným takovým dokumentem nedisponovali, mohlo by se stát, že bychom vycházeli jen z krátkodobých potřeb a problémů a neřešili komplexní vývoj města,“ řekl starosta města Milan Kotrnec.

 Téměř celoroční úsilí celkem čtyř pracovních skupin završilo úspěšným jednáním zastupitelstvo města, na kterém se strategický dokument schválil v nebývalé shodě. Díky absenci největších odpůrců JUDr. Libuše Růčkové a senátora Lubomíra Franze proběhlo jednání hladce. Existence strategického plánu je pro město základním kamenem, na který se bude dál stavět.

 „Vnímám to jako velkou příležitost, jak se všemi subjekty působícími ve městě najít společný průsečík vzájemné komunikace a shody. Pozitivním dopadem bude efekt nejen pro město, ale i jeho občanům a pro život v něm.“ Tak ohodnotil existenci strategického rozvojového plánu místostarosta města Kamil Slezák.

 Strategický dokument byl vytvořen v rámci grantového projektu „Zvýšení kvality řízení Městského úřadu Broumov“, který byl financován z prostředků ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a obecního rozpočtu.

 (zdroj: Broumov-město.cz, webové stránky)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace