Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Od první žádosti uplynulo již osm let, nyní se Náchodští konečně dočkají. Obchvat města dostal zelenou

15.02.2017
Od první žádosti uplynulo již osm let, nyní se Náchodští konečně dočkají. Obchvat města dostal zelenou

Autor: Ilustrační foto policie.cz

Popisek: Náchod se konečně zbaví nekonečných kolon a dopravní zácpy

Občané Náchoda se konečně dočkají obchvatu města. Stavba, na kterou čekají už řadu let a je klíčová nejen pro Královéhradecký region, ale i celou Českou republiku, vyřeší celou řadu problémů, spojených s tranzitní dopravou.

„Je to skvělá zpráva, pro Náchod si troufám říci – historický moment. Po dvaceti letech usilování o tuto klíčovou dopravní stavbu nyní konečně můžeme začít s tou opravdovou přípravou stavby. Společně s místopředsedou vlády a náchodským zastupitelem Pavlem Bělobrádkem teď můžeme začít zvonit na zvonky a jednat s vlastníky dotčených pozemků a staveb v trase obchvatu, tak jak jsme již před časem avizovali,“ komentoval rozhodnutí náchodský starosta Jan Birke.

Náchod - obchvat

V minulosti slíbil podporu stavby obchvatu také osobně při své návštěvě Náchoda premiér Bohuslav Sobotka. „Předsedu vlády jsem o této skvělé zprávě ihned informoval a potvrdil, že Náchodu pomůže se zajištěním finančních prostředků na výkupy pozemků a další přípravu stavby,“ dodal Birke.

Náchod - obchvat

Krajský úřad Královéhradeckého kraje zamítl svým rozhodnutím ze dne 8. 2. 2017 všechna podaná odvolání ke stavbě obchvatu Náchoda, a potvrdil tím rozhodnutí odboru výstavby Městského úřadu v Náchodě ze dne 16. 2. 2017, proti němuž bylo podáno celkem 23 odvolání a všechna byla krajem zamítnuta. Proti tomuto rozhodnutí se podle správního řádu již nelze odvolat.

Náchod - obchvat

Od prvního podání žádosti o územní rozhodnutí v roce 2009 uplynulo celkem osm let. Během územního řízení bylo třeba vypořádat se s téměř stovkou námitek a celý spis dnes obsahuje více než 2800 stran. Samotné územní rozhodnutí čítá 230 stran.

Náchod - obchvat

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace