Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Náchod je úspěšný v získávání dotací na realizaci projektů v rámci příhraniční spolupráce. Se všemi návrhy uspěl a získá více než milion eur

13.12.2016
Náchod je úspěšný v získávání dotací na realizaci projektů v rámci příhraniční spolupráce. Se všemi návrhy uspěl a získá více než milion eur

Foto: mestonachod.cz

Popisek: Vizualizace projektu Aqua Mineralis Glacensis

V závěru minulého týdne byly zveřejněny podpořené projekty a projektove´ za´meˇry v ra´mci Interregu V-A (2016). Město Náchod se ucházelo o podporu celkem pěti projektů a se všemi uspělo. Společně s partnery tak bude moci realizovat projekty s dotací více než jeden milion eur – nové lázně, most, park, nebo i defibrilátory či výuku seniorů v ZUŠ. To vše díky dotacím na příhraniční spolupráci.

„Na poli čerpání evropských dotací v rámci příhraniční spolupráce jsme dlouhodobě úspěšní. Jsem rád, protože díky tomu se nám daří realizovat řadu investičních akcí, zvelebovat Náchod v mnoha ohledech a současně udržovat město v dobré ekonomické kondici,“ uvedl starosta Jan Birke a dodal: „Mám velkou radost, že budeme moci především v návaznosti na hledání nových zdrojů minerálky realizovat díky dotaci náš záměr výstavby nových lázní.“

Již zmíněný projekt výstavby nových lázní v místě poblíž obchodního centra v Bělovsi s názvem AQUA MINERALIS GLACENSIS byl podpořen částkou bezmála 18 milionů korun, což představuje téměř 80 procent z celkových nákladů. Partnery projektu, který byl celkově podpořen částkou 2,8 milionu eur, jsou města Kudowa-Zdro´j, Hronov a Duszniki-Zdro´j.

Lázeňský projekt AQUA MINERALIS GLACENSIS

Dalším podpořeným projektem, který bude město Náchod realizovat se sousední Kudowou-Zdrój, bude Naucˇna´ stezka Evropsky´m meˇstem Na´chod – Kudowa-Zdroj. Ten zahrnuje dotaci ve výši téměř 284 tisís eur na již dokončený nový most v Beˇlovsi, v příštím roce dokončený park U Meˇsta Prahy, odpocˇi´vadlo u nove´ho mostu, tři naucˇne´ tabule a webove´ stra´nky. Celkové náklady na tento projekt představují 733 000 eur.

A nejde jen o podporu investičních projektů. Třetí podpořený projekt má název Aktivni´ senior polsko-cˇeske´ho prˇi´hranicˇi´ a společně se na něm podílejí města a instituce S´widnica, Kiederzyn-Kozle, Klodzko, Cˇeska´ Skalice-Barunka, o.p.s, Trutnov a Na´chod. „Finanční prostředky z této dotace ve výši více než 60 000 eur umožní realizovat mezi seniory v Náchodě velmi oblíbenou Akademii 60+ po dva sˇkolni´ roky, dále u´cˇast na kulturni´ch a sportovni´ch akci´ch a porˇa´da´ni´ vy´stav v prostora´ch ZUSˇ,“ upřesnil starosta.

Lázeňský projekt AQUA MINERALIS GLACENSIS

S Duszniky-Zdrój plánuje Náchod spolupráci na projektu Cˇesko-polske´ dobi´jeni´. Jeho realizace umožní pořízení sedmi automatických defibrilátorů, které budou umístěny v budovách městského úřadu, v plaveckém bazénu, na koupališti, v informačním centru a na zimním stadionu, a také čtyř mobilních opraven kol, které budou samoobslužné a umístěné na frekventovaných místech. To vše s celkovými náklady 35 000 eur, z toho dotací ve výši 27 000 eur.

Projekt Náchoda a partnerského Klodzka Na´chod-Klodzko – partnerstvi´ ideji´ umožní realizovat tři studijni´ cesty pro cˇleny fotograficky´ch spolku°, šest jednodenni´ch studijni´ch pobytu° v Cˇecha´ch a čtyři v Polsku pro pracovni´ky informačních center, jazykove´ kurzy a vy´stavy.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL