Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Náchod je úspěšný v získávání dotací na realizaci projektů v rámci příhraniční spolupráce. Se všemi návrhy uspěl a získá více než milion eur

13.12.2016
Náchod je úspěšný v získávání dotací na realizaci projektů v rámci příhraniční spolupráce. Se všemi návrhy uspěl a získá více než milion eur

Autor: mestonachod.cz

Popisek: Vizualizace projektu Aqua Mineralis Glacensis

V závěru minulého týdne byly zveřejněny podpořené projekty a projektove´ za´meˇry v ra´mci Interregu V-A (2016). Město Náchod se ucházelo o podporu celkem pěti projektů a se všemi uspělo. Společně s partnery tak bude moci realizovat projekty s dotací více než jeden milion eur – nové lázně, most, park, nebo i defibrilátory či výuku seniorů v ZUŠ. To vše díky dotacím na příhraniční spolupráci.

„Na poli čerpání evropských dotací v rámci příhraniční spolupráce jsme dlouhodobě úspěšní. Jsem rád, protože díky tomu se nám daří realizovat řadu investičních akcí, zvelebovat Náchod v mnoha ohledech a současně udržovat město v dobré ekonomické kondici,“ uvedl starosta Jan Birke a dodal: „Mám velkou radost, že budeme moci především v návaznosti na hledání nových zdrojů minerálky realizovat díky dotaci náš záměr výstavby nových lázní.“

Již zmíněný projekt výstavby nových lázní v místě poblíž obchodního centra v Bělovsi s názvem AQUA MINERALIS GLACENSIS byl podpořen částkou bezmála 18 milionů korun, což představuje téměř 80 procent z celkových nákladů. Partnery projektu, který byl celkově podpořen částkou 2,8 milionu eur, jsou města Kudowa-Zdro´j, Hronov a Duszniki-Zdro´j.

Lázeňský projekt AQUA MINERALIS GLACENSIS

Dalším podpořeným projektem, který bude město Náchod realizovat se sousední Kudowou-Zdrój, bude Naucˇna´ stezka Evropsky´m meˇstem Na´chod – Kudowa-Zdroj. Ten zahrnuje dotaci ve výši téměř 284 tisís eur na již dokončený nový most v Beˇlovsi, v příštím roce dokončený park U Meˇsta Prahy, odpocˇi´vadlo u nove´ho mostu, tři naucˇne´ tabule a webove´ stra´nky. Celkové náklady na tento projekt představují 733 000 eur.

A nejde jen o podporu investičních projektů. Třetí podpořený projekt má název Aktivni´ senior polsko-cˇeske´ho prˇi´hranicˇi´ a společně se na něm podílejí města a instituce S´widnica, Kiederzyn-Kozle, Klodzko, Cˇeska´ Skalice-Barunka, o.p.s, Trutnov a Na´chod. „Finanční prostředky z této dotace ve výši více než 60 000 eur umožní realizovat mezi seniory v Náchodě velmi oblíbenou Akademii 60+ po dva sˇkolni´ roky, dále u´cˇast na kulturni´ch a sportovni´ch akci´ch a porˇa´da´ni´ vy´stav v prostora´ch ZUSˇ,“ upřesnil starosta.

Lázeňský projekt AQUA MINERALIS GLACENSIS

S Duszniky-Zdrój plánuje Náchod spolupráci na projektu Cˇesko-polske´ dobi´jeni´. Jeho realizace umožní pořízení sedmi automatických defibrilátorů, které budou umístěny v budovách městského úřadu, v plaveckém bazénu, na koupališti, v informačním centru a na zimním stadionu, a také čtyř mobilních opraven kol, které budou samoobslužné a umístěné na frekventovaných místech. To vše s celkovými náklady 35 000 eur, z toho dotací ve výši 27 000 eur.

Projekt Náchoda a partnerského Klodzka Na´chod-Klodzko – partnerstvi´ ideji´ umožní realizovat tři studijni´ cesty pro cˇleny fotograficky´ch spolku°, šest jednodenni´ch studijni´ch pobytu° v Cˇecha´ch a čtyři v Polsku pro pracovni´ky informačních center, jazykove´ kurzy a vy´stavy.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace