Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Archeologický průzkum je u konce, revitalizace náchodského parku může začít. Do budoucna bude rozdělen na dvě části - pobytovou a herní

06.06.2016
Archeologický průzkum je u konce, revitalizace náchodského parku může začít. Do budoucna bude rozdělen na dvě části - pobytovou a herní

Autor: mestonachod.cz

Popisek: Náchodský park bude po revitalizaci rozdělen na dvě části

V měsíci květnu proběhl v parku U Města Prahy archeologický průzkum. Město Náchod uzavřelo s Regionálním muzeem Náchod dohodu o provedení záchranného archeologického výzkumu a průběžného archeologického dozoru po dobu stavby v maximální výši 356.080 korun včetně DPH.

V červnu započnou práce na vlastní revitalizaci parku, které si z městského rozpočtu vyžádají částku 4,1 milionu korun. Park projde v následujících pěti měsících rozsáhlou obnovou, na jejímž závěru čeká na občany a návštěvníky moderní víceúčelový prostor pro vzdělání i relaxaci. Na své si přijdou všechny věkové skupiny.

Náchodský park - vizualitace

„Tematicky bude park rozdělen do dvou částí – na část pobytovou a část herní. V pobytové části budou prezentovány významné osobnosti, úzce spojené s městem Náchod, informace o dvanácti osobnostech budou návštěvníkům představeny na zděných lavičkách, znázorňujících časovou osu. Na jejím počátku bude umístěna plastika meče zakladatele města, rytíře Hrona. V druhé části parku pak budou umístěny herní prvky,“ popisuje projekt starosta města Náchoda Jan Birke a dodává: "V trase původních hradeb vznikne symbolická hradba z gabionů – ta bude tvořit optický předěl mezi oběma částmi. Gabiony budou částečně vyplněny kamenivem a osázeny zelení. Park propojí mlatové cestičky a v místě 'brány', která je součástí hradby, bude mozaika znaku města ze žulových kostek. Podobná je k vidění v dlažbě chodníku před radnicí města Náchoda."

Náchodský park - vizualitace

Stavba je realizována firmou Alprim CZ, s. r. o., Velké Poříčí, která je zároveň vítězným uchazečem výběrového řízení. Stavební práce si pochopitelně vyžádají také určitá omezení. Park bude z bezpečnostních důvodů po nezbytně nutnou dobu zcela uzavřen. Radnice proto žádá občany o shovívavost a věří, že příjemně upravený prostor, který vznikne  v této historické části centra města Náchoda, tato dočasná omezení do budoucna vynahradí.

Náchodský park - vizualitace

Projekt revitalizace parku tvoří jednu z aktivit česko-polského projektu, který byl koncem května předložen do programu INTERREG V-A  ČR - PR 2014 - 2020, Prioritní osa 2 s žádostí o dotaci. Projektu s názvem Naučná stezka Evropským městem Náchod - Kudowa-Zdroj bylo přiděleno číslo CZ.11.2.45/0.0/0.0/15_003/0000271.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace