Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Archeologický průzkum je u konce, revitalizace náchodského parku může začít. Do budoucna bude rozdělen na dvě části - pobytovou a herní

06.06.2016
Archeologický průzkum je u konce, revitalizace náchodského parku může začít. Do budoucna bude rozdělen na dvě části - pobytovou a herní

Autor: mestonachod.cz

Popisek: Náchodský park bude po revitalizaci rozdělen na dvě části

V měsíci květnu proběhl v parku U Města Prahy archeologický průzkum. Město Náchod uzavřelo s Regionálním muzeem Náchod dohodu o provedení záchranného archeologického výzkumu a průběžného archeologického dozoru po dobu stavby v maximální výši 356.080 korun včetně DPH.

V červnu započnou práce na vlastní revitalizaci parku, které si z městského rozpočtu vyžádají částku 4,1 milionu korun. Park projde v následujících pěti měsících rozsáhlou obnovou, na jejímž závěru čeká na občany a návštěvníky moderní víceúčelový prostor pro vzdělání i relaxaci. Na své si přijdou všechny věkové skupiny.

Náchodský park - vizualitace

„Tematicky bude park rozdělen do dvou částí – na část pobytovou a část herní. V pobytové části budou prezentovány významné osobnosti, úzce spojené s městem Náchod, informace o dvanácti osobnostech budou návštěvníkům představeny na zděných lavičkách, znázorňujících časovou osu. Na jejím počátku bude umístěna plastika meče zakladatele města, rytíře Hrona. V druhé části parku pak budou umístěny herní prvky,“ popisuje projekt starosta města Náchoda Jan Birke a dodává: "V trase původních hradeb vznikne symbolická hradba z gabionů – ta bude tvořit optický předěl mezi oběma částmi. Gabiony budou částečně vyplněny kamenivem a osázeny zelení. Park propojí mlatové cestičky a v místě 'brány', která je součástí hradby, bude mozaika znaku města ze žulových kostek. Podobná je k vidění v dlažbě chodníku před radnicí města Náchoda."

Náchodský park - vizualitace

Stavba je realizována firmou Alprim CZ, s. r. o., Velké Poříčí, která je zároveň vítězným uchazečem výběrového řízení. Stavební práce si pochopitelně vyžádají také určitá omezení. Park bude z bezpečnostních důvodů po nezbytně nutnou dobu zcela uzavřen. Radnice proto žádá občany o shovívavost a věří, že příjemně upravený prostor, který vznikne  v této historické části centra města Náchoda, tato dočasná omezení do budoucna vynahradí.

Náchodský park - vizualitace

Projekt revitalizace parku tvoří jednu z aktivit česko-polského projektu, který byl koncem května předložen do programu INTERREG V-A  ČR - PR 2014 - 2020, Prioritní osa 2 s žádostí o dotaci. Projektu s názvem Naučná stezka Evropským městem Náchod - Kudowa-Zdroj bylo přiděleno číslo CZ.11.2.45/0.0/0.0/15_003/0000271.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace