Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Miss Perwoll ve zlatých kalhotkách. Je vůbec ještě volba České Miss přehlídkou krásy, nebo spíše skandálů a reklamních nosičů? Nová misska čelí drtivé kritice a výsměchu

06.04.2016
Miss Perwoll ve zlatých kalhotkách. Je vůbec ještě volba České Miss přehlídkou krásy, nebo spíše skandálů a reklamních nosičů? Nová misska čelí drtivé kritice a výsměchu

Foto: Česká Miss

Popisek: Nová Česká Miss je z Náchoda

To, že Češi opět rozcupují letošní přímý přenos volby české královny krásy, asi nikoho moc nepřekvapí. Někdejší velmi populární a ostře sledovaná soutěž je totiž od okamžiku, kdy ji prodal její zakladatel Miloš Zapletal, rok od roku nudnější a trapnější a vybavit si, kdo ji vlastně v posledních letech vyhrál, dokáže málokdo. Stejně jako všechny ty tituly, které soutěžící dívky nakonec získají.

Bývalý  prezident soutěže Miss ČR Miloš Zapletal se dokonce nechal slyšet, že se na letošní přenos dívat nebude a půjde raději s dětmi na lampionový průvod. Vůbec se mu nelze divit. Z někdejší noblesní a atraktivní podívané, z níž vzešly dnes již legendární krásky, ale také historicky nejsledovanější televizní show, se postupně vytratilo vše, co na ní měli diváci rádi, především tzv. volné disciplíny. Její pád nastal v okamžiku, kdy Zapletal prodal práva na pořádání volby královny krásy kontroverznímu podnikateli Janu Moťovskému a soutěž se stala spíše přehlídkou skandálů než adeptek na titul. Moťovský krátce na to zmizel za záhadných okolností ve Francii a spekuluje se, že byl zavražděn. Některé zdroje však dodnes tvrdí, že se skrývá v Karibiku či na jiných vzdálených místech. Z rozhodnutí soudu byl ale nakonec označen za mrtvého. Práva na pořádání Miss ČR tak zdědila jeho manželka, která ji vzápětí prodala. 

Přehlídka skandálů...

Dokud Moťovský ještě žil, začal navíc válčit s ředitelkou konkurenční soutěže Česká Miss Michaelou Maláčovou. Ta nakonec po soudních tahanicích dosáhla toho, že se u nás opět koná jediná soutěž krásy. Maláčová přitom měla nemalé ambice a chtěla z volby Miss udělat přehlídku vzdělaných a kultivovaných dívek, proto například nehrálo rozdíl, jaké měly míry. Nakonec ale i ona práva pořádat atraktivní souboje krasavic v roce 2014 poněkud překvapivě prodala téměř neznámé podnikatelce Marcele Krplové, která ji řídí nyní. 

...a zlatých kalhotek

Také nová majitelka se vzápětí dušovala, že chce úroveň soutěže pozvednout. V souvislosti s tím, si mimo jiné stěžovala, že národ volbu Miss vnímá jen jako soutěž blondýnek a svěřila se, že by si přála, aby ji vzal český stát více na milost, včetně ministra kultury. Výsledek je ale ještě tristnější než loni. Z přehlídky blondýnek v plavkách se letos stala  přehlídka  zlatých kalhotek a mizerná, chaotická estráda, v níž byly tuctové,  vyhublé a plastickými operacemi vylepšené krásky, degradovány do role „úžasných reklamních nosičů“ (jak je označil samotný moderátor Libor Bouček). Adeptkám na korunku  konkurovalo množství marketingových ředitelů a různých manažerů, exhibujících s různými cedulkami a cenami (například pobyt v Babišově Čapím hnízdě). Během večera bylo nakonec uděleno tolik titulů, že se v nich už nikdo nevyznal, ty nejabsurdnější získala Miss Perwoll nebo Miss technologie. A samotná nová Česká Miss čelí kvůli svým vadám na kráse tak drtivé kritice a výsměchu, že ji nelze než upřímně litovat.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová